آموزش تصویری چگونه تاریخچه فعالیت های OK Google را پاک نماییم

0

فعالیت های OK Google
فعالیت های OK Google

آموزش تصویری چگونه تاریخچه فعالیت های OK Google را پاک نماییم

مقدمه:دوستان عزیزم  اگر شما یک دستگاه اندرویدی دارید مطمئنا با ویژگی OK Google که مربوط به جستجو و دستورات صوتی است آشنا هستید . ولی شاید این را ندانید که در هر نوبت استفاده از این ویژگی گوگل دستورات گفته شده توسط شما را ثبت و ذخیره می کند .
اگر این امر باعث نگرانی شما در رابطه با حریم خصوصی شما می شود جای نگرانی نیست . خبر خوب این است که شما می توانید موارد ثبت شده را پاک نمایید . شما می توانید به فعالیت های صوتی خود گوش فرا دهید و متن آن ها را نیز دریافت کنید .
گوگل ( و تکنولوژی دستیار مجازی بر روی دیگر پلت فرم ها ) این کار را احتمالا برای بهبود تشخیص زبان و نتایج جستجو انجام می دهند .

فعالیت های OK Google
فعالیت های OK Google

پاک کردن فعالیت های صوتی  OK Google
برای بررسی فعالیت های صوتی خود به صفحه Google’s Voice & Audio Activity توسط این لینک بروید .

شما لیست بلند بالایی از صدای ضبط شده خود که با تاریخ و ساعت است مشاهده می کنید . برای گوش دادن به آن ها بر روی دکمه پخش کلیک کنید .

بیشتر موارد ثبت شده ای که پیدا خواهید کرد مربوط به باز کردن برنامه ها و یا چک کردن وضعیت آب و هوا است . اگر چه این قسمت ایمیل ها و گفتگو هایی را که با دیکته کردن صوتی نیز استفاده کردید ثبت می کند . امکان دارد تمام این ها یک روز مفید واقع شوند اما با این حال کمی غیر معقول است .
برای پاک کردن تمامی صداهای ضبط شده به صورت یک جا کافیست به قسمت موارد بیشتر که با سه نقطه نشان داده می شود بروید و سپس گزینه Delete Options را انتخاب کنید .

سپس در قسمت Advanced  گزینه All Time را انتخاب کنید بعد تصدیق کنید که می خواهید تمام موارد را پاک کنید .

این نکته را هم مد نظر قرار بدهید که بعد از استفاده مجدد از OK Google دوباره ثبت فعالیت های صوتی شما از سر گرفته می شود پس بنابر این بهتر این است که هوشیار باشید و به طور مداوم تاریخچه را پاک کنید .
پاک کردن تمام تایخچه های گوکل شما

زمانیکه شما در صفحه Google history و در حال رهایی از تاریخچه فعالیت های صوتی خود هستید . شاید بخواهید تاریخچه صفحات وب و فعالیت های نرم افزار خود , تاریخچه مکان یابی , تاریخچه جستجوی YouTube و آن چیزی را که در YouTube نگاه کرده اید را پاک کنید .( بله درست حدس زده اید گوگل بیشتر از آن چه که فکرشان را می کنید فعالیت های آنلاین شما را می داند )
برای این کار فقط لینک مورد نظر را از پنل سمت چپ انتخاب کنید و هر آن چه را که می خواهید پاک کنید . پاک کردن محتواها در هر بخش همانند آن چیزی است که در بالا توضیح داده ایم .

فعالیت های OK Google
فعالیت های OK Google

نتیجه گیری:کاربران گرامی و عزیز به انتهای مطلب جدید چگونه تاریخچه فعالیت های OK Google را پاک نماییم رسیدیم,  گوگل عنوان کرده است که تنها کسی که به تاریخچه شما دسترسی دارد خود شما هستید . اگرچه اگر حساب کاربری شما هک شود تمام موارد مورد نظر در معرض خطر هستند . به خاطر همین است که ما بارها گفته ایم که از تصدیق دو مرحله ای برای ورود به حساب خود استفاده کنید نه فقط برای حساب گوگل بلکه برای حساب های دیگر اکانت ها نیز اگر امکان داشت استفاده کنید .
از آن جاییکه شما به صورت مجازی و با وسایل مدرن صحبت می کنید بهتر است از این قضیه مطلع باشید که شما می توانید تاریخچه آن ها را پاک کنید و این که چگونه این کار را انجام باید داد .

لینک مطلب

پاسخ دهید