آموزش تصویری میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ قسمت آخر

0

میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ
میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ

آموزش تصویری میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ قسمت آخر

تغییر اندازه و درجه نرمی براش (قلم مو)

مقدمه:خب دوستان عزیز در ادامه قسمت قبلی . بعد از انتخاب ابزار براش کلید Alt را نگه دارید و در همین زمان کلید راست ماوس را بزنید ، با درگ کردن به سمت راست و چپ اندازه قلم افزایش پیدا میکنه و با بالا و پایین درگ کردن Hardness و یا درصد نرمی و سختی قلم تغییر میکنه .

۳۶- بزرگنمایی موقت

مهم نیست که چه ابزاری را انتخاب کرده اید ، هر وقت خواستید زوم کنید کلیدهای Ctrl+SapceBar رو فشار دهید و برای کوچک کردن هم Ctrl+Alt+SpaceBar و در محل مورد نظر کلیک کنید و یا به چپ و راست درگ کنید .

۳۷- انتخاب موقت رنگ برای براش

در حالی که ابزار براش (brush) رو انتخاب کرده اید کلیدهای Alt+Shift را نگه دارید و کلیک راست ماوس رو فشار دهید تا کادر انتخاب رنگ به صورت موقت ظاهر بشه .

۳۸- انتخاب موقت ابزار Move

روی هر ابزاری که هستید به محض فشردن کلید Ctrl ابزار Move به صورت موقت ظاهر میشه و میتونید شی مورد نظر رو جا به جا کنید .

۳۹- بزرگنمایی همزمان چند سند

اگه چند تا سند باز کردید که مثلا داخل هر کدوم یک عکس قرار داره و حالا میخواهید با زوم کردن هر سه تا سند زوم بشن ، ابتدا پنجره ها رو کنار هم قرار بدید طوری که همه رو ببینید ، حالا کلیدهای Ctrl+Shift+Space رو بزنید و روی یکی از سندها کلیک کنید تا همه با هم زوم بشن ، برای کوچک کردن هم کلید Ctrl+Shift+Alt+Space رو بزنید .

۴۰- بزرگ کردن و یا کوچک کردن دسته ای حروف

فرض کنید که چند خط متن نوشته اید و متوجه شدید که باید همه این چند خط رو با حروف بزرگ مینوشتید چی کار میکنید؟ به جای تایپ دوباره متن ، متن مورد نظر رو انتخاب کنید و کلیدهای Ctrl+Shift+K رو فشار بدید ، با این کار میتونید بین بزرگ و کوچک بودن حروف سوئیچ کنید ، البته برای استفاده از این امکان حتما باید بدون فعال بودن کلید Caps Lock متن رو بنویسید .

۴۱- تغییر مقادیر Tracking و kerning حروف

متن مورد نظر رو انتخاب کنید و سپس با کلیدهای Alt و کلیدهای جهت دار راست و چپ مقدار Tracking یا فاصله حروف رو افزایش و یا کاهش بدید ، اگر یک کلمه و یا خط و یا کل یک پاراگراف را انتخاب کنید مقدار Tracking تغییر میکنه ولی اگه دو تا کاراکتر پشت سر هم رو انتخاب کنید مقدار Kerning تغییر خواهد کرد .

۴۲- تغییر فاصله بین خطوط متن (تغییر Leading)

خطوط مورد نظر رو انتخاب کنید و سپس Alt + کلیدهای جهت دار بالا و پایین رو بزنید تا فاصله بین خطوط افزایش و یا کاهش پیدا کنه .

میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ
میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ

۴۳- تغییر مقدار Baseline متن

در یک متن ، کاراکترهای مورد نظر رو انتخاب کنید و سپس با کلیدهای Alt+Shift و کلیدهای جهت دار بالا و پایین ، خط مبنا رو تغییر بدید که با این کار متن به بالا و یا پایین منتقل میشه .

میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ
میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ

۴۴- سوئیچ کردن بین رنگ های Foreground و Background

برای جا به جا شدن جای رنگهای پس زمینه و پیش زمینه کلید X رو بزنید .

۴۵- ریست کردن تنظیمات فتوشاپ به حالت اولیه

اگه فتوشاپ خیلی به هم ریخته است و تنظیماتش مثل روز اول نیست و شما خیلی سریع و بدون دردسر میخواهید فتوشاپ رو مثل روز اولش بکنید ، فتوشاپ رو ببندید و یکبار دیگه اینطوری اجرا کنید : قبل از باز کردن فتوشاپ کلیدهای Ctrl+Alt+Shift رو بگیرید و نگه دارید ، حالا روی آیکون فتوشاپ دوبار کلیک کنید یک پیغام مبنی بر حذف فایل تنظیمات فتوشاپ ظاهر میشه ، Yes رو بزنید و کلیدها رو رها کنید ، حالا فتوشاپ شد مثل روز اول!

نتیجه گیری:کاربران عزیز به پایان موضوع میانبر های مخفی و حرفه ای فتوشاپ رسیدیم .  خب ، در این مطلب ۴۵ کلید میانبر برای فتوشاپ توضیح داده شد ، البته و صد البته هنوز کلیدهای مخفی دیگری وجود دارد که امیدواریم شما در نظرات خودتون این میانبر ها رو معرفی کنید ، لطفا توجه کنید فقط اون میانبرهایی رو معرفی کنید که اثری از اونها در منوها وجود نداره ، مثلا Shift+F5 در منوی Edit و در مقابل گزینه Fill ذکر شده ، پس این یک کلید مخفی نیست .

امیدوارم این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشه .

منبع:gooyait

لینک مطلب

پاسخ دهید