آموزش جدید ۱۰ نکته ضروری برای افزایش سرعت عملکرد ویندوز ۱۰ موبایل

0

افزایش سرعت عملکرد ویندوز ۱۰ موبایل
افزایش سرعت عملکرد ویندوز ۱۰ موبایل

آموزش جدید ۱۰ نکته ضروری برای افزایش سرعت عملکرد ویندوز ۱۰ موبایل

مقدمه:خب دوستان عزیز  ویندوز ۱۰ موبایل معمولا یک سیستم عامل بهینه و  سریع محسوب می شود که روی سخت افزار های ضعیف نیز پاسخگویی خوبی داشته است. اما ما شاهد این هستیم که کاربران، با عملکرد جالبی از سوی ویندوز ۱۰ موبایل روبرو نشده اند. اکنون می خواهیم ۱۰ نکته ی ضروری را به شما آموزش دهیم تا سرعت عملکرد گوشی خود را افزایش دهید و آن را بهینه تر نمایید. پس با گیگر همراه باشید.

۱- همیشه نرم افزار ها و سیستم عامل خود را به روز نگاه دارید:

بسیاری از افراد توجهی به به روز رسانی ها ندارند در حالی که این به روز رسانی های رسمی برای سیستم عامل و نرم افزار ها، گوشی شما را از شر برخی از باگ ها خلاص می کند و عملکرد سیستم و نرم افزار ها را بهبود می بخشد. خوشبختانه مایکروسافت تقریبا هر ماه به روز رسانی جدیدی را برای ویندوز ۱۰ موبایل عرضه می نماید. برای دریافت به روز رسانی سیستم عامل گوشی خود به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>Update & Security—>Phone Update

به روز رسانی نرم افزار بسیار بیشتر از به روز رسانی گوشی است و بهتر است آن را بر روی به روز رسانی خودکار قرار دهید. برای به روز رسانی نرم افزار ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Store–>Menu–>Downloads & Updates

۲- کنترل نرم افزار های در حال اجرا در پس زمینه:

بسیاری از نرم افزار هایی که در پس زمینه اجرا می شوند قطعا می توانند منابع زیادی از منابع سیستم را مصرف نمایند. حتی زمانی که شما به یک نرم افزار اجازه ارسال اعلان را می دهید در واقع اجازه داده اید تا آن نرم افزار در پس زمینه فعالیت داشته باشد. برای کنترل نرم افزار های در حال اجرا در پس زمینه طبق دستور زیر عمل نمایید:

  • Battery Saver جزئیاتی را درباره فرایند نرم افزار ها در پس زمینه به شما ارائه می دهد. پس برای دانستن فرایند نرم افزار ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Battery Saver

  • بر روی گزینه Battery use تب نمایید و تمام نرم افزار هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند را مشاهده نمایید. سپس بر روی نرم افزار مورد نظر خود تب نمایید و وارد جزئیات آن شوید. حالا می توانید مشخص نمایید که این نرم افزار در پس زمینه و یا در حالت Battery Saver اجرا شود یا خیر. پس نرم افزار هایی را که به اجرای آن ها در پس زمینه نیازی ندارید، غیر فعال نمایید.
  • همچنین نرم افزار های Map و Drive که از GPS استفاده می نمایند را با نگاه داشتن دکمه بازگشت و کشیدن آن ها به سمت پایین و یا تب نمودن روی علامت X ببندید، چرا این دو نرم افزار حجم زیادی از منابع شما را مصرف می نمایند.

۳- پاک نمودن کَش جستجوگر و فایل های موقت:

این کار تنها برای افزایش حجم آزاد دستگاه نیست بلکه پاک نمودن کَش جستجوگر و فایل های موقت، عمل بسیار خوبی برای رفع به هم ریختگی حافظه شما می باشد که به خوبی سرعت عملکرد گوشی شما را افزایش می دهد.

برای پاک نمودن کَش جستجوگر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Microsoft Edge–>Settings–>Clear Browsing Data

برای پاک نمودن فایل های موقت نیز به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Storage–>Device / SD Card–>Temporary Files

۴- غیر فعال کردن اعلان نرم افزار ها:

ما پیشنهاد می کنیم که اعلان نرم افزار ها و یا بازی هایی که از درجه ضرورت پایینی برخوردار هستند را غیر فعال نمایید، چرا که فعال بودن اعلان آن ها به منزله ی اجرای آن ها در پس زمینه می باشد که این نیز باعث تلف شدن مقداری از منابع گوشی شما می گردد.

