آموزش تصویری سفارشی کردن نوار وظیفه در ویندوز ۱۰

0

fedf822a25b5591e2b0cb820e380b880_L

آموزش تصویری سفارشی کردن نوار وظیفه در ویندوز ۱۰

مقدمه:دوستان خوبم نزدیک به سه ماه از عرضه ویندوز ۱۰ گذشته است ولی هنوز بخش های زیادی از این سیستم عامل وجود دارد که باید آموزش داده شود . یکی ازتغییرات کلی در ویندوز ۱۰ که بهینه شده است نوار وظیفه می باشد . شاید بخواهید بخش های مربوط به این قسمت را آن طوری که باب میلتان است تغیر بدهید . در ادامه می خواهم روش سفارشی کردن نوار وظیفه در نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت را آموزش بدهم .

تغییر رنگ آیکون ها همچنین شفافیت نوار وظیفه

کافیست وسط صفحه کلیک راست کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید . سپس گزینه Make Start, taskbar, and action center transparent را از ON به Off تغییر بدهید .

مخفی کردن کادر جستجو

یکی از بخش های اصلی سیستم عامل جدید مایکروسافت منوی جستجو می باشد که به صورت کامل از منوی استارت خارج شده است . بعضی از کاربران از ابعاد این منو راضی نیستند که می توانید با کلیک رات کردن بر روی نوار وظیفه و انتخاب گزینه Search > hidden  آن را مخفی کنید یا با انتخاب Show Search icon ابعاد آن را کوچکتر کنید

4_سفارشی_کردن_نوار_وظیفه_در_ویندوز_10

حرکت دادن نوار وظیفه به طرفین

شما می توانید با کلیک راست کردن بر روی نوار وظیفه و انتخاب گزینه Lock the taskbar عدم امکان جابجایی نوار وظیفه را غیر فعال کنید . سپس با ماوس نوار وظیفه را درگ کرده و به طرفین حرکت بدهید

شما می توانید با کلیک راست کردن بر روی نوار وظیفه و انتخاب گزینه Properties در همان سربرگ Taskbar مشخص کنید نوار وظیفه در کدام قسمت باید قرار بگیرد

همچنین از طریق گزینه auto-hide the taskbar نوار وظیفه را مخفی کنید . با فعال کردن این ویژگی وقتی ماوس بر روی نوار وظیفه میرود نمایش داده می شود.

7_سفارشی_کردن_نوار_وظیفه_در_ویندوز_10

برای کوچک کردن آیکون ها می توانید چک باکس Use small taskbar buttons را فعال کنید .

8_سفارشی_کردن_نوار_وظیفه_در_ویندوز_10

غیر فعال کردن آیکون های اصلی سیستم عامل

کنار ساعت ویندوز چند آیکون هستند که به عنوان آیکون های اصلی ویندوز شناخته می شوند و در طول این ۱۲ ساله تنها بخشی که دچار تغییر نشده است این قسمت می باشد . برای غیر فعال کردن آیکون های این بخش بر روی منوی استارت کلیک کنید .
سپس بر روی گزینه System (Display, notifications, apps, power کلیک کنید .
یکبار دیگر در پنجره باز شده بر روی گزینه Notifications and actions کلیک کنید .
وسط صفحه بر روی گزینه Turn system icons on or off کلیک کنید .
سپس می توانید آیکون های نمایش داده شده را on یا off کنید .

 شما می توانید پنجره ها و برنامه های در حال نمایش را تنظیمات آن را طوری تغییر بدهید که به محض اجرا شدن نام آنها نیز نمایش داده شود . کافیست بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید . سپس از لیست کشویی taskbar button گزینه مشخص شده را انتخاب کنید .

سفارشی کردن نوار وظیفه در ویندوز 10
سفارشی کردن نوار وظیفه در ویندوز ۱۰

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به پایان آموزش تصویری سفارشی کردن نوار وظیفه در ویندوز ۱۰ رسیدیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید