آموزش تصویری فعال کردن اسلاید شو تصاویر در ویندوز ۱۰

0

فعال کردن اسلاید شو تصاویر در ویندوز 10
فعال کردن اسلاید شو تصاویر در ویندوز ۱۰

آموزش تصویری فعال کردن اسلاید شو تصاویر در ویندوز ۱۰

مقدمه:خب دوستان عزیز اگر به نسخه های قبلی ویندوز توجه کرده باشید این امکان وجود داشت که با انتخاب یک تم پیش فرض ، تصاویر پس زمینه در یک بازه زمانی به صورت اتوماتیک تغییر کنند . حالا نوبت میرسد به ویندوز ۱۰ .شاید در ابتدای توضیحات این سوال برای شما بوجود بیاید که منظور از اسلاید شو چیست و چه کاربردی در ویندوز دارد ؟ من میخواهم پوشه ای از تصاویر مورد علاقه خودم ایجاد کنم ، سپس تنظیمات را طوری تغییر بدهم که پس از مدت زمان مشخص به صورت اتوماتیک این تصاویر تغییر کند . اینکار باعث می شود صفحه پس زمینه شما هر چند دقیقه یک عکس زیبا نمایش بدهد .

فعال کردن اسلایدشو بسیار ساده ااست. ابتدا باید پوشه ای شامل تصاویری که می خواهید نمایش داده شود بسازید. توصیه می کنیم پوشه ای در قسمت Pictures رایانه خود برای اینکار بسازید. بعد از ساخت پوشه می توانید تصاویر موردعلاقه خود را در آن کپی کنید حتی می تواند از پوشه تصاویر One Drive خود استفاده کنید.دقت داشته باشید که عکس های شما باید دارای کیفیت بالایی باشد در غیر اینصورت هنگام نمایش تصاویر کیفیت کاهش پیدا می کند .

فعال کردن اسلاید شو تصاویر در ویندوز 10
فعال کردن اسلاید شو تصاویر در ویندوز ۱۰

بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید تا پنجره تنظیمات باز شود . سپس بر روی گزینه Personalization کلیک کنید .

شما می توانید به صورت مستقیم وسط دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Personalization را انتخاب کنید .

در پنجره باز شده سمت چپ بر روی گزینه Background کلیک کنید . گزینه Background را بر روی Slide Show قرار داده و از طریق گزینه Choose albums for your slideshow با کلیک بر روی Browse آلبوم تصاویری که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید .

بعد از انتخاب پوشه تصاویر دو گزینه برای زمانبندی نمایش داده می شود .  اکنون باید دوره ی زمانی برای تعویض تصاویر انتخاب کنید. در گزینه Change Picture every زمان مورد نظر خود را از یک دقیقه تا یک روز انتخاب کنید. مثلا من در اینجا زمان ۳۰ دقیقه را برای تعویض تصویر انتخاب کرده ام .

نتیجه گیری:کاربان محترم و عزیز به انتهای مطلب فعال کردن اسلاید شو تصاویر در ویندوز ۱۰ رسیدیم، کار تمام است . تصویر دسکتاپ هر ۳۰ دقیقه تغییر می کند . شما می توانید این زمان را کاهش بدهید ، امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید

گردآوری:گیگر

منبع:learning.asarayan

لینک مطلب

پاسخ دهید