آموزش تصویری ۱۰ مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم به همراه راه حل , قسمت ۲

0

 مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم
مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم

آموزش تصویری ۱۰ مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم به همراه راه حل , قسمت ۲

فایل Web Data را پاک کنید

مقدمه:خب دوستان در ادامه قسمت قبلی  اگر بعد از اضافه کردن پروفایل خود، هنوز مشکل حل نشده بود، باید حذف فایل Web Data کروم را امتحان کنید.

این کار را نکنید مگر این‌که کاملا مشخص شود که این کار ضرورت دارد و بدانید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید.

اگر از کاربران ویندوز هستید، مرورگر را اجر کرده و مسیر  C:Users[Username]AppDataLocalGoogleChromeUser DataDefault را طی کنید ([Username] را با نام کاربری خود جایگزین کنید). لیست را تا آخر پیمایش کرده و فایل “Web Data” را حذف کنید.

اگر از مک استفاده می‌کنید؛ ترمینال را اجرا کرده و عبارت cd /Users/[user]/Library/Application Support/Google/Chrome/Default را تایپ کنید ( مجددا، [user]را با مشخصات خود، جایگزین کنید). سپس عبارت

rm -rf History*; rm -rf Web Data;

را تایپ کنید.

در هر دو سیستم عامل باید کامپیوتر خود را restart کرده و کروم را مجددا اجرا کنید و بررسی کنید که آیا مشکل شما حل شده یا خیر.

۷-  افزونه‌های بلااستفاده را حذف کنید

همانگونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، شهرت مرورگر گوگل کروم به خاطر حجم کم و سرعت زیاد آن است. اگر می‌خواهید از یک مرورگر ساده و بدون افزونه، استفاده کنید، کروم باز هم پاسخگوی نیاز‌های شما خواهد بود. با این‌ حال افزونه‌ها و بوک مارک‌ها در کروم بسیار کاربردی هستند و اکثر کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند.

طبعا، گوگل هیچ گونه کنترلی روی افزونه‌های داخلی third-party، ندارد. اگر می‌بینید که سرعت اجرای Chrome کم شده، مقصر، همین افزونه‌های داخلی کروم هستند.

هر کدام از آن‌ها را که مرتبا استفاده نمی‌کنید، حذف کنید زیرا آن‌ها موجب اتلاف حافظه می‌شوند. اگر مشکل باز‌ هم وجود داشت، همه‌ی امکانات را غیرفعال کرده و یکی یکی آن‌ها را مجددا فعال کنید.

 مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم
مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم

مسیر Menu > More Tools > Extensions را طی کنید. چک باکس مربوط به غیر فعال کردن آن‌ها را انتخاب کرده یا با انتخاب آیکن سطل زباله، آن‌ها را یکی یکی حذف کنید.

۸-  Flagهای کروم را ویرایش کنید

اگر کماکان سرعت مرورگرتان کم است، یک شانس دیگر نیز وجود دارد و آن ویرایش “Flag”‌ ها است. این‌ها تنظیمات آزمایشی ارائه شده توسط گوگل هستند، بنابراین با احتیاط عمل کنید.

قبل از این‌که آن‌ها را ویرایش کنید، باید در مورد نحوه‌ی انجام کار، مطالعه کنید تا بفهمید کدام یک را باید ویرایش کنید.

۹-  ویژگی Flash را غیر فعال کنید

شرکت Adobe تلاش بسیاری انجام می‌دهد تا دیگر از Flash Player استفاده نشود اما این تلاش‌ها تاکنون بی‌نتیجه بوده است، زیرا بسیاری از وب سایت‌ها هنوز هم از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

اگر پیامی دریافت کردید که عنوان می‌کند، Flash خراب شده است، شاید مجبور باشید تا آن را دائما غیر فعال کنید. جدا از مزایای امنیتی آشکار، این کار شما را از دریافت هرگونه pop-up مزاحم نیز، رها می‌سازد.

به منظور خاموش کردن این ویژگی، عبارت chrome://plugins/ را در Omnibox کروم تایپ کنید. تنظیمات مربوط به Adobe Flash Player را پیدا کرده و آن‌‌ها را Disable کنید.

۱۰-  و اگر همه‌ی روش‌ها با شکست مواجه شد…

اگر همه‌ی روش‌های بالا با شکست مواجه شد و از امتحان همه‌ی گزینه‌ها نیز خسته شده‌اید، راه حل نهایی، حذف و نصب مجدد کروم است.

این اقدام می‌تواند مسائل مربوط به Flash، اتصال، search engine‌ها، pop-up‌های آزار دهنده، بروزرسانی‌های متوقف شده و بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

 مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم
مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم

شما از چه روشی برای حل مشکلات کروم استفاده کرده‌اید؟

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب جدید  مشکل رایج و آزاردهنده در مرورگر کروم رسیدیم ,  مشکلات بسیاری وجود دارند که ممکن است اتفاق بیفتند و این که بتوانیم همه‌ی آن‌ها را در یک مقاله بررسی کنیم، غیر ممکن است. ما روش حل مشکلات رایج را به شما نشان دادیم اما اگر با مشکلات متفاوتی مواجه شدید، با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید، ما نیز سعی می‌کنیم تا در صورت امکان به شما در حل آن‌ها کمک کنیم.

به علاوه مشتاق هستیم تا با روش‌هایی که شما در مورد حل مشکلات کروم به کار می‌برید نیز آشنا شویم. شاید این مشکل برای شخص دیگری‌ هم اتفاق افتاده باشد. بنابراین شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن راه حل‌های خود، هم به آن‌ها کمک کنید و هم، آن‌ها نیز می‌توانند در زمانشان صرفه جویی کنند. همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:zoomit

لینک مطلب

پاسخ دهید