آموزش تصویری پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی, قسمت ۲

0

پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی
پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی

آموزش تصویری پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی, قسمت ۲

مقدمه:خب دوستان عزیز در ادامه قسمت قبلی ,حال حساب کاربری ایمیل خود را خالی کردید، حالا چه؟ چکاری باید اکنون انجام دهید؟ خب به صورت خلاصه در هرجا که حفظ حریم شخصی برایتان بسیار مهم است بهترین کار استفاده از سرویس‌های مبتنی بر قوانین اتحادیه‌ی اروپا است. اتحادیه‌ی مورد اشاره قوانین سخت‌گیرانه‌ای در بخش حریم شخصی دارد که می‌تواند داده‌های شما را بهتر از سرویس‌هایی که در آمریکا ارائه می‌شوند، تامین کند.

برای مدتی طولانی، بسیاری از کاربران از سرویس ProtonMail استفاده می‌کردند که یک سرویس ایمیل سوئیسی است. سرورهای این شرکت در یکی از مقرهای فرماندهی نظامی سوئیس که در دل کوه‌های آلپ قرار دارد، نگه‌داری می‌شوند. برای ورود به این سرویس و استفاده از آن نیاز به دو رمز عبور خواهید داشت، یکی برای ورود و دیگری برای رمزنگاری کردن صندوق ایمیل خود. اما منظور ما در اینجا اعتبارسنجی دو مرحله‌ای نیست. هیچ رمزعبوری از طریق موبایل برای شما ارسال نخواهد شد. کدهای پشتیبان‌گیری نیز وجود ندارند. اگر شما دومین رمزعبور خود فراموش کنید، حساب کاربریتان برای همیشه قفل شده و دیگر امکان دسترسی به داده‌های خود را نخواهید داشت.

پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی
پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی

ProtonMail هیچگونه تبلیغاتی ندارد. شما می‌توانید برای ایمیل‌های خود تاریخ انقضا تعیین کنید. گزارش آی‌پی‌هایی که به حساب کاربری شما وارد شده‌اند نگه‌داری نمی‌شوند؛ بنابراین می‌توان از امنیت حریم شخصی در این بخش اطمینان حاصل کرد. البته مهم‌ترین ویژگی این سرویس ایمیل، قابلیت رمزنگاری نظیر به نظیر آن است.

تنها موردی منفی‌ که در مورد ProtonMail وجود دارد، این است که فعلا در حالت آزمایشی و تست قرار دارد؛ بنابراین برای ثبت‌نام در این سرویس نیاز به دعوت‌نامه خواهید داشت که البته ظاهرا این روزها، دریافت چنین دعوت‌نامه‌ای به سرعت قابل انجام است. به این نکته‌ی منفی، باگ‌های احتمالی را هم اضافه کنید؛ زیرا همانطور که اشاره کردیم سرویس مورد بحث فعلا در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد. همچنین در حال حاضر شما تنها ۵۰۰ مگابایت فضا برای نگه‌داری ایمیل‌های خود در اختیار خواهید داشت. از آنجا که بیشتر کاربران، ایمیل‌های ۳۰ روز اخیر خود را به طور میانگین نگه‌داری می‌کنند، بنابراین میزان فضای اختصاص یافته به هر کاربر در این سرویس، مناسب به نظر نمی‌آید.

به محض اینکه وب سایت یاد شده از حالت آزمایشی درآید، هیچ تضمینی وجود ندارد که تغییرات جدیدی در سرویس آن‌ها اعمال نشود. البته در اینجا باز هم می‌توان از ضرب‌المثل معروف «هر چقدر پول بدهی، آش می‌خوری» یاد کرد و چون سرویس ایمیل مورد اشاره به صورت رایگان ارائه شده، در صورت بروز هرگونه تغییر در آن نمی‌توان به مسئولین آن ایراد گرفت. همچنین در صورتی که این سرویس ایمیل به طور رایگان هم بخواهد به کار خویش ادامه دهد، احتمال دارد برای تامین مخارج و هزینه‌های خود اقدام به نمایش تبلیغات کند.

تاریخچه‌ی جستجو در وب

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب جدید و جذاب پاک کردن اطلاعات از گوگل و حفظ حریم شخصی رسیدیم,  حالا می‌خواهیم در مورد مهم‌ترین سرویس گوگل یعنی جستجوگر وب صحبت کنیم. در این بخش جستجو‌های شما باعث می‌شوند تا این شرکت از آن‌ها برای مقاصد تجاری نهایت استفاده را ببرد. نتایج جستجو به صورت سفارشی و مختص شما نمایش می‌یابند که این یعنی شما چیزی را می‌بینید که می‌خواسته‌اید ببینید. تبلیغات مختلف بر اساس آنچه شما جستجو می‌کنید در بالای صفحه، نمایش خواهند یافت. همچنین آنچه شما جستجو کنید می‌تواند به عنوان هدف شما در نظر گرفته شده و به همین ترتیب تبلیغات مرتبط برای شما نمایش یابند. برای مثال شما به دنبال راهی برای درمان تبخال در گوگل جستجو کرده‌اید، و در این حالت در صفحه‌ی نتایج جستجو، شرکت‌های داروسازی را مشاهده خواهید کرد که به متن مورد جستجوی شما مرتبط هستند.

گردآوری:گیگر

منبع:zoomit

لینک مطلب

پاسخ دهید