آموزش تصویری نحوه ساخت انیمیشن‌های GIF با استفاده از فیلتر در فتوشاپ , قسمت ۱

0

نحوه ساخت انیمیشن‌های GIF
نحوه ساخت انیمیشن‌های GIF

آموزش تصویری نحوه ساخت انیمیشن‌های GIF با استفاده از فیلتر در فتوشاپ , قسمت ۱

مقدمه:خب دوستان خوبم Photoshop  و Image Ready به شما امکان ایجاد فایلهای انیمیشن جذابی را با استفاده از امکانات پیشرفته مختلف، فیلترهای متنی یا فیلترهای تحریف کننده می‌دهند (شما می‌توانید همانند لایه‌ها، فریم‌ها را در فتوشاپ ایجاد کنید. اما تنها در Image Ready می‌توانید انیمیشن ایجاد کنید). با ایجاد کپی‌هایی از یک لایه و سپس اعمال یک فیلتر، به آنها به آسانی می‌توانید با شدت‌های مختلف فیلتر را متحرک کنید. در این کار عملی بر روی تصویری از یک گل کار خواهیم کرد و فیلتری با نام Twirl را به لایه‌های متوالی اعمال می‌کنیم تا انیمیشن جالبی ایجاد شود. هر چند می‌توانید در شروع کار هر فایلی یا هر قالبی را انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که فایل‌های انیمیشن حتماً باید در قالب GIF ذخیره شوند.

 

باز کردن فایل در Image Ready

در برنامه Image Ready گزینه FileOpen را انتخاب کرده و سپس فایلی که قصد ایجاد انیمیشن با آن را دارید، انتخاب نمائید.

 

کپی برداری از لایه‌ها

گزینه WindowLayers را انتخاب کنید تا پالت Layers فعال شود. از منوی پالت، گزینه Duplicate Layer را چندین مرتبه انتخاب کنید تا برای ایجاد انیمیشن مورد نظر چندین لایه مختلف در اختیار داشته باشید. برای این مثال سه بار این مرحله را تکرار کنید.

 

اعمال فیلتر به لایه‌ها

اولین لایه موجود در پالت Layers را انتخاب کرده و سپس فیلتر مورد نظرتان را انتخاب کنید (در این مثال ما گزینه FilterDistortTwirt را انتخاب کردیم). یک فیلتر با مقدار متوسط انتخاب کنید و OK را کلیک کنید. همین کار را برای بقیه لایه‌ها تکرار کنید و در هر بار اعمال فیلتر، شدت آنرا افزایش دهید.

 

باز کردن پالت Animation

گزینه WindowAnimation را برای باز کردن پالت Animation انتخاب کنید.

 

ایجاد فریم

گزینه New Frame را از منوی پالت Animation انتخاب نمائید تا یک فریم جدید انیمیشن ایجاد شود. این مرحله را برای ایجاد یک فریم متناظر با هر لایه فیلترگذاری شده‌ای که در مرحله ۳ ایجاد کرده‌اید تکرار کنید. برای مثال اگر شما یک لایه اصلی داشته و ۳ لایه در مراحل بعدی ایجاد کرده‌اید، باید ۴ فریم انیمیشن ایجاد کنید.

 

ضمیمه کردن لایه‌ها به فریم‌ها

نتیجه گیری:کاربران محترم به انتهای مطلب نحوه ساخت انیمیشن‌های GIF رسیدیم,  در حالیکه دو پالت Layers و Animation فعال هستند ، در اولین فریم انیمیشن کلیک کرده و لایه اول متناظر با آن را انتخاب کنید. آیکون‌های مربوط به مشاهده یا مخفی بودن لایه‌ها (آیکون چشم) را کلیک کنید بطوریکه تنها لایه انتخاب شده قابل مشاهده باشد. سپس فریم بعدی انیمیشن را کلیک کرده و لایه فیلترگذاری شده در پالت Layers بعدی را انتخاب کنید. دقت کنید که تنها لایه انتخاب شده مشاهده شود. این مراحل را تکرار کنید تا هر لایه به یک فریم ضمیمه شود. همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:tebyan

لینک مطلب

پاسخ دهید