آموزش تصویری کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور

0

کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور
کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور

آموزش تصویری کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور

مقدمه:دوستان خوبم، در این آموزش از برنامه ی ایلاسترتور میخواهیم شما را با ابزار انتخاب عصای جادویی آشنا نماییم.کسانی که با برنامه ی فتوشاپ کار کرده اند قطعا با این ابزار انتخاب آشنایی دارند.این وسیله زمانی در طراحی شما کاربرد دارد که شما در طرح خود چند شئ شبیه به هم و همرنگ داشته باشید و بخواهید برای مثال رنگ شئ های خود را تغییر دهید ، برای انجام این کار انتخاب تک تک اشیا در طرحتان برای تغییر رنگ کار زمان بر و خسته کننده ای میباشد و اگر تعداد این اشیا زیاد باشد قطعا سرعت عمل شما را در طراحی پایین میاورد و شما را بسیار خسته میکند.اما برای انجام این کار یک راه بسیار ساده وجود دارد و آن هم استفاده از ابزار انتخاب عصای جادویی میباشد.زمانی که شما با عصای جادویی یک شئ را در طرح خود انتخاب کنید تمامی شئ های موجود در طرح شما که هم زمینه میباشند با شئی که انتخاب کرده اید برای شما انتخاب میگردد و به سادگی میتوان رنگ همه ی آن ها را به سرعت تغییر دهید.پس کار عصای جادویی این میباشد که هر وقت شما یک شئ را با ابزار انتخاب عصای جادویی انتخاب کنید تمامی اشیا موجود در طرح شما که هم زمینه با آن شی منتخب میباشند ، انتخاب میگردند.

کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور
کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور

توضیحی که در بالا از کاربرد عصای جادویی دادیم در فتوشاپ و ایلاسترتور مورد استفاده قرار میگیرد اما در برنامه ی ایلاسترتور چند گزینه ی دیگر برای انتخاب شئ ها بر اساس شباهت اضافه شده است.

زمانی که بر روی عصای جادویی در برنامه ی ایلاسترتور دابل کلیک نمایید یک پنجره برای شما باز میگرد.

همانطور که در تصویر بالا میبینید ۵ گزینه در کادر موجود میباشد که به برایتان توضیح میدهیم.

Fill Color : همانطور که در بالا توضیح دادیم این گزینه شئ هایی را که دارای پس زمینه یک رنگ میباشند را انتخاب میکند.

Stroke Color : این گزینه اشیایی را که رنگ دور آنها به هم شبیه هستند را انتخاب میکند.

Stroke Weight : این گزینه بر اساس یکسانی ضخامت اشیا را انتخاب مینماید.

Opacity : بر اساس شفافیت لایه انتخاب میکند.

Blending Mode : درباره ی این گزینه در آموزش های بعدی توضیح خواهیم داد ولی به صورت جزیی بخواهیم بگوییم این گزینه بر اساس جلوه آمیختگی اشیا آنها را انتخاب میکند.

در مقابل گزینه های فوق که توضیح دادیم ، کادری وجود دارد که میتوان مقدار آن را کمتر یا بیشتر کرد این کادر مربوط به مقدار دقت هر گزینه میباشد یعنی هر چقدر مقدار عدد آن را زیاد کنیم دقت کمتر و هر چقدر عدد را کمتر نماییم دقت آن بیشتر میشود.

برای مثال زمانی که مقداد عدد گزینه ی Fill Color را برروی ۵۰ قرار دهیم وسعت انتخاب شی ها در رنگ زمینه بیشتر میشود و در اصل دقت انتخاب کمتر میشود.

کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور
کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور

نتیجه گیری:کاربران گرامی و محترم به پایان آموزش مطلب جدید کار با ابزار انتخاب عصای جادویی در ایلاسترتور رسیدیم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین از این مطلب همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید