آموزش تصویری نحوه استفاده از فیلتر Fibers در فتوشاپ

0

 نحوه استفاده از فیلتر Fibers
نحوه استفاده از فیلتر Fibers

آموزش تصویری نحوه استفاده از فیلتر Fibers در فتوشاپ

مقدمه:دوستان خوبم فیلتر Fibers مفاهیم یک لایه یا یک قسمت انتخابی را به بافت رشته‌ای سیاه و سفید تبدیل می‌کند که همانند بافت پارچه است. در اولین نگاه این فیلتر محدود به نظر می‌رسد زیرا هیچ نیازی برای رشته‌ای کردن تصویری سیاه و سفید بافت عکس وجود ندارد. اما همانطور که در این کار عملی مشاهده خواهید کرد می‌توانید از ترکیب بافت پارچه‌ای با لایه‌ها و حالت‌های ترکیب نمایی از یک طرح نقاشی بر روی پارچه را ایجاد کنید.

 

باز کردن فایل

فایلی که قصد اعمال تغییرات بر روی آن را دارید با انتخاب فرمان File Open باز کنید.

 

ایجاد کپی تکراری از لایه پس‌زمینه

پالت Layers را باز کرده و لایه پس‌زمینه را روی آیکون New Layer بکشید تا کپی تکراری از لایه‌ ایجاد شود. این مراحل را تکرار کنید، بطوریکه دو کپی دیگر از لایه پس‌زمینه ایجاد شود.

 

چرخش تصویر

از آنجا که فیلتر Fibers بصورت عمودی اعمال می‌شود و ما می‌خواهیم افکت پارچه‌ای افقی و عمودی در روی تصویر ایجاد کنیم، باید هر تصویر را بچرخانیم. از این رو گزینه ImageRotate Canvas90?CW را انتخاب کنید تا تصویر ۹۰ درجه در جهت عقربه‌های ساعت بچرخد.

 

اعمال فیلتر Fibers

در پالت Layers بر روی لایه Background Copy 2 کلیک کرده و سپس برای باز شدن کادر محاوره‌ای Fibers گزینه FilterRenderFibers را انتخاب کنید. مثلاً مقدار ۵ را در فیلد Variance و مقدار ۱۱ را در فیلد Strength وارد کنید تا یک کنتراست نرم ایجاد شود. OK را کلیک کنید تا افکت به لایه انتخاب شده اعمال شود.

 

چرخش تصویر و اعمال مجدد فیلتر Fibers

 نحوه استفاده از فیلتر Fibers
نحوه استفاده از فیلتر Fibers

گزینه ImageRotate Canvas 90?CCW را برای چرخش ۹۰ درجه‌ای تصویر در جهت خلاف عقربه‌های ساعت انتخاب کنید، تا تصویر به حالت اصلی‌اش برگردد. Background Copy را انتخاب کنید و سپس برای باز شدن کادر محاوره‌ای Fibers گزینه FilterRenderFibers را انتخاب کنید. از همان تنظیمات مراحل ۴ برای ایجاد یک لایه دیگر با افکت پارچه استفاده کنید. دکمه OK را کلیک کنید تا فیلتر به تصویر اعمال شود.

 

تنظیم حالت‌های ترکیبی و شفافیت

 نحوه استفاده از فیلتر Fibers
نحوه استفاده از فیلتر Fibers

حالت ترکیبی هر دو لایه کپی شده را بصورت Multiply تنظیم کنید و تنظیمات Opacity را تغییر دهید تا اینکه لایه‌ها با یکدیگر ترکیب شوند. در این مثال، شفافیت لایه‌ها ۱۰۰% و ۶۱% هستند. نتیجه آن نیز تصویری است با بافت پارچه‌ای با رشته‌های عمودی و افقی.

کنترل لبه‌ها توسط Strength

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب   نحوه استفاده از فیلتر Fibers رسیدیم، هر چند نوار لغزنده Variance بر روی میزان نرمی بافت تصویر کنترل دارد، نوار لغزنده Strength مشخصه‌های بافت اصلی فیلتر را تعیین می‌کند. مقدار بالا در این قسمت خطوط صاف و مشخصی ایجاد می‌کند در حالیکه مقدار کم این نوار حس نرمی بیشتری را در طرح ایجاد می‌کند.

گرداوری:گیگر

منبع:tebyan

لینک مطلب

پاسخ دهید