آموزش تصویری نحوه اعمال حالت Radial Blur در فتوشاپ

0

نحوه اعمال حالت Radial Blur
نحوه اعمال حالت Radial Blur

آموزش تصویری نحوه اعمال حالت Radial Blur در فتوشاپ

مقدمه:خب دوستان عزیز در واقع حالت محو شدن شعاعی تصویر است و افکتی است که تصویر را در جهت نقطه مرکزی یا در جهت چرخش آن در اطراف نقطه مرکزی محو می‌کند. در واقع همانند تکنیکهای عکاسی ایجاد یک لنز بزرگ کننده است که افکت تونلی به سمت موضوع ایجاد می‌کند. این شیوه روش مناسبی برای تأکید در یک موضوع خاص یا محیط تصویر و برای کنترل شیوه ترکیب آن با کل تصویر است.

 

باز کردن فایل و انتخاب فیلتر

 

گزینه FileOpen را انتخاب کرده و سپس فایلی که قصد اعمال تغییر در آن را دارید انتخاب کنید. برای باز شدن کادر محاوره‌ای Radial Blur گزینه FilterBlurRadial Blur را انتخاب کنید.

 

تعیین شدت افکت

نوار لغزنده Amount را برای کنترل میزان محوی که مایلید به تصویر اعمال شود تغییر دهید.

 

تعیین نوع و شیوه محو شدن

گزینه Spin یا Zoom را برای تعیین اینکه آیا محوشدگی تصویر در اطراف نقطه مرکزی بچرخد یا بطور مستقیم به داخل تصویر زوم شود، انتخاب کنید.

 

تعیین تنظیمات کیفیت

یکی از گزینه‌های Draft، Good یا Best را برای کنترل میزان کیفیت در قسمت Quality انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب کیفیت بالاتر در اندازه و حجم فایل مؤثر نیست و تنها نسبت به حالت‌های با کیفیت کمتر، زمان زیادتری برای اعمال شدن به تصویر احتیاج دارد.

 

اعمال فیلتر

برای اعمال فیلتر Radial Blur، دکمه OK را کلیک کنید.

 

*توجه *

جابجایی نقطه مرکزی

درحالیکه در کادر محاوره‌ای Radial Blur هستید، در قسمت پیش‌نمایش شبکه‌ای کلیک کرده و درحالیکه دکمه ماوس را پائین نگه داشته‌اید برای جابجایی نقطه مرکزی ماوس را به اطراف بکشید. سعی کنید تا نقطه مرکزی شبکه را بر روی کانون اصلی تصویر قرار دهید.

 

محو و کم رنگ کردن افکت

نتیجه گیری:کاربران گرامی و محترم به انتهای مطلب نحوه اعمال حالت Radial Blur در فتوشاپ رسیدیم,  از آنجا که افکت Blur اغلب مقدار زیادی از تصویر را محو می‌کند، بلافاصله پس از اعمال فیلتر Radial Blur گزینه EditFade Radial Blur را برای برگرداندن مقداری از تصویر انتخاب کنید و میزان کدری را کاهش دهید یا از حالت ترکیبی استفاده کنید.

گردآوری:گیگر

منبع:tebyan

لینک مطلب

پاسخ دهید