آموزش تصویری پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ

0

پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ
پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ

آموزش تصویری پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ

مقدمه:دوستان گرامی  امروز قصد داریم تا برای شما کاربران عزیز روش پارتیشن بندی دیوایس های اندرویدی سامسونگ را آموزش دهیم.قبل از آموزش این روش ابتدا توضیحاتی درباره این کار بیان میکنیم تا با مفهوم پارتیشن بندی بیشتر آشنا شویم.

پارتیشن بندی کلا به مشخص کردن بلوک های هارد گفته میشود اما بطور عامیانه تر باید بگوییم که اگر هارد دستگاه اندرویدی مشکل پیدا کرده باشد و با فلش حل نمیشود باید هارد آن را با فایل مخصوص به قسمتهای خاص تقسیم کنیم که نوعی آدرسدهی به فایلها میباشد.

چه زمانی نیاز به پارتیشن بندی داریم ؟

همانطور که در بالا نیز ذکر شد از این کار در مواردی که به هیچ عنوان گوشی فلش نمیشود میتوان به عنوان اخرین راهکار استفاد کرد.به فایلهایی که این نقش(پارتیشن بندی) را بر عهده دارند فایل های PIT گفته می شود.

چگونه میتوان از این فایلها استفاده کرد؟برای استفاده از PIT شما باید این فایل را همراه با رام بر روی دیوایس خود فلش نمایید که در همین پست به شما نحوه استفاده از این فایل را در رام های تک فایل و چهار فایل قرار داده ایم.

رام تک فایله چیست؟

به رامهایی که فقط حاوی یک فایل برای فلش هستند و باید در قسمت AP در برنامه ODIN قرار دهیم رام تک فایل میگویند.مانند تصویر زیر:

پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ
پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ

رام چهار فایله چیست؟

به رامهایی که حاوی چهار فایل برای فلش و یا آپدیت هستند رام چهار فایل گفته میشود که شامل فایلهایی هستند که باید در قسمت BL,AP,CP,CSC قرار دهید.مانند تصویر زیر:

حال به آموزش نحوه پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ میپردازیم:

آموزش پارتیشن بندی گوشیهای سامسونگ

۱٫ ابتدا مجموعه فایل PIT را از اندروید زوم دریافت کنید و سپس اکسترکت کنید

۲٫ سپس برنامه ODIN را  دانلود کنید.

۳٫ برنامه ادین را اجرا کنید فایل های رام را در ODIN قرار دهید.بر روی گزینه PIT در برنامه ODIN کلیک کنید

در صفحه ی باز شده داخل پوشه ای که فایل PIT که از اندروید زوم دانلود کرده اید بروید فایل را انتخاب کنید و سپس گزینه ی OPEN را انتخاب کنید.

بعد از زدن گزینه OPEN فایل مورد نظر در برنامه ODIN قرار داده میشود که شما اگر  دقت کنید در برنامه ODIN در مقابل گزینه RE-PARTITION تیک زده شده است.که حال باید گوشی خود را با گرفتن دکمه های ترکیبی پاور+هوم+ولوم پایین به دانلود مود ببرید و بعد از وصل کردن گوشی به کامپیوتر گزینه استارت را بزنید.

پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ
پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ

تصویر فوق نحوه استفاده از این فایل همراه با رام چهار فایل را بیان میکند.اما برای استفاده از رام تک فایل و فایل PIT کافیست مانند تصویر زیر فایل هارا انتخاب کنید.

پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ
پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ

نتیجه گیری:کاربران گرامی و محترم به انتهای موضوع پارتیشن بندی گوشی های سامسونگ رسیدیم,  صبر کنید تا مراحل کار پایان یابد.امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شود.

لینک مطلب

پاسخ دهید