برای غیر فعال کرد اعلان نرم افزار ها و بازی ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Notifications & Actions

۵- صفحه ی استارت را به وسیله ی محدود کردن کاشی ها سبک نگاه دارید:

در صورتی که امکان دارد از شلوغ کردن صفحه ی استارت گوشی خود اجتناب نمایید، چرا که کاشی های زنده موجود در صفحه ی استارت به دلیل به روز رسانی شدن آن ها ،باید در پس زمینه اجرا گردند و این نیز باعث مصرف شدن بخشی دیگر از منابع شما می شود. پس تنها از کاشی هایی استفاده نمایید که وجود آن ها در صفحه ی استارت برای شما لازم و ضروری است. افزایش تعداد کاشی ها باعث افزایش مصرف مقدار محسوسی از باتری می گردد.

۶- پاک کردن و یا غیر فعال کردن نرم افزار هایی که استفاده نمی نمایید:

نرم افزار ها و بازی هایی که بر روی گوشی خود نصب می نمایید مقداری از فضای حافظه و رَم شما را مصرف می نمایند. هر چه نرم افزار های نصب شده بیشتر باشد، فضای بیشتری مصرف می شود و یا نرم افزار های بیشتری در پس زمینه اجرا می شوند پس در نتیجه عملکرد گوشی شما کُند تر خواهد شد.

۷- انتقال بازی ها و نرم افزار ها به حافظه ی داخلی دستگاه:

برخی از  بازی ها در صورت نصب شدن در حافظه های جانبی عملکرد خوبی ندارند مخصوصا زمانی که از حافظه های جانبی با سرعت پایین استفاده گردد. پس بهتر است که آن را به حافظه داخلی دستگاه انتقال دهید و یا از یک حافظه جانبی پرسرعت استفاده نمایید، ما پیشنهاد می نماییم که از حافظه های جانبی کلاس ۱۰ استفاده نمایید تا نتیجه ی بهتری دریافت نمایید. برای انتقال بازی ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Storage–>Device / SD Card—>Apps / Games and move

۸- کاهش و یا متوقف نمودن همگام سازی خودکار:

معمولا ما دارای ایمیل هایی زیادی هستیم که آن ها همیشه در حال همگام سازی محتوا هایی با سرور می باشند. این عمل نیز مقدار زیادی از منابع ما را مصرف می کند و همگام سازی مکرر این بخش از دستگاه باعث کُند شدن عملکرد خواهد شد چراکه مقدار زیادی از حافظه را درگیر می نماید. پس بهتر است همگام سازی را در این بخش متوقف و یا کاهش دهید تا با عملکرد بهتری از سوی دستگاه خود مواجه شوید. برای این کار به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>Accounts–>sync your setting

۹- خاموش نمودن سرویس های موقعیت مکانی، بلوتوث و NFC

برای کاهش مصرف منابع، بهتر است در زمانی که از سرویس های موقعیت مکانی، بلوتوث و NFC استفاده نمی نمایید آن ها را خاموش نمایید. برای خاموش نمودن موقعیت مکانی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings –> Privacy –> Location

برای خاموش نمودن NFC نیز به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings –> Devises –> NFC

و برای خاموش نمودن بلوتوث نیز می توانید از بخش اکشن سنتر اقدام نمایید.

۱۰- انجام تنظیم مجدد به صورت کارخانه ای (Factory Reset):

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب جدید ۱۰ نکته ضروری برای افزایش سرعت عملکرد ویندوز ۱۰ موبایل رسیدیم,  و در پایان اگر شما با مشکلات بسیار زیادی روبرو هستید و هیچ چیز به خوبی کار نمی کند بهتر است که گوشی خود را به صورت کارخانه ای مجددا تنظیم نمایید. فقط به یاد داشته باشید که قبل از انجام این عمل حتما از فایل ها و هرنوع اطلاعات ضروری خود، یک پشتبان تهیه نمایید. برای تهیه پشتیبان به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings –> Update & Security –> backup

گردآوری:گیگر

منبع:winphone

لینک مطلب

پاسخ دهید