آموزش تغییر اپراتور (ایرانسل و رایتل) به همراه اول در طرح ترابردپذیری

0

سرانجام ترابردپذیری به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت و حال مشترکین هر اپراتور می‌توانند بسته به سلیقه خودشان و حفظ شماره اولیه، به یک اپراتور دیگر مهاجرت کرده و از تعرفه‌ها و طرح‌های آن بهره‌مند شوند. تا کنون مطالب زیادی را در ارتباط با ترابردپذیری نوشتیم و حال در این مقاله، می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه از یک اپراتور به همراه اول در طرح ترابردپذیری منتقل شوید. البته پیش از اینکه ترابرد را استارت بزنید، خوب فکر کنید و صرفا برای آزمایش و یا آزمون و خطا، دست به چنین اقدامی نزنید.

کاربران تلفن همراه غیرهمراه اولی برای تغییر اپراتور و استفاده از شبکه اپراتور اول می‌توانند با مراجعه به پرتال این اپراتور به نشانی join.mci.ir ثبت نام کرده و به‌صورت کاملا رایگان مراحل ترابرد را طی کنند. مشترکین می‌توانند برای سهولت در انجام مراحل ترابرد، گزینه تحویل سیم کارت درب منزل را انتخاب کنند.

علاوه بر ثبت نام اینترنتی، علاقمندان به ترابرد به شبکه همراه اول، می‌توانند از طریق ۱۲ هزار دفتر خدمات این اپراتور در سراسر کشور، درخواست خود را بصورت حضوری اعلام کرده و سیم کارت‌شان را هم حضوری دریافت کنند.

مشترکین پس از تکمیل فرم درخواست ترابرد و دریافت پیامک مربوطه (از سرشماره ۶۶۷)، باید با ارسال عدد ۱ حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت درخواست ترابرد را تأیید کنند.

پس از تأیید پیامک و دریافت شناسه تخصیص یافته ترابرد توسط مشترک، زمان فعال سازی حداکثر تا ۳ روز برای سیم کارت های اعتباری و حداکثر ۵ روز برای سیم کارت های دائمی به طول می‌انجامد.

باید بخوانید:  طرح ترابردپذیری به صورت رسمی اجرایی شد

مزیت ویژه این طرح برای مشترکین دائمی سایر اپراتورها این است که در صورت ترابرد به شبکه همراه اول می‌توانند از اعتبار در نظر گرفته شده بالاتری بهره‌مند شده و از مزایای افزایش سقف قطع میان دوره و پایان دوره همانند سایر مشترکین دائمی همراه اول استفاده کنند.

tarabord-itresan

اپراتور اول تلفن همراه کشور با داشتن گسترده‌ترین پوشش در سراسر کشور، همه روزه پذیرای حدود یک میلیون مشترک دو اپراتور دیگر در شبکه خود از طریق رومینگ ملی است؛ بر همین اساس ترابرد پذیری بهترین فرصت را برای این دسته از مشترکین تلفن همراه بوجود آورده تا با پیوستن به خانواده ۹۶ میلیونی همراه اول و تلفن ثابت، ضمن استفاده از پوشش سراسری در کشور، از مزایای مکالمه مقرون به صرفه با تلفن ثابت بهره برده و هزینه‌های پرداختی خود را بصورت چشمگیر کاهش دهند.

همراه اول به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور بر اساس ارزیابی و تأیید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رتبه نخست اپراتورهای تلفن همراه کشور را در دو سال پیاپی (سال های ۹۳ و ۹۴) کسب کرده و با افزایش مناطق تحت پوشش اینترنت پرسرعت خود به ۱۱۴۰ شهر و دهستان، با ۷۵۰۰ سایت نسل ۳و ۴ و با ارائه محصولات و خدمات منحصر به فرد شامل «تقسیط بسته های گوشی و سیم کارت ویژه مشترکین دائمی»، «راه اندازی اولین باشگاه مشتریان در بخش اپراتوری تلفن همراه»، «ارائه کمپین جایزه بزرگ (این همراهی میلیاردها می‌ارزه) شامل ماهانه ۵ جایزه ۲۰۰ میلیون تومانی»، عرضه سرویس‌های متنوع ورزشی به مشترکین هوادار تیم های پرطرفدار و تیم های ملی و «راه اندازی سامانه «همراه من» جهت تسهیل ارائه خدمات غیرحضوری به مشترکین»، آمادگی خود را برای میزبانی مشترکین اپراتورهای دیگر اعلام کرده است.

باید بخوانید:  تعرفه مکالمه تمامی سیم‌ کارت‌های دائمی ایرانسل کاهش یافت!

همچنین همراه اول با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و نوآور و داخلی، نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متنوعی برای تمامی سلایق فراهم کرده و با ایجاد بزرگ‌ترین مرکز خدمات نوین و دیجیتال، آخرین و بروزترین سرویس‌های مورد نیاز مشترکین تلفن همراه در کشور را عرضه می‌کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید