آموزش تصویری چگونه دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید را حذف کنیم؟

0

دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید
دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید

آموزش تصویری چگونه دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید را حذف کنیم؟ با Immersive Mode آشنا شوید

مقدمه:دوستان خوبم  احتمالا می‌دانید که عده زیادی از تلفن‌های هوشمند اندرویدی به دکمه‌های لمسی بر روی صفحه مجهز شده اند که مزایای زیادی دارند. برای مثال نمای جلو ساده و مرتب خواهد بود و شاهد دکمه اضافه ای نیستیم. اما یکی از معایب این دکمه‌ها، ایجاد مزاحمت هنگام کار با تلفن هوشمند در زمینه‌های مختلف خصوصا بازی کردن می‌باشد. اما یا روشی برای حل این مشکل وجود ندارد؟ در ادامه قصد داریم که شما را با یک راه حل بسیار ساده آشنا کنیم تا این مشکل را به طور کلی حل کنید. مانند همیشه با گیگر همراه شوید.

همانطور که گفتیم، دکمه‌های لمسی بر روی صفحه نمایش در کنار مزایای خود دارای معایبی نیز می‌باشند. اجازه دهید مثالی بزنم؛ حدود چند روز پیش، یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ام را بر روی تلفن هوشمند ۵ اینچی خود نصب کردم، اما هنگام اجرای آن، این دکمه‌های لمسی همچنان در سر جای خود بودند! شاید عده ای با این مشکل کنار بیایند اما به شخصه دوست دارم که این برنامه‌ها و بازی‌ها به صورت تمام صفحه‌ اجرا شوند که هم از لمس تصادفی دکمه‌ها جلوگیری شود و بتوان از تمام ابعاد صفحه استفاده کرد. می‌دانیم که اندروید ۴٫۴ حلال این مشکل برای کاربران بود اما هنوز هم بسیاری از برنامه‌ها دچار این مشکل هستند. پس باید چکار کنیم؟ اینجاست که برنامه جذاب و کاربری Immersive Mode برای سیستم عامل اندروید خودنمایی می‌کند. کاری که این برنامه انجام می‌دهد بسیار ساده است؛ Immersive Mode دکمه‌های لمسی دستگاه را مخفی می‌کند و برنامه‌ها و حتی تمام بخش‌های دستگاه شما به صورت تمام صفحه‌ اجرا خواهند شد. برای این کار باید برنامه را نصب و اجرا کرده و سپس به آن اجازه دسترسی بدهید و کار ما تمام شده است.

دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید
دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این بازی پیش از نصب برنامه با دکمه‌های نرم‌افزاری مشاهده می‌شد اما حالا این مشکل کاملا حل شده است و می‌توان از بازی لذت برد. برای دسترسی به دکمه‌ها کافی است انگشت خود را از پایین به بالا بکشید تا دکمه‌ها برای چند لحظه ظاهر شوند. حتی امکان حذف نوار بالای صفحه نیز وجود دارد که البته فقط در برنامه‌ها درست کار می‌کند. یکی از مزایای این برنامه این است که می‌توانید برنامه‌هایی که نیاز به حذف دکمه‌ها را ندارید بلاک کنید. هنگام اجرای برنامه، آیکن Immersive Mode در نوار نوتیفیکشن ظاهر می‌شود و اگر مانند من به این موضوع حساس هستید، می‌توانید آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که فقط با کشیدن نوار به پایین این گزینه ظاهر شود. با انتخاب این گزینه در نوار برنامه خاموش می‌شود و به حالت اول بر می‌گردد. البته مشکلاتی نیز وجود دارد. برخی برنامه‌ها مانند تلگرام به صورت تمام صفحه‌ اجرا نمی‌شوند و برخی رابط‌های کاربری با حذف دکمه‌هایشان ظاهری نامرتب به خود می‌گیرند. مشکل اساسی اینجاست که زمانی که Immersive Mode روشن است، دسترسی به کیبورد دستگاه ممکن نیست و برای استفاده از آن باید برنامه را خاموش کنید!

دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید
دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید

 نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب چگونه دکمه‌های نرم‌افزاری در اندروید را حذف کنیم رسیدیم, درکل این یک برنامه کاربردی برای کاربرانی است که به دنبال حذف دکمه‌های نرم افزاری دستگاه خود هستند می‌باشد. Immersive Mode نیاز به روت ندارد و از این لینک قابل دانلود می‌باشد. همراه با ما باشید

گردآوری:گیگر

منبع:toranji

لینک مطلب

پاسخ دهید