آموزش تصویری چگونه قابلیت Shake to Undo iOS 9 را غیر فعال کنیم؟

0

قابلیت Shake to Undo iOS 9
قابلیت Shake to Undo iOS 9

آموزش تصویری چگونه قابلیت Shake to Undo iOS 9 را غیر فعال کنیم؟

مقدمه:دوستان عزیز سیستم عامل iOS به شما اجازه می دهد تا با تکان دادن دستگاه بتوانید در هنگام نوشتن در اپلیکیشن هایی مانند پیامرسان، عمل بازگشت یا UNDO را انجام دهید. این ویژگی یک قابلیت بسیار کاربردی است، اما همچنین می تواند به قابلیتی عذاب آور هم تبدیل شود! اگر شما به صورت اتفاقی این گزیته را فعال کرده باشید در طول فعالیت های خود ممکن است بارها به اشتباه undo را در برنامه های مختلف انجام دهید و این اصلا جالب به نظر نمی رسد و در این حالت است که باید ویژگی یاد شده را غیر فعال کنید.

برای غیرفعال کردن قابلیت Shake to Undo بر روی آیکون Settings در صفحه اصلی آی دیوایس خود تپ نمایید.

سپس بر روی General تپ کنید.

 

در منوی General بر روی Accessibility تپ کنید.

در سمت راست Shake to Undo شما می توانید گزینه یاد شده را روشن و خاموش کنید. برای تغییر حالت بر روی Shake to Undo تپکنید.

اگر آیکون Shake to Undo روشن باشد علامت لغزنده روبروی آن به رنگ سبز و سفید خواهد بود. برای غیرفعال کردن این ویژگی بر روی دکمه لغزان تپ کنید.

قابلیت Shake to Undo iOS 9
قابلیت Shake to Undo iOS 9

زمانیکه قابلیت مورد بحث خاموش باشد رنگ دکمه لغزان خاکستری و سفید خواهد شد.

حالا اگر شما در هنگام نوشتن متون گوشی خود را تکان دهید قابلیت Shake To Undo دیگر عمل نخواهد کرد. در هر صورت اگر تصمیم گرفتید که دوباره این امکان را فعال کنید کافیست مراحل بالا یکبار دیگر تکرار کرده و اینبار گزینه مورد اشاره را روشن کنید.

نتیجه گیری:کاربران محترم به پایان ترفند  چگونه قابلیت Shake to Undo iOS 9 را غیر فعال کنیم رسیدیم، به یاد داشته باشید برای غیر فعال کردن ویژگی Shake to Undo آی دیوایس شما باید نسخه iOS 9 را نصب داشته باشد، امیدوارم مفید بوده باشه همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:gooyait

لینک مطلب

پاسخ دهید