آموزش تغییر موتور جستجو پیش فرض مرورگر ویندوز ۱۰

0

e12525d5f4416a265f8f530066cc05c0_L

آموزش تغییر موتور جستجو پیش فرض مرورگر ویندوز ۱۰

مقدمه:دوستان خوبم به صورت پیش فرض هر سیستم عاملی از یک موتور جستجو استفاده می کند . مایکروسافت از بینگ و اندروید از کروم . این ویژگی در ویندوز ۱۰ نیز قرار داده شده است و وقتی شما می خواهید به دنبال چیزی در اینترنت بگردید نتایج جستجو در بینگ نمایش داده می شود . در ویندوز ۱۰ هیچ گزینه‌ای وجود ندارد که به شما اجازه‌ی استفاده از موتور جستجوی یاهو، Yandex، گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری بجای بینگ را بدهد. در این پست، خواهیم دید که چگونه می‌توانیم گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیشفرض در نوار جستجوی ویندوز ۱۰ تنظیم کنیم. در این ترفند با انتخاب گوگل کروم به عنوان مرورگر اصلی بجای Edge و با استفاده از یک افزونه، نتایج جستجوی گوگل را بجای بینگ خواهیم دید.

اگر یکی از کاربران گوگل هستید و دوست دارید تا از طریق نوار جستجوی تسکبار اقدام به جستجو کنید، یا قصد دارید تا گوگل را جایگزین بینگ در ویندوز ۱۰ نمایید، مراحل زیر را دنبال کنید تا نوار جستجوی ویندوز ۱۰ و جعبه‌ی جستجوی منوی Start را وادار به نمایش نتایج جستجوی گوگل بجای بینگ کنید.اولین شرط لازم، دانلود و نصب مرورگر گوگل کروم بر روی ویندوز ۱۰ است . پس از نصب، گوگل کروم را به عنوان مرورگر پیشفرض خود برگزینید. برای انجام این کار، وارد بخش Setting در ویندوز ۱۰ شوید و به قسمت System بروید.

1_تغییر_موتور_جستجو_پیش_فرض_مرورگر_ویندوز_10

در پایین صفحه،  Default apps را پیدا کنید و وارد آن شوید. روی مرورگر Edge کلیک کنید تا مابقی مرورگرها ظاهر شوند و سپس Google Chrome را انتخاب کنید.

2_تغییر_موتور_جستجو_پیش_فرض_مرورگر_ویندوز_10

حال مرورگر گوگل کروم را باز کنید، به قسمت Chrome Web Store بروید و افزونه‌ی Bing2Google را پیدا و نصب کنید (لینک دانلود افزونه). Bing2Google افزونه‌ای است که عبارات جستجو را از بینگ به گوگل منتقل می‌کند و تنها در صورتی که گوگل کروم مرورگر پیشفرض شما باشد درست عمل می‌کند.اکنون زمانی که عبارتی را از طریق نوار جستجوی تسکبار جستجو کنید، مرورگر کروم اجرا ‌شده و نتایج جستجو در گوگل نمایش داده می‌شوند.

نتیجه گیری:کاربران محترم به پایان آموزش تغییر موتور جستجو پیش فرض مرورگر ویندوز ۱۰ رسیدیم در این مطلب به صورت تصویری نحوه ی انجام این کار رو به شما گفتم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید