آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام از روی کامپیوتر

0

آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام از روی کامپیوتر

مقدمه:دوستان گرامی و عزیز ساخت کانال در تلگرام بسیار کار ساده ای می باشد که تنظیمات آن نیز به طور کامل توضیح داده شده است و اگر اطلاعاتی در مورد این ویژگی نداشته باشید به سادگی می توانید از طریق لینکی که قرار داده ام ، تمام قابلیت های Channel را بررسی کنید . یکی از بازدید کنندگان سوال پرسیده بودند که روش ساخت کانال در کامپیوتر به چه شکلی می باشد که در ادامه توضیح میدهم .

۱٫ ابتدا وارد وب سایت تلگرام شده و بر روی لینک دانلود نرم افزار برای نسخه کامپیوتر کلیک کنید .

۲٫ بعد از دانلود برنامه را نصب و اجرا کنید . یک پنجره همانند تصویر زیر باز می شود . بر روی کلید Start Messaging کلیک کنید .

2_آموزش_ساخت_کانال_تلگرام_از_روی_کامپیوتر

 

۳٫ در پنجره بعدی شماره همراه خودتان را وارد کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

3_آموزش_ساخت_کانال_تلگرام_از_روی_کامپیوتر

۴٫ یک شماهر به تلفن همراه شما پیامک می شود . شماره را در کادر وارد کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .به محض وارد کردن وارد تلگرام می شوید .

4_آموزش_ساخت_کانال_تلگرام_از_روی_کامپیوتر

۵٫ سپس بر روی آیکون نوشتن کلیک کنید . یک پنجره جدید باز می شود . سپس باید گزینه New Channel را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

5_آموزش_ساخت_کانال_تلگرام_از_روی_کامپیوتر

۶٫ در مرحله بعدی همانند تلفن همراه باید یک عنوان برای کانال انتخاب کنید . در قسمت بعدی تلگرام دو گزینه Public Channel و Private Channel به شما نشان میدهد که گزینه اول برای ساخت کانال عمومی و گزینه دوم برای ایجاد کانال خصوصی (مثل ساخت گروه تلگرام بدون امکان ارسال پست و نظر دادن) است.Public Channel زمانی کاربرد دارد که بخواهید گروه شما برای همه کاربران در دسترس باشد و تمامی کاربران تلگرام بتوانند به آن ورود و از آن بهره ببرند که در صورت انتخاب این گزینه کاربران میتوانند با تایپ نام کانال شما در قسمت Search تلگرام آن را بیابند.سعی کنید در قسمت Link هم عنوان گروهتان را تایپ کنید تا دسترسی به آن ساده تر شود .
دقت داشته باشید که با انتخاب  Private Channel  کانال شما به صورت خصوصی و برای عموم در دسترس نمی باشد تنها راه اضافه کردن افراد خارج از لیست مخاطبین  آدرسی باشد که در قسمت Link به شما از طرف تلگرام داده میشود.
بعد از انتخاب نوع کانال بر روی Skip کلیک کنید تا کانال ساخته شود.

ساخت کانال تلگرام
ساخت کانال تلگرام

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام از روی کامپیوتر  رسیدیم امیدوارم این مطلب مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید