آموزش تصویری حل مشکل تنظیم صدای فیلم‌ها با کمک VLC player

0

حل مشکل تنظیم صدای فیلم‌ها با کمک VLC player
حل مشکل تنظیم صدای فیلم‌ها با کمک VLC player

آموزش تصویری حل مشکل تنظیم صدای فیلم‌ها با کمک VLC player

مقدمه:دوستان خوبم، خوشبختانه کاربران امروزی این شانس را دارند تا در زمانه‌ای زندگی کنند که دوران طلایی جلوه‌های ویژه‌ی صوتی و تصویری محسوب می‌شود و فیلم‌های اکشنی که در این دوران ساخته می‌شوند از چنان زرق و برقی برخوردار باشند که چشم و گوش هر بیننده‎ای را مجذوب و مسحور خود ‌کنند. البته خیلی از مخاطبان عادت کرده‌اند تا از لپ‌تاپ و حتی تبلت خود برای تماشای پرفروش‌های هالیوودی استفاده کنند و احتمالاً به همین دلیل نیز قادر نباشند تا از تمام جزئیات صوتی و تصویری این فیلم‌ها، آنطور که باید و شاید محظوظ شوند.

یکی از مشکلاتی که احتمالاً برای بسیاری از کاربرانی که لپ‌تاپ مک خود را برای تماشای فیلم‌های سینمایی انتخاب می‌کنند، پیش آمده است ناسازگاری و عدم توازنی است که در پخش فایل‌های صوتی متنوع فیلم‌ها هنگام مشاهده‌ی آن‌ها بر روی لپ‌تاپ شخصی ایجاد می‌شود. این موضوع به این معناست که حتی اگر فیلم مورد نظر مخاطب از سیستم‌های پیشرفته‌ی ضبط صدا به صورت دالبی و چند بعدی هم استفاده نماید، باز هنگام نمایش، برخی صحنه‌ها و سکانس‌ها هستند که سر و صدای شنیدنی و قابل قبولی دارند، اما نوبت به صحنه‌های دیگر که می‌شود، عناصر صحنه ساکت می‌شوند و مهارت بیننده را در لب‌خوانی هنرپیشه‌ها می‌طلبند. اینگونه می‌شود که مخاطب علاقه‌مند به سینما باید مدام گوش‌به‌زنگ، مراقب اهرم Volume باشد تا نوبت به انفجار یا صحنه‌ی تعقیب و گریزی که رسید، صدای فیلم را کم کند و وقتی به دیالوگ‌ها و گفت‌وگوهای بازیگران رسید، تا آنجا که می‌تواند صدا را بلند کند تا شاید چند کلمه‌ای از جملات رد و بدل شده میان قهرمان و ضد قهرمان فیلم محبوبش دستگیرش شود.

خوشبختانه اگر با برنامه‌ی نمایش فایل‌های چند رسانه‌ای VLC player آشنایی داشته باشید و از این اپلیکیشن توانمند برای رتق و فتق امور هنری خود بر روی لپ‌تاپ مک استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از تنظیمات پیش‌بینی شده بر روی این برنامه برای همیشه از شر مشکل تنظیم نبودن صدای فیلم‌ها خلاص شوید و با خیالی آسوده از هنرنمایی‌ صدابردار فیلم‌های مورد علاقه‌تان در صحنه‌ها و سکانس‌های مختلف لذت ببرید.

برای استفاده از این قابلیت بر روی برنامه‌ی VLC player می‌توانید این برنامه را بر روی لپ‌تاپ مک خود باز کنید و به مسیر Tool>Effects and Filters بروید.

حل مشکل تنظیم صدای فیلم‌ها با کمک VLC player
حل مشکل تنظیم صدای فیلم‌ها با کمک VLC player

بدین ترتیب بر روی پنجره‌ی Adjustments and Effects که باز شده است به زبانه‌ی Compressor سری بزنید و این گزینه را انتخاب کنید. اگر تاکنون هنگام تماشای فیلم‌های مختلف با مشکل چندانی روبه‌رو نبوده‎‌اید، می‌توانید تغییری در تنظیمات پیشفرض برنامه ایجاد نکنید و گزینه‌های موجود را دستکاری نکنید. در واقع فعال کردن قابلیت Compressor به برنامه‌ی VLC player امکان می‌دهد تا به صورت خودکار مدیریت پخش صدای فیلم‌ها را بر عهده بگیرد و در سکانس‌های مختلف از کم و زیاد شدن آزاردهنده‌ی صداهای پخش شده برای مخاطب، جلوگیری کند.

2

اگر این پرسش برای شما پیش آمده است که قابلیت Compressor چطور بر روی برنامه‌ی VLC player کار می‌کند و تنها به واسطه‌ی فعال کردن تیکی ساده مشکل صوتی مخاطب را بر طرف می‌کند، باید توجهتان را به این موضوع جلب کنیم که برنامه‌ی VLC player با فعال شدن این ویژگی صدای پخش شده برای فیلم‌های در حال نمایش را مدام کنترل می‌کند و به محض این که در سکانس یا صحنه‌ای خاص، صدای فیلم بیش از اندازه زیاد یا کم شود، بدون فوت وقت، نواهای پخش شده را متناسب با Volume مورد نظر مخاطب خود تنظیم می‌کند.

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به پایان مطلب جدید حل مشکل تنظیم صدای فیلم‌ها با کمک VLC player رسیدیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:applestan

لینک مطلب

پاسخ دهید