آموزش تصویری قابلیت Wi-Fi Assist در آیفون ۶ اس

0

1-300x180

آموزش تصویری قابلیت Wi-Fi Assist در آیفون ۶ اس

مقدمه:دوستان خوبم احتمالاً با قابلیت Wi-Fi Assist آشنا باشید، ویژگی که پس از معرفی سیستم‌عامل ios 9، قرار است، هوای کاربران دستگاه‌های ios را در مواقعی که اتصالات، دچار اختلال می‌شوند را داشته باشد و تا حد امکان از آفلاین شدن مخاطبانش جلوگیری نماید. در ادامه‌ی این مطلب برخی از مسائلی را که تاکنون چندان مورد بحث قرار نگرفته‌اند، در زمینه‌ی کارآیی‌های قابلیت Wi-Fi Assist بیش‌تر بررسی می‌کنیم.

یکم: قابلیت Wi-Fi Assist بر روی تمامی دستگاه‌های موجود کار نمی‌کند.

این موضوع که دستگاه ios شما اجازه پیدا کرده است تا سیستم‌عامل دستگاه را به ios 9، ارتقا دهد، هیچ مجوزی برای استفاده‌ی شما از قابلیت Wi-Fi Assist صادر نمی‌کند، چرا که اپلی‌ها تصمیم گرفته‌اند تا کاربران گوشی‌های آیفون ۴ اس و تبلت‌های آیپد ۲ و آیپد مینی (نسل اول آیپدهای مینی اپل) را از دسترسی به این ویژگی جدید بر روی دستگاه‌های سن و سال‌دارشان محروم کنند.

دوم: قابلیت Wi-Fi Assist، به صورت سر خود در پس‌زمینه‌ی دستگاه فعال نخواهد بود.

قابلیت Wi-Fi Assist تنها زمانی قادر به خدمت‌رسانی به مخاطب خود خواهد بود که توسط یکی از اپلیکیشن‌هایی که بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه، فعال هستند به خدمت فرا خوانده شود و مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، نمی‌توان توقع همکاری از Wi-Fi Assist را در مواقعی داشته باشید که برنامه‌های مختلف در پس‌زمینه‌ی دستگاه شما مشغول به‌روزرسانی یا دانلود اطلاعات جدید هستند. برای مثال زمانی که مشغول گشت و گذار بر روی فیس‌بوک هستید، قابلیت Wi-Fi Assist از هیچ کمکی برای بهتر شدن کیفیت ارتباط اینترنتی شما دریغ نخواهد کرد، اما وقتی که همین برنامه در پس‌زمینه‌ی دستگاه مشغول دانلود اطلاعات تازه‌ای می‌باشد، باید چشمان امید را بر روی کمک‌های Wi-Fi Assist فرو بندد. البته اگر پیش‌تر از مسیر Settings > General > Background App Refresh در قسمت تنظیمات دستگاه، ویژگی Background App Refresh را فعال کرده باشید یا این که از قسمت Settings > App and iTunes Store امکان Automatic Downloads را بدون دسترسی به اتصالات وای‌فای نیز، ایجاد کرده باشید، دیگر لازم نیست که چندان نگران غیبت‌ Wi-Fi Assist در پشت صحنه‌ی دستگاه خود، باشید.

 

سوم: قابلیت Wi-Fi Assist از برخی اپلیکیشن‌های متفرقه پشتیبانی نمی‌کند.

اپلی‌ها تصمیم گرفته‌اند تا از طریق محدود کردن دسترسی برخی از اپلیکیشن‌هایی که به مصرف بیش ‌از حد ترافیک اینترنت، شهرت دارند، تا حد امکان از مصرف بیش از اندازه‌ی ترافیک اینترنت مخاطب، به واسطه‌ی حضور قابلیت Wi-Fi Assist جلوگیری کنند. این موضوع به این معناست که هر برنامه‌ی غریبه‌ای نمی‌تواند روی کمک Wi-Fi Assist برای برقراری ارتباط دائم از طریق اتصالات وای‌فای، حساب کند و برخی از پر مصرف‌ها توسط اپل، از این فهرست کنار گذاشته شده‎اند.

چهارم: قابلیت Wi-Fi Assist در زمان برقراری ارتباطات به صورت رومینگ کار نخواهد کرد.

اپلی‌ها هنگام طراحی ویژگی Wi-Fi Assist، حسابی هوای جیب کاربران دستگاه‌های ios خود را داشته‌اند و برای این که مبادا مخاطب مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافه‌ای شود، قابلیت Wi-Fi Assist را در مواقعی که کاربر از ارتباطات رومینگ استفاده می‌کند، غیر فعال کرده‌اند. بنابراین، زمانی که در سفرهای خارجی به سر می‌برید و احتمالاً برای برقراری ارتباط با دیگران، هزینه‌های بیش‌تری نیز می‌پردازید، خطری از جانب Wi-Fi Assist و مبالغ اضافه‌ای که فعال بودن آن می‎تواند به همراه داشته باشد، شما را تهدید نمی‌کند.

باید به این موضوع نیز توجه داشت که قابلیت Wi-Fi Assist علی‌رغم تمامی محدودیت‌های بالا، همچنان می‌تواند مقدار قابل توجهی از ترافیک مصرفی کاربر را به خود اختصاص دهد، بنابراین، اگر از سرویس‌های محدود اینترنتی استفاده می‌کنید و احساس می‌کنید که Wi-Fi Assist بر میزان مصرف اینترنت شما تأثیر نامطلوبی داشته است و نیاز چندانی هم به خدمات این ویژگی تازه احساس نمی‌کنید، می‌توانید این قابلیت را از بخش تنظیمات دستگاه غیر فعال کنید.

نتیجه گیری : کاربران گرامی و عزیز به انتهای مطلب آموزش تصویری قابلیت Wi-Fi Assist در آیفون ۶ اس رسیدیم در این مطلب به صورت کامل و مختر به شما عزیزان نحوه ی استفاده از این قابلیت رو در گوشی های آیفون گفتیم  امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:applestan

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید