آموزش تصویری نحوه بهینه سازی فایل‌ها با متغیرهای فشرده‌سازی در فتوشاپ

0

بهینه سازی فایل‌ها با متغیرهای فشرده‌سازی
بهینه سازی فایل‌ها با متغیرهای فشرده‌سازی

آموزش تصویری نحوه بهینه سازی فایل‌ها با متغیرهای فشرده‌سازی در فتوشاپ

مقدمه:دوستان عزیز متغیر فشرده‌سازی به شما امکان می‌دهد تا فشرده‌سازی و کیفیت یک تصویر را در محیط‌های مختلف اصلاح کنید. می‌توانید در اطراف یک کاراکتر یا بخشی از تصویر تمرکز کنید در حالیکه اجازه می‌دهید جزئیات قسمت‌های غیرمهم حذف شود (همانند محیط‌های زمینه یا رنگ‌های یکنواخت). در نتیجه تصویر بهینه شده و کیفیت بالایی در قسمت‌های مهم و کیفیت پائینی در قسمت‌های کم اهمیت دارد. در این کار عملی نحوه انجام فرایند فشرده‌سازی این چنینی را در فتوشاپ بررسی می‌کنیم.

باز کردن فایل در فتوشاپ

اولین قسمت این کار عملی شامل ایجاد یک پوشش در فتوشاپ است. بدین منظور فتوشاپ را باز کنید. سپس گزینه FileOpen را انتخاب کنید. فایلی را که قصد بهینه‌سازی آن را دارید از کادر محاوره‌ای Open انتخاب کنید.

 

ایجاد یک کانال جدید

برای باز کردن پالت Channels، گزینه WindowChannels را انتخاب کنید. پارامترها را در کادر محاوره‌ای New Channel به شکل مورد نظر تغییر دهید و برای ایجاد کانال جدید، دکمه OK را کلیک نمائید.

ایجاد پوشش

بطور پیش‌فرض کانال جدید تصویر را سیاه می‌کند. برای مشاهده ترکیبی کانال و تصویر به پالت Channels رفته و قابلیت مشاهده را برای تمامی کانال‌ها از جمله کانال جدیدی که ایجاد کرده‌اید، فعال کنید. در انتهای فشرده‌سازی تصویر، محیط‌های سفید کانال آلفا جزئیات بیشتری داشته و محیط‌های سیاه جزئیات کمتری خواهند داشت. برای تاکید در جزئیات تصویر می‌توانید با هر یک از ابزار نقاشی در فتوشاپ کانال را رنگ آمیزی کنید. پس از اتمام کار، قابلیت نمایش کانال alpha را در پالت Channels غیرفعال کنید.

 

ذخیره فایل برای وب

گزینه FileSave For Web را برای باز شدن کادر محاوره‌ای Save For Web انتخاب کنید. در صورت داشتن پوشش، گزینه‌ای برای باز کردن فایل از طریق برنامه Image Ready و بهینه سازی آن در اختیار دارید.

 

برای فایل‌های JPEG

در کادر محاوره‌ای Save For Web از منوی Optimized File Format گزینه JPEG را انتخاب کنید. آیکون کنار فیلد Quality را برای باز شدن کادر محاوره‌ای Modify Quality Setting انتخاب کنید. از منوی کشویی، کانالی را که در قسمت ۲ این کار عملی ایجاد کرده‌اید، انتخاب کنید. در حالیکه گزینه Preview انتخاب شده است، برای تعیین میزان حداقل و حداکثر تنظیمات کیفیت، نوار لغزنده را جابجا کنید. به خاطر داشته باشید که محیط‌های کانال سفید متناظر با تنظیمات حداکثر و محیط‌های سیاه رنگ مربوط به تنظیمات حداقل هستند. در پایان OK را کلیک نمائید.

 

 برای فایل‌های GIF

بهینه سازی فایل‌ها با متغیرهای فشرده‌سازی
بهینه سازی فایل‌ها با متغیرهای فشرده‌سازی

در کادر محاوره‌ای Save For Web ، از منوی Optimized File Format گزینه GIF را انتخاب کنید و تنظیمات مورد نظر برای GIF را تعیین نمائید. آیکون کنار فیلد lossy را کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Modify Lossiness Setting باز شود. با استفاده از مطالب عنوان شده در کارهای عملی قبل، تنظیمات مربوطه به Dither، Lossy و Colors را اعمال کرده و در پایان دکمه OK را کلیک نمائید.

 

 * توجه *

فایل‌های PNG را فراموش نکنید

نتیجه گیری:کاربران محترم به پایان مطلب جدید بهینه سازی فایل‌ها با متغیرهای فشرده‌سازی در فتوشاپ رسیدیم و  از کانال‌‌ها می‌توانید برای تغییر کیفیت فایل PNG-8 نیز استفاده کنید. برای اصلاح مقادیر Lossy و Dither می‌توانید مرحله ۶ را برای این فایل‌ها نیز انجام دهید. همراه با ما باشید

گردآوری:گیگر

منبع:tebyan

لینک مطلب

پاسخ دهید