آموزش تصویری حذف پوشه‌های Lockdown آی‌تیونز از روی مک یا پی سی

0

حذف پوشه‌های Lockdown آی‌تیونز
حذف پوشه‌های Lockdown آی‌تیونز

آموزش تصویری حذف پوشه‌های Lockdown آی‌تیونز از روی مک یا پی سی

مقدمه:دوستان خوبم اگر تا به حال این سؤال برای شما پیش آمده باشد که برنامه‌ی آی‌تیونز با اتکا به کدام قدرت جادویی موفق می‌شود تا در چشم به همزدنی هر بار که دستگاه iOS خود را به سیستم مک یا کامپیوتر پی‌سی متصل می‌کنید، آن را شناسایی کند، باید به این نکته توجه داشته باشید که آی‌تیونز، این عملیات بی‌نقص را با استفاده از گواهی‌های Lockdown که به صورت اختصاصی برای هر دستگاه مشخص، بر روی پی‌سی یا مک خلق می‌کند، به انجام می‌رساند و در قالب این گواهی‌ها، اطلاعات UDID دستگاه‌های متصل شده را در پی‌سی یا مک ذخیره می‌کند.

البته مواقعی هم پیش می‌آیند که کاربران هوس کنند تا این قابلیت آی‌تیونز را کمی دستکاری کنند و با دسترسی به گواهی‌های Lockdown ذخیره شده، تغییراتی را در عملکرد برنامه‌ی آی‌تیونز هنگام شناسایی دستگاه‌های مختلف ایجاد نمایند. البته پیش از آن که هر گونه نسخه‌ای را برای این کار تجویز کنیم، باید حتماً در مورد این موضوع هشدار دهیم که این گواهی‌ها بر روی آی‌تیونز، اطلاعات بسیار حساسی محسوب می‌شوند و به هیچ عنوان نباید بیخود و بی‌جهت سر به سر آن‌ها گذاشت و احیاناً آن‌ها را پاک، کپی یا جابه‌جا نمود و عنوان اختصاص شده برایشان را تغییر داد. به زبانی ساده‌تر تا حد امکان بهتر است که اطلاعات ذخیره شده در قالب Lockdown را جز در موارد ضروری، دستکاری نکنید و تغییر ندهید.

راهنمای یافتن و ریست کردن گواهی Lockdown برنامه‌ی آی‌تیونز بر روی پی‌سی و مک؛

پس از مطالعه‌ی هشدارهای لازم در مورد این کار، برای این که بتوانید در اطلاعات Lockdown آی‌تیونز، دستی ببرید، می‌بایست ابتدا محل نگه‌داری این گواهی‌ها را بر روی سیستم مک یا کامپیوتر پی‌سی خود شناسایی کنید. بعد از این کار با دنبال نمودن راهنمای تشریح شده، قادر خواهید بود تا اطلاعات مورد نظر خود را ریست نمایید.

حذف پوشه‌های Lockdown آی‌تیونز
حذف پوشه‌های Lockdown آی‌تیونز

موقعیت‌یابی پوشه‌های Lockdown بر روی مک؛

برای یافتن این اطلاعات بر روی مک در قسمت Finder سیستم خود، زبانه‌ی Go را انتخاب کنید و پس از کلیک بر روی گزینه‌ی Go to Folder در این قسمت، آدرس زیر را کپی کنید و کلید Return را فشار دهید.

/private/var/db/lockdown/

موقعیت‌یابی پوشه‌های Lockdown بر روی ویندوز؛

به منظور یافتن اطلاعات مورد نیاز خود بر روی ویندوز ۷، ویندوز ۸ و یا ویندوز ۱۰، به مسیر زیر بر روی کامپیوتر خود سری بزنید:

C:ProgramDataAppleLockdown

چگونه اطلاعات Lockdown برنامه‌ی آی‌تیونز را بر روی OS X یا ویندوز ریست کنیم؟

گام اول: اولین کاری که می‌بایست در آغاز این عملیات انجام دهید، بستن برنامه‌ی آی‌تیونز بر روی دستگاه مورد نظر و جدا نمودن تمام دستگاه‌هایی است که احیاناً به مک یا پی‌سی خود متصل نموده‌اید.

گام دوم: در این مرحله با استفاده از نقشه‌ی راهی که در سطرهای بالا در اختیار شما قرار گرفت به محل نگه‌داری اطلاعات Lockdown بروید و ابزار کار مورد نیازتان را در محل مورد اشاره متناسب با سیستمی که از آن استفاده می‌کنید، شناسایی نمایید.

گام سوم: تمامی فایل‌های موجود درون قسمت Lockdown را انتخاب کنید و همگی آن‌ها را در کنار یکدیگر و بدون اعمال هیچگونه تبعیضی پاک کنید. برای انجام این عملیات ممکن است مجبور شوید تا رمز عبور تعیین شده برای Administrator را در اختیار دستگاه قرار دهید.

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب  حذف پوشه‌های Lockdown آی‌تیونز از روی مک یا پی سی رسیدیم، بدین ترتیب، اطلاعات قدیمی خود برای شناسایی دستگاه‌های iOS توسط کامپیوتر شخصی را از دست خواهید داد و بار دیگر باید امیدوار باشید که با متصل نمودن دستگاه iOS به پی‌سی یا مک خود، برنامه‎ی آی‌تیونز قادر خواهد بود تا دستگاه شما را بدون مشکلی شناسایی کند و گواهی‌های Lockdown جدیدی برای تشخیص آن، تهیه نماید. بار دیگر به این موضوع نیز توجه داشته باشید که جز در مواقع کاملاً ضروری، از هرگونه دستکاری اطلاعات Lockdown بر روی کامپیوتر شخصی خود خودداری کنید،امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:applestan

لینک مطلب

پاسخ دهید