آموزش تصویری جدیدترین ترفندهای جی ۵ ال جی , قسمت ۲

0

ترفندهای جی ۵
ترفندهای جی ۵

آموزش تصویری جدیدترین ترفندهای جی ۵ ال جی , قسمت ۲

دورزدن قفل صفحه‌نمایش در شرایط مشخص

مقدمه:دوستان در ادامه قسمت قبلی آموزش و ترفندها ی ال جی جی ۵, ال‌جی در قالب استفاده از جی ۵، راهکارهای متفاوتی را به‌منظور قفل کردن صفحه‌نمایش ارائه می‌دهد اما استفاده چندین و چندباره از این راهکارها، به ویژه در شرایطی که شما تشخیص می‌دهید امنیت کافی برای به‌کار نبستن قفل صفحه‌نمایش وجود دارد، باب میل بسیاری از کاربران نخواهد بود. با این تفاسیر، قابلیت “Smart Lock” به شما کمک می‌کند تا در چنین شرایطی، قفل صفحه‌نمایش را غیرفعال کنید. به‌منظور فعال کردن این قابلیت کافی است به قسمت تنظیمات گوشی رفته، گزینه Lock Screen را انتخاب و گزینه Smart Lock را لمس کرده و یکی از روش‌های استفاده از قابلیت قفل هوشمند را بنابر سلیقه خود انتخاب کنید. در حال حاضر ۵ نوع متفاوت قفل هوشمند وجود دارد که امکان استفاده بیش از یک مورد نیز پیش‌بینی شده است. با انتخاب هر یک، می‌توانید توضیحات کاملی از عملکرد آن‌ها را مشاهده کنید. Trusted Place از جمله گزینه‌هایی است که استفاده از آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نمایش سریع زمان با قابلیت Always-On

از جمله راهکارهای موجود دیگر به‌منظور کاهش تعداد بازکردن قفل صفحه‌نمایش گوشی، استفاده از ویژگی Always-On Display است که امکان مشاهده زمان، تاریخ و هشدارها را در حالی که صفحه‌نمایش گوشی خاموش است فراهم می‌کند. با رفتن به قسمت تنظیمات، لمس گزینه Display، انتخاب Always-On Display و در نهایت فعال کردن این قابلیت می‌توانید گزینه Set What to Show را به‌منظور مشخص کردن دقیق محتویاتی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت برگزینید.

دوبار لمس برای روشن شدن صفحه‌نمایش گوشی

اگر برای اولین‌بار است که از گوشی‌های هوشمند سری جی ال‌جی استفاده می‌کنید متوجه خواهید شد که با توجه به تعبیه کلید خاموش و روشن در پشت گوشی، امکان روشن کردن سریع صفحه‌نمایش را نخواهید داشت. به‌منظور رفع این مشکل می‌توانید از قابلیت دوبار ضربه زدن به صفحه‌نمایش، به‌منظور روشن شدن آن استفاده کنید. برای خاموش شدن مجدد صفحه نیز کافی است همین روند را تکرار کنید. در صورتی که از لانچر اصلی ال‌جی استفاده می‌کنید، امکان ضربه‌زدن به هر قسمتی وجود خواهد داشت اما در صورت استفاده از لانچرهای متفرقه، باید دوبار ضربه را روی نوار وضعیت وارد کنید.

تغییر نمایش منوی تنظیمات

ال‌جی به‌طور پیش‌فرض، منوی تنظیمات جی ۵ را به صورت مجموعه‌ای از سربرگ‌ها نشان می‌دهد. با این وجود، در صورتی که احساس می‌کنید جستجو برای یافتن تنظیماتی خاص در قالب نمایش لیستی ساده‌تر است می‌توانید آیکون سه‌نقطه در قسمت بالا، سمت راست Settings را لمس کرده و List View را انتخاب کنید.

حذف تمامی نرم‌افزارهای غیرضروری

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب جدید جدیدترین ترفندهای جی ۵ ال جی رسیدیم,  برخی مدل‌های ال‌جی ج ۵ به‌طور پیش‌فرض دارای برنامه‌های غیرضروری زیاد و در اکثر موارد، مرتبط با اپراتورها هستند. با این تفاسیر طبیعی است که حتی چیزی در حدود ۲۰ نرم‌افزار غیرضروری را از روی دستگاه خود حذف کنید. خبر خوب اینکه امکان حذف و یا حداقل غیرفعال کردن اکثر نرم‌افزارهای غیرضروری موجود روی دستگاه وجود دارد تا با حذف این برنامه‌ها، فضای ذخیره‌سازی بیشتری در دسترس داشته باشید و عملکرد گوشی خود را نیز بهبود بخشید. به این منظور کافی است به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته، گزینه Apps را انتخاب، برنامه مورد نظر را از لیست پیش رو برگزیده و کلید Disable یا Uninstall را لمس کنید.

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

لینک مطلب

پاسخ دهید