آموزش تصویری ویرایش عکس با ماسک‌ در فتوشاپ , قسمت ۲

0

 ویرایش عکس با ماسک‌
ویرایش عکس با ماسک‌

آموزش تصویری ویرایش عکس با ماسک‌ در فتوشاپ , قسمت ۲

مقدمه:دوستان خوبم در ادامه قسمت قبلی, در قسمت Output گزینه Documentation color را فعال و حالت New Layer With Layer Mask را انتخاب می‌کنیم. در این حالت پس از تائید ماسک اعمال شده در یک لایه جدید روی لایه قبلی اعمال می‌شود. حال برای تنظیم لبه‌های ماسک بزرگنمایی مناسبی را به کمک فرازمینی که قبلا اشاره شد، روی تصویر خود انجام می‌دهیم و آن را تا حد امکان بزرگ‌تر می‌کنیم تا لبه‌ها کاملا‌ نمایان شود. دقت کنید در این حالت استفاده مستقیم از ابزار Zoom امکان‌پذیر نیست و باید از کلید‌های میانبری که قبلا اشاره شد، استفاده کنیم.

پس از اعمال بزرگنمایی مناسب با انتخاب ابزار Refine Radius در سمت چپ و بالای پنجره باز شده (شکل قلم‌مو) و استفاده از آن با درگ کردن در لبه‌های ماسک، قسمت‌های سفید رنگ پس‌زمینه تصویر را در نواحی مورد نظر حذف می‌کنیم. برای بزرگ‌تر کردن اندازه قلم‌مو می‌توانیم دکمه [و برای کوچک‌تر کردن اندازه آن دکمه] را از صفحه کلید فشار دهیم. در صورتی که با فشار دکمه‌های فوق تغییری در سایز قلم مشاهده نمی‌کنید، ابتدا روی تصویر خود یک بار کلیک کرده، سپس نسبت به تنظیم سایز قلم‌مو اقدام کنید. پس از حذف لبه‌های سفید رنگ تصویر با تائید پنجره Refine Maskمی‌توانیم نتیجه اعمال ماسک را در یک لایه جدا روی لایه اصلی در پانل لایه‌ها مشاهده کنیم.

در ادامه دوباره پنجره Refine Mask را فراخوانی کرده و این بار با انتخاب رنگ سفید به عنوان پس زمینه ماسک، نسبت به حذف لبه‌های تیره تصویر اقدام می‌کنیم.

در صورتی که هنگام استفاده از ابزار Refine Radius به اشتباه آن را در قسمت‌هایی از تصویر که نباید استفاده می‌شد، استفاده شود می‌توانیم با کمک ابزار Erase Refinements که زیر ابزار قبلی مخفی شده است، نسبت به تصحیح ماسک ویرایش شده اقدام کنیم.

پس از اتمام کار و ویرایش ماسک و حذف لبه‌های سیاه رنگ با افزایش مقدار Documentation color و انتخاب حالت New Layer With Layer Mask دکمه تائید را فشار داده و ماسک را با تغییرات انجام گرفته در یک لایه جدید روی لایه قبلی اضافه می‌کنیم.

 ویرایش عکس با ماسک‌
ویرایش عکس با ماسک‌

نتیجه گیری: کاربران گرامی به انتهای مطلب ویرایش عکس با ماسک‌ در فتوشاپ رسیدیم,  با اتمام کار می‌توانیم در پانل لایه‌ها زیر لایه ماسک شده لایه جدیدی ایجاد کرد و با اعمال بافت یا رنگ دلخواه تصویر خود را روی آن مشاهده کنیم. همچنین با انتقال لایه ماسک شده روی تصویر دیگر نیز می‌توانیم تصویر خود را در محیط آن تصویر قرار دهیم. همراه با ما باشید.
گردآوری:گیگر

منبع:beytoote

لینک مطلب

پاسخ دهید