آموزش تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز ۱۰

0

 8837262661355ba7f14bfb9ac2d34fd2_L

آموزش تصویری تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز ۱۰

مقدمه:خب دوستان یکی از قسمت های اصلی ویندوز ۱۰ که دچار تغییر و تحولات زیادی شده است ، بخش Date and time ویندوز ۱۰ می باشد . در نسخه های قبلی شما بر روی تاریخ در نوار وظیفه کلیک می کردید و وقتی پنجره تنظیمات باز میشد می توانستید تاریخ و ساعت را نسبت به زمان محلی تنظیم کنید . اما در ویندوز ۱۰ این بخش به طور کلی بهینه شده است . در ادامه روش تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز ۱۰ توضیح داده می شود .

۱٫ در نوار وظیفه بر روی ساعت و تاریخ نمایش داده شده کلیک کرده و پایین پنجره ای که فعال می شود گزینه Date and Time Settings را انتخاب کنید .
۱٫۱٫ روش دوم فعال کردن پنجره تنظیمات زمان از طریق منوی Settings و انتخاب گزینه Time & Language می باشد .

1_تغییر_ساعت_و_تاریخ_در_ویندوز_10

۲٫ در پنجره Date and time اگر ساعت سیستم شما بر روی اتوماتیک قرار دارد ولی زمان دقیق نیست می توانید Time Zone را برابر با Tehran تنظیم کنید تا ساعت و تاریخ به صورت خودکار تنظیم شود .

2_تغییر_ساعت_و_تاریخ_در_ویندوز_10

۳٫ در صورتیکه می خواهید زمان را به صورت دستی تغییر بدهید ابتدا باید گزینه Set time automatically را بر روی Off قرار داده تا منوی Change در بخش change date and time فعال شود .

3_تغییر_ساعت_و_تاریخ_در_ویندوز_10

۴٫ با کلیک بر روی کلید Change می توانید خودتان زمان و تاریخ را از طریق لیست های کشویی انتخاب کرده و بر روی کلید Change کلیک کنید .

4_تغییر_ساعت_و_تاریخ_در_ویندوز_10

۵٫ همچنین فرمت نمایش تاریخ و ساعت نیز از طریق گزینه Change date and time format قابل تغییر است . البته بهتر است این گزینه را تغییر ندهید زیرا به صورت استاندارد تنظیم شده است . مگر اینکه بخواهید نوع نحوه نمایش تغییر کند .

۶٫ پایین صفحه با انتخاب گزینه Add clocks for different time zone می توانید دو محدوده زمانی مربوط به یک کشور دیگر را نیز در پنجره ساعت و تاریخ نمایش بدهید .

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز در این بخش به پابان مطلب آموزش تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز ۱۰ رسیدیم همونطور که مشاهده کردین به صورت تصویری این ترفند کاربردی در ویندوز ۱۰ رو بهتون توضیح دادم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید