آموزش تصویری چگونه آیتم‌های تنظیمات سریع را در اندروید ۶ تغییر دهیم؟

0

اندروید ۶
اندروید ۶

آموزش تصویری چگونه آیتم‌های تنظیمات سریع را در اندروید ۶ تغییر دهیم؟

مقدمه:دوستان عزیز و گرامی  در اندروید ۶ یک منوی مخفی موجود دارد که با فعال کردن آن قادرید آیتم‌های بخش تنظیمات سریع گوشی را، بدون نیاز به روت کردن، بنا به سلیقه خود کم و زیاد کنید یا چینش آنها را تغییر دهید.

قسمت تنظیمات سریع در اندروید ۶ چیز جدیدی نیست. در این قسمت، که با پایین کشیدن نوار نوتیفیکیشن نمایان می‌شود، مجموعه‌ای از آیکون‌ها را مشاهده می‌کنید که به گزینه‌های پرکاربرد بخش تنظیمات دسترسی سریعی به شما می‌دهند. مثلا می‌توانید وای‌فای گوشی را خاموش و روشن کنید، GPS را فعال نمایید یا چراغ‌قوه گوشی را روشن کنید.
در رابط کاربری بعضی گوشی‌ها و کاستوم رام‌های اندروید این امکان به کاربر داده می‌شود تا بتواند آیتم‌های بخش تنظیمات سریع را به‌دلخواه خود کم و زیاد کند و چینش آنها را تغییر دهد؛ اما در اندروید ۶ به‌صورت پیش‌فرض این امکان به وجود آمده و تنها کاری که باید انجام شود فعال کردن یک منوی مخفی است.

اندروید ۶
اندروید ۶

برای این کار نخست باید چند ثانیه انگشتتان را روی آیکون چرخ‌دنده در قسمت تنظیمات سریع نگه دارید تا منویی به نام System UI Tuner در Settings گوشی فعال شود. سپس به این بخش، که زیر About قرار گرفته، بروید و وارد بخش Quick Settings شوید.

نتیجه گیری:کاربران عیز به انتهای مطلب چگونه آیتم‌های تنظیمات سریع را در اندروید ۶ تغییر دهیم رسیدیم,   در این بخش هرکدام از آیتم‌ها که به سمت آیکون Delete بکشید از منو حذف می‌شود و با زدن دکمه + قادرید دوباره آیتم‌های حذف‌شده را برگردانید.
برای چینش دوباره آیتم‌ها به حالت اول، Reset را از منوی سه‌نقطه‌ای انتخاب کنید.
اگرچه این ویژگی هنوز به اندازه رابط‌های کاربری سفارشی‌سازی‌شده پیشرفته نیست، برای آن دسته از کاربران که نمی‌خواهند خیلی دستگاه خود را دست‌کاری کنند امکان بسیار خوبی است. همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:izarebin

لینک مطلب

پاسخ دهید