آموزش تصویری سه خدمات ویژه برای کاربران حرفه ای جیمیل , قسمت ۱

0

کاربران حرفه ای جیمیل
کاربران حرفه ای جیمیل

آموزش تصویری سه خدمات ویژه برای کاربران حرفه ای جیمیل , قسمت ۱

مقدمه:دوستان خوبم  شرکت گوگل توانست با گذشت ۱۱سال و ۹۰۰میلیون کاربر که به ۷۲ زبان مختلف از این امکانات استفاده می کنند برسد. در اینجا به بررسی ۳ سرویس جدید جی میل می پردازیم:

(این سرویس ها در اصل کدها و نرم افزارهایی با حجم کم هستند که با مرورگرهای مخصوص هماهنگ می شوند و این امکانات را به مرورگرهای تحت وب مانند جی میل افزایش می دهند. جی میل یکی از پر طرفدارترین سرویس ها در نوع خود محسوب می شود که به دلیل این سرویس های ارائه شده و حس مسئولیت خود در مقابل کاربران برای ایجاد محیطی لذت بخش و جدید تمام سعی خود را می کند.تاکنون سرویس های زیادی برای کاربران ساخته شده ولی بدلیل زیاد بودن آنها خیلی از این برنامه ها هنوز شناخته نشده اند)

Full Contact

اگر زمانی ایمیلی از یک شخص کاملا حرفه ای به شما برسد ، شما می خواهید هویت این فرد را شناسایی کنید شروع به گشتن در شبکه های مختلف نظیر فیس بوک،توییتر و لینکدین می کنید تا بتوانید اطلاعاتی در مورد این شخص پیدا کنید ، ولی پیدا کردن مشخصات فردی اشخاص خیلی سخت و پیچیده است.

شما با استفاده از این ویژگی جدید جی میل می توانید تمام مشخصات و اطلاعات فردی نظیر شغل و آدرس شبکه های اجتماعی مخاطبین مورد نظر خود را مشاهده کنید. زمانیکه ایمیلی به شما ارسال می شود بدون نیاز به خروج از صندوق دریافت پست ها این فرد در شبکه های اینترنتی و آپدیت های مربوط به فیس بوک و توییتر او را تماشا کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که در یادداشتی تمام اطلاعات اورا وارد کنید و به بخش Address book خود اضافه کنید تا براحتی به آن دسترسی داشته باشید.

کاربران حرفه ای جیمیل
کاربران حرفه ای جیمیل

در این تصویر به وضوح می بینید که در قسمت راست جی میل خود مشخصات کامل فرد مورد نظر نمایش داده شده و همچنین ادرس محل سکونت ، ادرس سایت و شبکه های اجتماعی به راحتی در اختیار شما قرار می گیرد، یکی دیگر از این اطلاعات نمایش داده شده جنسیت فرد مورد نظر است همچنین شما می توانید براحتی یادداشتی خصوصی را نوشته و ارسال کنید.

Snapmail

معمولا در جهان امروز فرستادن اطلاعات مهم و رمز عبور حساب کاربری خود امری کاملا اشتباه محسوب می شود ، ولی اگر در مواردی خاص مجبور به انجام این کار شدید سرویس ارائه شده جی میل برای کمک به امنیت شما طراحی شده است . ابتدا پیام خود را یادداشت می کنید و زمانی که قصد ارسال ان را داشتید ابتدا گزینه Snapmail را انتخاب می کنید با این کار پیام شخصی شما رمز گذاری می شود و ادرس مخصوص شما فرستاده می شود که این پیام فقط به مدت ۶۰ ثانیه قابل استفاده است و فرد گیرنده باید ادرس url را دنبال کند، اگر این۶۰ ثانیه به اتمام رسد این پیام بصورت اتوماتیک پاک می شود.

نتیجه گیری:کاربران گرامی به انتهای مطلب جدید و کاربردی سه خدمات ویژه برای کاربران حرفه ای جیمیل در قسمت اول رسیدیم در این بخش به چند مورد از دمات ویژه جیمیل پرداختیم همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:gooyait

لینک مطلب

پاسخ دهید