آموزش تصویری جدید ادوب لایت روم و ادوب فتوشاپ , قسمت ۲

0

ادوب لایت روم و ادوب فتوشاپ
ادوب لایت روم و ادوب فتوشاپ

آموزش تصویری جدید ادوب لایت روم و ادوب فتوشاپ , قسمت ۲

مقدمه:خب دوستان عزیز در ادامه قسمت قبلی گرامی می‌توان گفت همه کارهایی که برای ویرایش تصاویر در لایت روم می‌توان انجام داد باقدرت بیشتری در فتوشاپ نیز امکان‌پذیر است، ولی قدرتی که لایت‌روم در مدیریت تصاویر دارد در فتوشاپ وجود ندارد. برخی کاربران، همراه فتوشاپ از نرم‌افزار بریج شرکت ادوب برای مدیریت تصاویر استفاده می‌کنند. با این که برخی ابزارهای مدیریتی لایت‌روم در بریج وجود داشته و قابل استفاده است، اما چون بریج نرم‌افزاری مبتنی بر پایگاه داده نیست، جستجو و یافتن یک تصویر در آن بسیار زمانبر بوده و به هیچ عنوان با جستجوی چند ثانیه‌ای لایت روم قاب مقایسه نیست؛ زیرا بانک اطلاعاتی لایت روم برای جستجو و یافتن تصاویر بهینه شده است. در صورتی که کاربری، لذت جستجو را در لایت روم تجربه کرده باشد، کار با ادوب‌بریج برایش ملال‌آور خواهد بود.

ادوب لایت روم و ادوب فتوشاپ
ادوب لایت روم و ادوب فتوشاپ

سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که با توجه به توضیحات داده شده و با توجه به این که همه ابزارهای ویرایشی لایت روم در فتوشاپ وجود دارد، چرا باید از لایت استفاده کرد؟ برای پاسخ به این سوال و توضیح علت استفاده از لایت روم می‌توان به چند مورد اشاره کرد:

ـ یادگیری لایت روم از فتوشاپ ساده‌تر است و محیطی ساده‌تر دارد.

ـ لایت روم حاوی ابزارهای آماده فراوانی جهت تنظیم و ویرایش تصاویر است.

ـ سرعت کار در لایت روم به علت امکان مشاهده و ویرایش سریع چند تصویر بدون صرف زمان برای باز‌کردن و بستن فایل‌ها بالاتر است.

ـ لایت روم به عنوان ابزار مدیریت فایل و رسانه، امکان ایجاد پوشه، زیرپوشه و تغییر نام گروهی فایل‌ها را به صورت یکجا فراهم می‌آورد.

ـ ویرایش تصاویر در لایت روم غیر مخرب بوده و تمام تغییرات به صورت یک لایه جدا به لایه اصلی اعمال شده و فایل اصلی به هیچ عنوان دستکاری نمی‌شود؛ در صورتی که در فتوشاپ کار روی تصاویر با ترکیبی از ابزارهای مخرب و غیرمخرب انجام می‌گیرد و ممکن است تصویر اصلی تغییر یابد.

ـ در محیط لایت روم امکان ذخیره‌سازی سابقه همه عملیات انجام گرفته و امکان بازگشت و تصحیح آن برخلاف فتوشاپ وجود دارد.

ـ در لایت روم امکان مشاهده اطلاعات متادیتا روی فایل هنگام ویرایش آن برخلاف فتوشاپ وجود دارد.

ـ و ده‌ها امکان متنوع دیگر در زمینه ویرایش و مدیریت تصاویر.

نتیجه گیری:کاربران عزیز به پایان مطلب ادوب لایت روم و ادوب فتوشاپ رسیدیم,  با وجود تمام مزیت‌های لایت روم باید در نظر داشته باشیم در صورتی که بخواهیم ویرایش‌های جدی روی تصاویر انجام دهیم، باز محتاج به فتوشاپ بوده و لایت روم این امکان را در اختیار ما نخواهد گذاشت. پس می‌توان با ترکیب دو نرم‌افزار مذکور از قدرت مدیریت تصاویر لایت روم و قدرت ویرایشی فتوشاپ برای کسب بهترین نتیجه استفاده کرد. همراه با گیگر باشید

گردآوری:گیگر

منبع:beytoote

لینک مطلب

پاسخ دهید