آموزش تنظیمات منوی Ease Of Access ویندوز 10

0

آموزش تنظیمات منوی Ease Of Access ویندوز 10

 

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

تب دسترسی آسان (The ease of access tab)
تب Ease of Access هرچند سازماندهی شده است، اما میتواند به مقدار بیشتری مفید واقع گردد.
اگردنبال تمی با کنتراست بالا، Voice Narration و یا Closed Captions (برای انسان های نابینا و…) هستید، میتوانید تمامی آنهارا در تب دسترسی آسان ویندوز 10 پیدا کنید. اما برای کسانی که با  Microsoft’s Ease of Access Centerراحت تر هستند، توصیه ها و طرح های بهینه ای برای مسائل مختلف ارائه شده است که شما میتوانید آنهارا در کنترل پنل ویندوز پیدا کنید.
تب Ease of Access tab در ویندوز 10 بسیار شبیه به نسخه آن در ویندوز 8 است و دارای چند بخش اضافی نیز میباشد.

 

 Narrator(گوینده):
در این بخش با چندین تنظیمات برای داشتن متن و یا کنترل بلندی صدا مواجه میشوید. در ابتدا زمانی که Narrator را روشن میکنید میتوانید از بین گوینده ها (David،Zira  و  Mark) یکی را انتخاب کنید و سرعت و زیر و بمی صدای گوینده را تنظیم کنید.
اگرشما هرگونه بسته زبان اضافی به کامپیوتر خود اضافه کرده باشید ممکن است صداهای اضافی را ببینید (که برای اضافه کردن بسته های صدا نیاز به دانلود آن از منوی Time & language میباشد.)

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

Magnifier ذره بین:
در قسمت Magnifier میتوان آپشن های بزرگ نمایی صفحه نمایش را دید. با On کردن گزینه Magnifier تولبار شناوری به نمایش درخواهد آمد. از این تولبار است که شما میتوانید صفحه نمایش خود را بزرگ نمایی و یا کوچک نمایی کنید و یا انتخاب کنید که با چه نوع کادر و View میخواهید عمل بزرگنمایی (Magnification) صورت بگیرد (تمام صفحه، کادرافقی بالای صفحه، کادر مستطیلی کوچک)

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

:High contrast
تم های High-contrast میتوانند دیدن آیتم های مختلف را روی صفحه نمایش برای کسانی که اختلالات بینایی دارند آسان تر کنند. در این بخش قادر خواهیم بود تم های High contrast را انتخاب کنیم; به اینصورت که از منوی کشویی موجود تمی را انتخاب میکنید پس از آن پیش نمایش رنگ بندی تم انتخاب شده را در کادر زیرین آن خواهید دید. قبل از فشار دادن دکمه Apply و  اعمال تغییرات، میتوان با تغییر رنگ مولفه های درون کادر، تم را به حالت دلخواه درآورد.

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

:Closed captions
Closed captions
بخش مفیدی است که اجازه تنظیم زیرنویس آیکون ها مانند App های Xbox Videos را بشما میدهد.
از موارد قابل تنظیم میتوان به رنگ، شفافیت، سبک، اندازه، رنگ پس زمینه، شفافیت پس زمینه، رنگ کادر و شفافیت کادر زیرنویس اشاره کرد.البته بیاد داشته باشید که این تغییرات در سرویس های پخش زنده محتوا مانند Netflix  و  Huluاعمال نخواهد شد

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

:Keyboard and Mouse
این بخش دقیقا همان چیزی است که در Setting Menu ویندوز 8 وجود دارد.میتوان برای روشن کردن صفحه کلید شناور از کلید Onscreen Keyboard استفاده کرد. همچنین در این منو برای استفاده از ویژگی های مفید Sticky Keys و Toggle Keys ;(صدای bip زمانی که دکمه های Caps Lock و Num Lock و Scroll Lock فشار داده میشوند) کلید هایی تعبیه شده است.

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 


در بخش Mouse امکان تنظیم اندازه و رنگ نشانگر(ماوس) و روشن کردن Mouse keys (هدایت و جابجایی ماوس با استفاده از دکمه های NumPad) فراهم شده است.

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

:Other Option
آخرین منو در تب دسترسی آسان، Other Option نام دارد. در این بخش اغلب گزینه ها و تنظیمات بصری ویندوز را میتوان دید;از جمله تنظیمات خاموش و روشن کردن Windows Animations و پس زمینه دکستاپ. هم چنین میتوان انتخاب کرد چه مدت Notification ها در دسکتاپ به نمایش درآیند (برای مثال 5ثانیه یا 4دقیقه). علاوه براین، ضخامت مکان نما نیز (درصورتی که بسیار باریک تر از حد قابل دید باشد) قابل تعیین است. و در آخر گزینه Visual Notifications For Sound را مشاهده میکنیم که قابل تغییر و فعالسازی است.

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

درحالی که اکثر مردم احتمالا هرگز Ease of Access tab را باز نمیکنند با این حال Ease of Access tab قسمتی از منوی Setting ویندوز 10 میباشد که بخوبی سازماندهی شده است. تنها مشکل باقیمانده این است که هیچ لینک مستقیمی به Ease of Access درکنترل پنل وجود ندارد که دارا بودن این ویژگی (لینک مستقیم) بسیار برای افرادی که میدانند به گزینه های در دسترس نیاز دارند اما مطمئن نیستند که کدام گزینه را روشن کنند بسیار کاربرپسندتر است.
The Ease of Access Center تنظیمات را باهمدیگر در دسته های ساده تری تقسیم بندی میکند (برای مثال استفاده از کامپیوتر بدون صفحه نمایش ویا سازماندهی برای افراد نابینا، یا استفاده از کامپیوتر بدون ماوس و صفحه کلید). بنابراین کاربران میتوانند بفهمند که دقیقا به چه قابلیت دسترسی نیاز دارد.

 

منوی تنظیمات ویندوز 10 | Windows 10 Settings menu

 

 

اما شما هنوز میتوانید به Ease of Access Center از طریق کنترل پنل دسترسی داشته باشید. کافیست روی start ویندوز کیلیک راست کنید و کنترل پنل را انتخواب کنید سپس وارد Ease of Access Center شوید. (اگر view کنترل پنل شما روی Category قرار دارد باید ابتدا روی Ease of Access کیلیک کنید سپس وارد Ease of Access Center شوید.)

 

 

سایر مقالات مربوط به ویندوز 10

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید