آموزش تصویری پشتیبان گرفتن از اطلاعات ویندوز ۸

0

آموزش تصویری پشتیبان گرفتن از اطلاعات ویندوز ۸

 مقدمه:دوستان خوبم همانطور که میدانید حفظ امنیت اطلاعات سیستم عامل از مهترین ضروریات میباشد که اگر به آن توجه نکنیم ممکن است مشکلات زیادی برای ما بوجود بیاید.شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که فایل بسیار مهمی از روی سیستم شما پاک شده باشد و نسخه پشتیبانی از آن در اختیار نداشتید . امروز یکی از قابلیت های فوق العاده ویندوز۸ و۸٫۱ را به شما معرفی خواهم کرد که به وسیله ی آن میتوانید به طور خودکار و دوره ای از فایل های سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید . در این مقاله نحوه کار با این قابلیت را آموزش خواهم داد .

۱٫ابتدا صفحه استارت ویندوز خود را باز کنید و در کادر جستجوی آن عبارت file history را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ای با همین نام کلیک کنید.

۲٫سپس برای شما صفحه ای مانند تصویر زیر باز میشود.

۳٫اگر قصد دارید فایل پشتیبان خود را بر روی شبکه محلی ذخیره شود از ستون سمت راست بر روی گزینه یSelect Drive کلیک کنید .

۴٫ سپس از صفحه باز شده Add Network Location را انتخاب کنید و از کادر باز شده پوشه شبکه خود را انتخاب کنید.

پشتیبان گرفتن از اطلاعات ویندوز 8
پشتیبان گرفتن از اطلاعات ویندوز ۸

۵٫حالا اگر قصد دارید که بازه زمانی ای که به طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه میشود را تنظیم کنید گزینه ی Advanced Settings را انتخاب کنید.

۶٫در صفحه ای که برای شما باز میشود گزینه هایی وجود دارد که در ادامه تک تک آنها را به شما توضیح خواهم داد.

Save Copies of Files : شما با این گزینه میتوانید مدت زمانی که قصد دارید نسخه پشتیبان از فایل های شما تهیه شود را مشخص کنید.

Size of Ofline Cache : میتوانید میزان فضای ذخیره سازی نسخه پشتیبان را مشخص کنید

Keep Saved Versions : با این گزینه هم میتوانید مشخص کنید که فایل پشتیبان تا چه مدتی باقی بماند

بعد از این که تمامی تنظیمات را انجام دادید بر روی گزینه یSave Changes کلیک کنید.

۷٫ حالا آخرین موضوع که باید به آن بپردازیم نحوه باز گرداندن نسخه های پشتیبان میباشد . برای باز گرداندن آنها گزینه یRestore Personal Files را انتخاب کنید . سپس بر روی پوشه ای که فایل های شما در آن قرار داردند دوبار کلیک کرده و فایل های مورد نظر خود را انتخاب کنید و در آخر بر روی گزینه یRestore to Orginal Location کلیک کنید.

پشتیبان گرفتن از اطلاعات ویندوز 8
پشتیبان گرفتن از اطلاعات ویندوز ۸

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب پشتیبان گرفتن از اطلاعات ویندوز ۸ رسیدیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید