آموزش تصویری روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه آندرویدی

0

روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه
روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه

آموزش تصویری روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه آندرویدی

مقدمه:دوستان خوبم ممکن است اطلاعاتی در تلفن همراه داشته باشید که نخواهید فرد دیگری به غیر از خود شما به آن دسترسی داشته باشد . سیستم عامل اندروید بر خلاف ویندوز دارای تنظیمات زیادی نیست و اگر بخواهید به قسمت های اصلی تلفن همراه دسترسی داشته باشید باید اندروید را روت کنید که انجام اینکار مشکلاتی برای تلفن همراه بوجود می آورد . با این وجود اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید تصاویر ، فایل و هر اطلاعات مهم دیگری را مخفی کنید . در ادامه روشهای انجام اینکار توضیح داده می شود .

۱٫ مخفی کردن تصاویر در اندروید

در نسخه های مختلف اندروید این قابلیت قرار داده شده است که وقتی وارد گالری تصاویر می شوید بتوانید با لمس یک تصویر و رفتن به منوی تنظیمات آن را مخفی کنید . اما مشکلی که این روش دارد ساده بودن آن می باشد . یعنی هر فرد دیگری به غیر از خود شما می توانید تصاویر مخفی را نمایش بدهد . برای انجام اینکار ابتدا وارد گالری تصاویر شوید .

تصویر مورد نظرتان را انتخاب کرده و بر روی منوی Settings کلیک کنید .

سپس کافیست گزینه “پنهان کردن موارد” را انتخاب کنید تا فایل شما مخفی شود . برای مشاهده دوباره هم بر روی منوی تنظیمات کلیک کرده و گزینه نمایش موارد پنهان را انتخاب کنید .

 مخفی کردن فایل ها از طریق اپلیکیشن در اندروید

۱٫ ابتدا اپلیکیشن ES File Explorer File Manager را از طریق لینکی که در ادامه قرار میدهم دانلود و نصب کنید . وجود یک فایل منجر قوی نه تنها برای کاربران حرفه ای ضروریست بلکه وجود آن بر روی هر دستگاهی الزامی بنظر میرسد. ES File Explorer File Manager 4.0.4.1 با بیش از ۵۰۰ میلیون دانلود از بهترین ها در زمینه مدیریت گوشیست. این برنامه قابلیتهای زیادی را در قالب یک برنامه در خود گنجانده است، از جمله مدیریت فایل، مدیریت برنامه ها،مدیریت تسک ها، مدیریت دانلود، قابلیت استفاده از فضای ابری ( Dropbox, Google Drive, SkyDrive, Box.net, Sugarsync, Yandex, Amazon S3, and Ubuntu One)، کلاینت FTP و LAN. ES File Explorer کاربر را قادر میسازد تا به تمام تصاویر، موزیکها، فیلمها، اسناد و سایر فایلها هم بر روی دستگاه اندرویدی و همچنین کامپیوتر دسترسی داشته باشد. (لینک دانلود نرم افزار)

۲٫ وارد قسمتی شوید که قصد دارید فایل یا تصویر دلخواهتان را مخفی کنید . بعد از وارد شدن به بخش مورد نظر فایل مورد نظر را انتخاب کنید .

۳٫همانطور که مشاهده می کنید بعد از انتخاب فایل یکسری گزینه در نوار ابزار پایین صفحه نمایش داده می شود . از بین گزینه های نمایش داده شده Rename را انتخاب کرده و در پنجره باز شده یک نقطه (.) تایپ کنید . سپس بر روی کلید OK کلیک کنید .

۴٫ پس از انجام این کار فایل شما مخفی میشود . برای نمایش داده شدن این فایل بر روی آیکونی که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

۵٫ از گزینه های پیش رو tools را انتخاب کنید تا برای شما امکاناتی نمایش داده شود . از گزینه های نمایش داده شده Show Hidden Files را انتخاب نمایید تا فایل مخفی شده نمایش داده شود .

اپلیکیشن File Hide Expert
با File Hide Expert هر فایلی که دوست دارید را پنهان کنید. فایل هایی نظیر موزیک ها، ویدیو ها، برنامه ها، عکس ها و حتی پوشه ها. قابلیت دیگری که برای برنامه تعبیه شده است، سیستم رمز گذاری است. پس از مخفی سازی می توانید با پسورد گذاری، امنیت بیشتری به فایل ها بدهید. اگر فایل ها یا پوشه ها را مخفی کنید، دیگر در جای همیشگی دیده نخواهند شد. اما می توانید در صورت دلخواه، توسط برنامه به راحتی آنها را دوباره ظاهر کرده و به جای قبلی باز گردانید.

پنهان‌کردن اطلاعات در ۳ مرحله
گام اول: دانلود و نصب
مانند بسیاری از نرم‌افزارهای دیگر، اولین مرحله برای استفاده از این برنامه، نصب آن روی تلفن همراه یا تبلت مجهز به سیستم‌عامل اندروید است.

روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه
روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه

گام دوم: انتخاب فایل‌های موردنظر
با اجرای نرم‌افزار پایین صفحه دو گزینه Hide File برای مخفی کردن و گزینه Unhide File برای نمایش فایل های مخفی شده نمایش داده می شود . گزینهHide File را جهت مخفی کردن فایل یا پوشه انتخاب کنید .

روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه
روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه

گام سوم: پنهان یا پیدا
در ادامه با مراجعه به صفحه اصلی نرم‌افزار، فهرست فایل‌های انتخابی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. می‌توانید برای پنهان‌کردن هریک از فایل‌ها علامت چک‌مارک مقابل آنها را فعال کنید. همچنین می‌توانید با فشار گزینه‌ Hide All همه فایل‌های موجود در فهرست را پنهان کنید. عکس این عملیات نیز موجب آشکارسازی فایل‌های پنهان خواهد شد. (برداشتن علامت چک‌مارک مقابل هر فایل یا فشار گزینه‌ Unhide All)

روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه
روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه

چگونه فایل‌های انتخابی را از فهرست فایل‌ها حذف کنم؟
برای حذف فایل‌های اضافه شده به فهرست می‌توانید از آیکون X مقابل هر فایل کمک بگیرید. توجه داشته باشید، پیش از حذف فایل‌ها از این فهرست، ابتدا نسبت به آشکارسازی آن (خروج از حالت پنهان) اقدام کرده باشید.

چگونه می‌توانم با اختصاص رمز عبور از دسترسی کاربران غیرمجاز به نرم‌افزار جلوگیری کنم؟
برای استفاده از این قابلیت، پس از اجرای نرم‌افزار و فشار گزینه‌ Settings، علامت چک‌مارک مقابل گزینه‌ Enable Password را فعال کرده و با انتخاب گزینه‌ Change Password رمز عبور دلخواه خود را معین کنید.

روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه
روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه

نتیجه گیری: کاربران عزیز و گرامی به انتهای ترفند جدید روشهای مخفی کردن فایل و تصویر در تلفن همراه اندرویدی رسیدیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:learning.asarayan

لینک مطلب

پاسخ دهید