آموزش تصویری حذف پسورد ذخیره شده در گوگل کروم ۲۰۱۶

0

 حذف پسورد ذخیره شده در گوگل کروم
حذف پسورد ذخیره شده در گوگل کروم

آموزش تصویری حذف پسورد ذخیره شده در گوگل کروم ۲۰۱۶

مقدمه:دوستان خوبم  اغلب کاربرانی که از اینترنت استفاده می کنند در سایت های مختلف مانند پست الکترونیک، شبکه های اجتماعی و… دارای یک پروفایل شخصی هستند که برای ورود به آن باید یک نام کاربری و رمز عبور داشته باشند. مرورگر کروم که به یکی از محبوب ترین مرورگرها میان کاربران تبدیل شده است دارای امنیت مناسب و سرعت خوبی است که تاکنون بسیاری از کاربران از عملکرد این مرورگر رضایت دارند. یکی از قابلیت‌های مشترک میان ،امکان ذخیره‌ شدن نام کاربری و پسورد در حافظه‌ آن و تایپ خودکار آنها هنگام مراجعه مجدد به سایت‌های مدنظر است.
به این امکان می‌توانید بدون نیاز به تایپ نام کاربری و رمزعبور خود در سرویس جیمیل به محوطه ایمیل خود وارد شوید، با انجام عملیات ورود به دیگر سرویس‌ها مانند دراپ‌باکس، ایمیل یاهو و هر سایت دیگری که نیازمند رمز عبور است، در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید. این قابلیت تا زمانی سودمند است که تنها شما از آن کامپیوتر استفاده کنید، زیرا این احتمال وجود دارد کاربران غیرمجاز به محوطه‌های کاربری شما وارد شده و در اطلاعات شما سرکشی کنند.
برای غیرفعال کردن ذخیره رمزها مراحل زیر را در مرورگر خود اجرا کنید.
۱ ـ مرورگر کروم را اجرا کرده از بالا سمت راست روی منوی اصلی که با آیکونی شامل سه خط افقی به‌نمایش درآمده است، کلیک کنید.
۲ ـ گزینه‌ Settings را کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.

مرورگر کروم به یکی از محبوب ترین مرورگرها میان کاربران تبدیل شده است

 

۳ ـ علامت چک‌مارک کنار عبارت Offer to save your web passwords را غیرفعال کنید تا کروم درخصوص ذخیره نام کاربری و رمزهای عبور از شما سوال نکند.
حذف رمزهای ذخیره شده در کروم
۱ ـ همانند روش قبل از منوی اصلی مرورگر به بخش تنظیمات بروید و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.

حذف رمزهای ذخیره شده در مرورگر گوگل کروم
نتیجه گیری:کاربران محترم و گرامی به انتهای ترفند جدید حذف پسورد ذخیره شده در گوگل کروم رسیدیم .   روی لینک Manage Passwords کلیک کرده و در فهرست به‌نمایش درآمده با انتخاب هریک از گزینه‌های موجود و کلیک روی آیکون حذف، اطلاعات ذخیره شده در مرورگر را حذف کنید. همراه با اموزش دات نت باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:beytoote

لینک مطلب

پاسخ دهید