آموزش تصویری ۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک

0

 ۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک
۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک

آموزش تصویری ۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک

بخش پنجم : پاک کردن فایل‌های تکراری

مقدمه:دوستان گرامی و عزیز در این قسمت میپردازیم به ادامه ۷ روشی که برای خالی کردن فضای هارد دیسک در قسمت اول به شما گفتیم,  برای پیدا و حذف کردن فایل‌های تکراری در سیستم، از برنامه‌های مربوط به این کار استفاده کنید. این فایل‌ها اضافی هستند و می‌توانند حذف شوند. برای این کار از برنامه DupeGURU استفاده کنید. این برنامه به صورت رایگان، فقط می‌تواند ۱۰ فایل را همزمان پاک کند یا انتقال دهد، اما به شما میزان حجم اشغال شده توسط فایل‌های تکراری را نمایش می‌دهد.

 ۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک
۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک

بخش ششم: میزان حجم اشغال شده توسط System Restore را کم کنید

System Restore برای ساخت نقاط Restore از هارد درایو استفاده می‌کند. اگر می‌خواهید حجم اشغال شده توسط آن‌ها را کم کنید، وارد System Protection ویندوز شوید و از سربرگ System Protection دکمه Configure را کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید میزان هارد مجاز برای Restore point را مشخص کنید.

 ۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک
۷ روش برای خالی کردن فضای هارد دیسک

بخش هفتم: گزینه‌هایی برای استفاده در موارد بحرانی

قطعاً این روش‌ها مقداری از هارد دیسک سیستم را آزاد می‌کند، اما این روش‌ها، قسمت‌های مهمی از سیستم را از کار می‌اندازد. ما استفاده از هیچ کدام از این روش‌ها را پیشنهاد نمی‌کنیم، اما اگر واقعاً نیاز به فضای خالی دارید، این‌ها کمک خواهند کرد.

غیرفعال کردن Hibernation: زمانی که سیستم hibernate می‌شود، اطلاعات Ram را روی هارد کپی می‌کند. با این کار با روشن شدن سیستم، اطلاعات به Ram منتقل می‌شود و سیستم به شرایط قبل از خاموش شدن، باز می‌گردد. برای غیر فعال کردن این قابلیت به صورت ادمین وارد CMD شوید و این دستور را تایپ کنید:

powercfg /hibernate off

برای فعال کردن دوباره این قابلیت وارد CMD شوید و عبارت زیر را تایپ کنید:

powercfg /hibernate on

نتیجه گیری:کاربران عزیز و محترم به پایان  ۷ روش برای خالی کردن فضای هارددیسک رسیدیم, و  غیرفعال کردن System Restore , اگر کم‌کردن حجم این قابلیت که در بخش قبل توضیح داده شد، برای شما کافی نبود، از طریق System Protection و دکمه Configure وارد بخش مربوط به System Restore شوید و گزینه Turn off System Protection را انتخاب کنید. امیدوارم مفید بوده باشه همراه با ما باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:zoomit

لینک مطلب

پاسخ دهید