آموزش جدید چگونه گوشی سرقت یا مفقود شده ام را چطور ردیابی کنم؟

0

گوشی سرقت یا مفقود شده
گوشی سرقت یا مفقود شده

آموزش جدید چگونه گوشی سرقت یا مفقود شده ام را چطور ردیابی کنم؟

مقدمه:خب عزیزان اگر شما هم گوشی داریم که مفقود یا به سرقت رفته است و قصد ردیابی آن را داشته باشید ما به شما کمک خواهیم کرد. اغلب این موارد اتفاق ها کاربران با بی توجهی به آن دیگر پیگیر گوشی خود نیستند و باعث می شود که گوشی هیچگاه پیدا نشود. اما ما به شما آموزشی خواهیم داد تا بتوانید با استفاده از کد های اپراتور های تلفن همراه گوشی خود را دریابی کرده و آن را بیابید. برای بررسی بیشتر این موضوع با گیگر همراه باشید.

  • اگر خط ایرانسل دارید از روش زیر عمل کنید:

در صورتی که سیم‌کارت فعال بر روی گوشی مفقود شده، ایرانسلی بوده است می‌توانید از طریق ارتباط با مرکز تماس ایرانسل نسبت به مسدود نمودن آن اقدام کنید (ارتباط با مرکز تماس ایرانسل از طریق شماره ۷۰۰ یا ۷۰۳۳ از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ یا ۰۹۳۷۷۰۳۳۰۰۰ از سایر خطوط امکان پذیر است). در صورت غیر ایرانسلی بودن سیم کارت مفقودی ابتدا آن را توسط اپراتور مربوط مسدود کرده و سپس باقی مراحل را از طریق سامانه پیامکی ایرانسل دنبال کنید.

حتما به خاطر داشته باشید که پس از مسدود کردن سیم کارت ۵ روز منتظر مانده و سپس کد #۶۱۰۱*را از یک خط ایرانسل شماره گیری کنید، در غیر این صورت ممکن است شماره خود شما در سیستم ردیابی ثبت شده و به مراجع قضایی اعلام شود.

ظرف مدت ۴۸ ساعت پس از ثبت درخواست، نتیجه ردیابی به خط ایرانسلی که از طریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفته‌اید ارسال خواهد شد. در صورت منفی بودن پاسخ می‌توانید پس از گذشت ۵ روز مجددا نسبت به درخواست ردیابی اقدام کنید. در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی،  پیامکی حاوی کد پیگیری و تاریخ ردیابی دریافت می‌کنید. با در دست داشتن “کد پیگیری و تاریخ ردیابی” به مراجع قضایی مراجعه کرده و نامه قضایی دریافت کنید. اصل نامه را به شرکت ایرانسل تحویل داده و با مراجعه مجدد به مراجع قضایی پیگیر دریافت نتیجه ارسالی از ایرانسل باشید.

درخواست ردیابی از طریق این سامانه پیامکی – صرف نظر از اینکه سیم کارت مفقود شده متعلق به کدام اپراتور باشد- باید از طریق یک خط ایرانسل صورت گیرد. هر بار ثبت درخواست پیگیری، تنها ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

  • اگر خط همراه اول دارید از روش زیر عمل کنید:

مشترکین همراه اول برای ردیابی گوشی مفقود شده یا به سرقت رفته خود می توانند شماره سریال گوشی مفقود شده یا دزدیده شده را (مندرج بر روی جعبه گوشی) از طریق خطوط دائمی همراه اول، به یکی از طرق ذیل ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال نمایند:

  • از طریق شماره گیری کد #سریال گوشی*۲۱۴۱*۱۰*
  • ارسال کد ۲۱۴۱ به شماره ۱۰ ( سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول)

نتیجه گیری:  کاربران عزیز و محترم به انتهای مطلب جدید چگونه گوشی سرقت یا مفقود شده ام را چطور ردیابی کنم رسیدیم, سرویس ردیابی گوشی تا ۱۰ روز پس ازدریافت شماره سریال، به جستجوی گوشی مفقود شده می پردازد و در پایان در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه را از طریق پیامک به اطلاع مشترک می رساند تا مشترک سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذیربط پیگیری نماید.درصورت عدم موفقیت در ردیابی، مشترک می تواند برای ردیابی مجدد گوشی خود اقدام و سرویس را مجددا فعال نماید. همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:windowscenter

لینک مطلب

پاسخ دهید