آموزش تصویری دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode بر روی iOS

0

دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode
دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode

آموزش تصویری دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode بر روی iOS

قابلیت Low Power Mode از جمله ویژگی‌هایی است که با معرفی سیستم‌عامل iOS 9 به بازار، پا به دنیای هوشمندهای دیجیتال گذاشت و از بدو تولدش نیز جایگاه ویژه‌ای در قلب بسیاری از کاربران گوشی‌های آیفون، دستگاه‌های آیپد و آیپاد تاچ بدست آورد. در تعریفی ساده قابلیت Low Power Mode به صورت موقت و از طریق مدیریت بهینه‌ی فعالیت‌هایی مانند ارسال و دریافت ایمیل، اپلیکیشن‌های فعال پس‌زمینه، دانلودها و جلوه‌های ویژه‌ی نمایش داده شده به میزان قابل توجهی مصرف باتری دستگاه iOS کاربران را کاهش می‌دهد و بدین ترتیب، سبب صرفه‌جویی در انرژی باقی مانده در باتری دستگاه می‌شود.

تمام این تلاش‌ها، نهایتاً باعث می‌شوند تا باتری دستگاه iOS مخاطب، تا سه ساعت بیش‌تر از روال معمول، سر پا بماند و به خدمتگزاری بی‌دریغ خود ادامه دهد. با توجه به این که این قابلیت علی‌رغم عمر کوتاه خود به یکی از ویژگی‌های محبوب iOS تبدیل شده است، احتمالاً آگاهی از نحوه‌ی دسترسی سریع‌تر برای فعال کردن آن نیز می‌تواند، برای مخاطبانی که طرفدار میانبرهای کاربردی هستند، جالب و قابل توجه باشد. در ادامه‌ی این مطلب با راه‌های فعال کردن Low Power Mode بر روی دستگاه‌های iOS بیش‎تر آشنا خواهیم شد.

چگونه قابلیت Low Power Mode را سریع‌تر بر روی گوشی آیفون خود فعال کنیم؟

ویژگی در قسمت تنظیمات دستگاه و داخل اپلیکیشن Setting جاسازی شده است و برای دسترسی و فعال نمودن آن لازم است تا به مسیر Settings > Battery > Low Power Mode در این بخش سری بزنید. پس از فعال نمودن Settings > Battery > Low Power Mode بر روی دستگاه مورد نظر، باتری دستگاه از هر رنگی که به خود گرفته است (سبز یا قرمز) به رنگ زرد پر رنگ تغییر پیدا می‌کند و بدین ترتیب، کاربر دستگاه را از روشن بودن قابلیت Low Power Mode مطلع می‌کند.

دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode
دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode

این روش، راهکار عادی فعال کردن Low Power Mode محسوب می‌شود، اما راه‌های سریع‌تری نیز برای این منظور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

استفاده از Siri؛

Siri به عنوان دستیار هوشمند سیستم‌عامل iOS احتمالاً سریع‌ترین مسیر دسترسی به Low Power Mode را بر روی آیفون و آیپد در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. در این روش، اگر پیش‌تر قابلیت Hey Siri را بر روی دستگاه iOS خود فعال کرده باشید، کافی است تا هر زمان به کمک Low Power Mode نیاز پیدا کردید، به اشاره‌ای دستیار هوشمند دستگاه iOS خود را احضار نمایید و پس از رؤیت و احوالپرسی با Siri با بر زبان آوردن عبارت Enable Low Power Mode از وی درخواست نمایید تا بدون فوت وقت، قابلیت Low Power Mode را فعال نماید و با این کار خود، باتری دستگاه شما و توان مصرفی باقی مانده بر روی آن را از گزند برنامه‌های پر مصرف و بدون فایده در امان نگه دارد. در صورتی که به هر دلیلی پیش‌تر موفق نشده‌اید تا قابلیت Hey Siri را بر روی دستگاه مورد نظر خود فعال کنید، برای کمک گرفتن از این دستیار هوشمند می‌توانید بر روی دستگاه iOS خود، دکمه‌ی Home یا خانه را فشار دهید و نگه دارید و سپس برای Siri گوش به فرمان، دستور Enable Low Power Mode را صادر کنید.

دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode
دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode

نتیجه گیری:کاربران محترم و گرامی به پایان موضوع دسترسی سریع به قابلیت Low Power Mode رسیدیم،  این دسته از کاربرانی که پیش‎تر iOS دستگاه خود را جیلبریک نموده‌اند نیز می‌توانند تا با استفاده از توئیک‌هایی مانند CCSettings گزینه‌ی ویژه‌ای برای این کار در قسمت Control Center دستگاه خود در اختیار داشته باشند و از این قسمت و با کمک این گزینه‌ی تازه، سریع‌تر برای فعال نمودن قابلیت Low Power Mode بر روی آیفون یا آیپد خود اقدام کنند، امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:applestan

لینک مطلب

پاسخ دهید