آموزش: تغییر آیکون نرم افزارها و بازی ها در سیستم عامل اندروید

0

آموزش: تغییر آیکون نرم افزارها و بازی ها در سیستم عامل اندروید

زمانی که یک نرم افزار را نصب می کنید یک آیکن به طور پیش فرض در دستگاه اندرویدی ساخته می شود. آیکن های پیش فرض اغلب نرم افزار ها در اندروید ساده بوده و هیچ گونه جذابیتی ندارند. اگر آیکن های پیش فرض اندروید مورد پسند شما نمی باشد و علاقه دارید آن ها را شخصی سازی کنید ،حداقل دو روش برای این کار وجود دارد که انجام آن نیاز به روت کردن دستگاه ندارد. با استفاده از لانچر و همچنین نرم افزار های جانبی می توان آیکن های برنامه ها را تغییر داد اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ با سخت افزار همراه باشید.

استفاده از لانچر Nova

اکثر استفاده کنندگان گوشی های اندروید بر روی دستگاه خود لانچر نصب میکنند زیرا لانچر ها به علت داشتن رابط کاربری ساده و سبک در عین حال کارامد بسیار محبوب هستند. Nova launcher یکی از حرفه ای ترین و قدیمی ترین لانچر های اندروید می باشد که توسط استودیوی Teslacoli software  ساخته شده و در جهان بیش از 50 میلیون بار دانلود شده است. پس از نصب لانچر و اجرای آن برای تغییر آیکن نرم افزار ها بر روی آن ها چند لحظه ای لمس کرده سپس منوی پاپ آپ نمایش داده می شود از این منو edit  را انتخاب کنید.حال با لمس آیکن نرم افزار میتوانید آیکن جدیدی را از یک بسته و یا حتی گالری گوشی خود انتخاب کنید. لانچر نوا درخود به طور پیش فرض چندین آیکن را دارا می باشد اما برای دستیابی به آیکن های بیشتر میتوانید پک آیکن این لانچر را دانلود کنید. پس از انتخاب آیکن ، با استفاده از گزینه Down  تغییرات ذخیره و  آیکن جدید نرم افزار نمایش داده می شود.  اگر از آیکن جدید نرم افزار خوشتان نیامد و قصد دارید و حالت پیش فرض برگردانید  بر روی نرم افزار چند لحظه ای لمس کرده و از منوی باز شده Edit  را انتخاب کنید با لمس بر روی آیکن در قسمت common  آیکن پیش فرض را انتخاب کنید.

استفاده از Quick shortcut maker

با استفاده از این نرم افزار میتوان نام و آیکن برنامه های نصب شده در اندروید را تغییر داد . برای نصب این نرم افزار میتوانید آن را از فروشگاه گوگل (play store) دریافت کنید. این نرم افزار کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت هیچ گونه وجهی ندارد. پس از نصب نرم افزار با ورود به  بخش applications  لیستی از نرم افزار های نصب شده بر روی دستگاه  را مشاهده میکنید که با انتخاب نرم افزار مورد نظر از لیست میتوانید  نام و آیکن نرم افزار را تغییر دهید. گزینه tap to change label برای تغییر نام و tap to change icon برای تغییر آیکن نرم افزار می باشد.پس از انتخاب گزینه تغییر آیکن مورد نظر را انتخاب کنید سپس با لمس دکمه ی  create  در انتهای صفحه آیکن جدید در صفحه نمایش داده می شود.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید