آموزش تصویری پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی, قسمت ۱

0

پاک کردن اطلاعات از گوگل
پاک کردن اطلاعات از گوگل

آموزش تصویری پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی, قسمت ۱

مقدمه:خب دوستان خوبم حریم شخصی کاربران در اینترنت همیشه از مقوله‌های بسیار مهمی بوده که متاسفانه بسیاری از افراد این موضوع را نادیده می‌گیرند. از آنجا که استفاده از  سرویس‌های گوگل برای رفع نیازهای مختلف در بین کاربران اینترنت بسیار رایج است، پس حذف اطلاعات شخصی از این سرویس‌ها می‌تواند حریم شخصی شما را تا حد زیادی در دنیای مجازی تامین کند. در ادامه‌ی مطلب با گیگر همراه باشید.

در حال حاضر کتابی به نام Dragnet Nation توسط Julia Angwin نوشته شده که مواردی را درباره‌ی حریم شخصی در آن بیان کرده است. کتاب یاد شده یک کتاب تحقیقاتی محسوب می‌شود و در آن نویسنده به این نکته اشاره دارد که شما چطور با میل و رغبت، اطلاعات شخصی‌ خود را تحت اختیار بازاریابان آنلاین، تبلیغ کنندگان و اسپمرها قرار می‌دهید. پس از خواندن ۱۰ صفحه از این کتاب اهمیت موضوع را دریافته و به سرعت تصمیم به پاکسازی اطلاعت خود خواهید گرفت.

پاک کردن اطلاعات از گوگل
پاک کردن اطلاعات از گوگل

به گفته‌ی نویسنده‌ی وب سایت MakeUseOf وی پس از خواندن کتاب یاد شده تصمیم به پالایش اطلاعات خود گرفته است. همچنین وی ادامه می‌دهد که با دیدن یک فیلم تا حدی نسبت به حریم شخصی خود نگران شده که گوشی‌اش را خاموش و سیمکارت آن را نیز بیرون آورده است!

در این مقاله نیز می‌خواهیم دقیقا به همین موضوع بپردازیم؛ بنابراین اگر قصد دارید تا اطلاعات خود را از اینترنت پاکسازی کنید، باید بدانید که نمی‌توانید از برخی سرویس‌های جذاب آنلاین ارائه شده، بعد از این کار استفاده کنید؛ منظور ما در اینجا گوگل است که یکی از بازیگران اصلی اینترنت در زمان حاضر به حساب می‌آید.

پاک کردن اطلاعات از گوگل
پاک کردن اطلاعات از گوگل

در حریم شخصی، گوگل از چند نظر مورد توجه است. این شرکت پیش‌تر تعداد زیادی از وکلای کار کشته را برای حفط امنیت اطلاعات کاربران مورد استفاده قرار می‌داد، ولی حالا اشتباهات بزرگی را در این زمینه مرتکب شده است. در ادامه روش حذف اطلاعات شخصی از سرویس‌های مختلف گوگل را به شما آموزش خواهیم داد.

پاکسازی Gmail

اولین گام برای انجام اینکار، تعیین نوع ایمیل‌هایی که قصد دارید آن‌ها را نگه داشته یا حذف کنید. با وجود فضای ارائه شده برای هر کاربر، گوگل این ایده را در ذهن اکثر افراد جای داده که شما هیچوقت نیاز به حذف چیزی نخواهید داشت. اما بگذارید صادق باشیم. نیازی نیست که اطلاعات بسیاری از کارهای خود را نگه داریم. برای مثال می‌توان به نوتیفیکیشن‌ها اشاره کرد. پس پاکسازی را شروع کنید. یک روش سریع برای انجام اینکار، آن است که ایمیل‌های موجود در هر یک از برچسب‌های صندوق ورودی خود را حذف کنید.

نتیجه گیری:کاربران گرامی و کحترم به انتهای مطلب پاک کردن اطلاعات از گوگل رسیدیم,  اگر قصد دارید هر موردی را نگه‌ دارید، در صورت استفاده از مرورگر گوگل کروم، دکمه‌های CTRL + P را در صفحه کلید فشرده و آن ایمیل را به صورت PDF ذخیره کنید. اگر از مرورگر فایرفاکس بهره می‌برید تعدادی افزونه وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را برای ایجاد PDF از صفحات نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید. همچنین اگر از کاربران Evernote هستید، می‌توانید از قابلیت Web Clipper این اپلیکیشن برای نگه داشتن ایمیل در اپلیکیشن‌ دسکتاپی خود بهره ببرید. اما در کنار این قابلیت Evernote همچنین سرویس همگام‌سازی ابری را به کاربر ارائه می‌دهد. اما آیا این سرویس بهتر از گوگل است؟ انتخاب با شماست! ولی بهترین کار این است که داده‌های خود را به روشی که گفته شد نگه‌داری کنید. همراه با ما باشید

لینک مطلب

پاسخ دهید