آموزش تصویری محدود کردن جستجو در ویندوز ۱۰

0

fae60ae7df930361d387c921e7911069_L

آموزش تصویری محدود کردن جستجو در ویندوز ۱۰

مقدمه:خب دوستان کادر جستجو در ویندوز ۱۰ نسبت به نسخه های قبلی بسیار بهینه شده است  . به طور کلی سیستم‌ جستجو در ویندوز ۱۰ بهبود یافته و پشتیبانی از ماوس و صفحه‌کلید نیز بهتر شده است. مایکروسافت در ویندوز جدید خود تلاش نموده تا به بازخوردهای کاربران قدیمی، توجه نموده و نیازهای آن‌ ها را برآورده کند. ویندوز ۱۰ ترکیبی از قابلیت‌های خوب ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ به شمار می‌رود.یکی از قابلیت های جالب و جذاب ویندوز ۱۰ داشتن کورتانا میباشد که شما با استفاده از کورتانا متوانید با آن صحبت کنید و از آن اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.کورتانا در جستجو ویندوز ۱۰ استفاده شده و جزو ویژگیهای جدید کادر Search می باشد . اگر دقت کرده باشید وقتی یک فایل ، موضوع یا هر چیزی دیگری را جستجو می کنید ، این Search در اینترنت و ویندوز انجام می شود که موارد پیدا شده بسیار زیاد است . خیلی از کاربران از این موضوه راضی نیستند و می خواهد موارد جستجو شده محدود به محیط سیستم عامل باشد که در ادامه روش انجام آن را آموزش میدهم .

۱٫ بر روی کادر جستجوی ویندوز ۱۰ کلیک کنید تا پنجره آن نمایش داده شود .

1_محدود_کردن_جستجو_در_ویندوز_10

۲٫ در کادر جستجو Search the web and windows را می توانید مشاهده کنید . یعنی جستجو در وب و ویندوز انجام خواهد شد . بالای صفحه سمت چپ ۴ آیکون وجود دارد که مربوط به تنظیمات کادر جستجو می شود .
بر روی علامت چرخ دنده کلیک کنید .

2_محدود_کردن_جستجو_در_ویندوز_10

۳٫ بخش اول مربوط به تنظیمات کرتانا می شود که می توانید مقاله کامل آن را در این بخش مشاهده کنید .دستیار شخصی دیجیتال مایکروسافت، با نام Cortana، برای اعمال تنظیمات سریع، ثبت رویدادها در تقویم، ارسال ایمیل و بسیاری موارد دیگر می تواند کمک کننده باشد. روش جمع آوری اطلاعات آن مشابه Google Now است. اما اگر Cortana نتوانسته رضایت شما را جلب کند، خاموش کردن آن کار آسانی است. اگر هم تا به حال از آن استفاده نکرده اید، نگران نباشید؛ این بخش به صورت پیش فرض غیرفعال است.در صورت فعال بودن می توانید با انتخاب حالت Off برای گزینه “Cortana can give you suggestions, ideas, reminders, alerts, and more” این بخش را غیرفعال کرد .

3_محدود_کردن_جستجو_در_ویندوز_10

۴٫ بخش بعدی Search online and include web results می باشد . همانطور که از عنوان آن پیداست این بخش در زمان جستجو بر روی کامپیوتر، نتایج موتور جستجوگر Bing را نیز نمایش می دهد. اگر می خواهید جستجوی شما محدود به محیط سیستم عامل شود این گزینه را برابر با Off قرار بدهید تا موارد جستجو شده فقط در محیط سیستم عامل به دنبال فایل یا عنوان موردنظر شما بگردد .

4_محدود_کردن_جستجو_در_ویندوز_10

اگر به کادر جستجو دقت کنید مشاهده می کنید که عنوان Search the web and windows به Search Windows تغییر کرده است .

5_محدود_کردن_جستجو_در_ویندوز_10

پایین کادر جستجو گزینه ای دیگر با عنوان Other Privacy Settings وجود دارد که تنظیمات مربوط به جستجو می باشد . بر روی Other Privacy Settings کلیک کنید تا وارد پنجره Settings شوید .

محدود کردن جستجو در ویندوز 10
محدود کردن جستجو در ویندوز ۱۰

۵٫ وجود تبلیغات در سایت های اینترنتی موضوعی کاملاً عادی است. اما شاید بسیاری از کاربران مایل نباشند که مایکروسافت از روی Cookies سایت های مرور شده توسط آنها، تبلیعاتی سفارشی شده را نمایش دهد. برای غیر فعال کردن این ویژگی گزینه Let apps use my advertising ID for experience across apps را برابر با Off قرار بدهید .

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به پایان آموزش تصویری محدود کردن جستجو در ویندوز ۱۰ رسیدیم در این مطلب به صورت تصویری به شما توضیح ددم که چگونه میتوانید در ویندوز ۱۰ جستجو رو محدود کنید امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید