آموزش تصویری چگونه از پاورشل ویندوز ۱۰ به عنوان ماشین حساب استفاده کنیم؟

0

 پاورشل ویندوز 10
پاورشل ویندوز ۱۰

آموزش تصویری چگونه از پاورشل ویندوز به عنوان ماشین حساب استفاده کنیم؟

مقدمه:دوستان گرامی  همانطور که گفتیم، ویندوز پاورشل همون کامند پرامپت هست اما با ویژگی های بروزتر و بهتر. PowerShell نیز همانند CMD یک محیط خط فرمان است و هرکاری که با CMD انجام می شود در PowerShell نیز امکان پذیر است به عبارت دیگر نیز شما کارهایی را می توانید با PowerShell انجام دهید که در CMD یا همون کامند پرامپت امکان پذیر نمی باشد.

یکی از همین کار های که با پاورشل می توان انجام داد و در Cmd هم با کمی تغییرات امکان پذیر می باشد، امکان انجام اعمال ریاضی و استفاده از آن ها به عنوان ماشین حساب است.

در مطلب امروز تصمیم داریم به شما یاد بدهیم که چگونه از پاورشل ویندوز به عنوان ماشین حساب استفاده کنید پس بیایید در ادامه با ترفندها نگاهی به این موضوع بیاندازیم.

 

نکته: همچنین شما می توانید با فشردن کلید های ترکیبی Windows + R برنامه Run را اجرا کنید.و سپس با وارد کردن عبارت Powershell و زدن دکمه OK به پاورشل مراجعه کنید.

 پاورشل ویندوز 10
پاورشل ویندوز ۱۰

مرحله دوم: اکنون می توانید با تایپ کردن عملیات ریاضی خود در ویندوز پاورشل و زدن دکمه Enter نتیجه را مشاهده نمایید.

به عنوان مثال ما در این ترفند عملیات زیر را تایپ نموده ایم و نتیجه ی آن که عدد ۱۵ است در سطر بعدی مشخص شده است.

۲*۶+(۴/۲)-۶+۷

 پاورشل ویندوز 10
پاورشل ویندوز ۱۰

نتیجه گیری:کاربران عزیز و محترم به انتهای مطلب جدید و ترفند کاربردی چگونه از پاورشل ویندوز ۱۰ به عنوان ماشین حساب استفاده کنیم رسیدیم,  امیدواریم این آموزش و ترفند برای شما مفید واقع شده باشد. همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:tarfandha

لینک مطلب

پاسخ دهید