آموزش جلوگیری از هک شدن وبکم در کامپیوتر ویندوزی

0

آموزش جلوگیری از هک شدن وبکم در کامپیوتر ویندوزی

 

 

آموزش جلوگیری از هک شدن وبکم در کامپیوتر ویندوزی

 

 

با افزایش هر روزه وسایلی که به اینترنت متصل میشوند، هر روز خطر حملات سایبری بیشتر میشود زیرا یک هکر میتواند طریق اینترنت که به این وسایل متصل است به این وسایل نفوذ کند. وبکم ها و سایر وسایلی که دارای دوربین هستند همانند لپ تاپ، گوشی ها و… همیشه یکی از وسایل مورد علاقه هکر ها جهت نفوذ کردن هستند زیرا هکر با استفاده از دوربین این وسایل خواهد توانست شما را تحت نظر بگیرد.

 

یک هکر با هک وبکم نه تنها میتواند شما را تحت نظر بگیرد و ماشاهده کند، بله خواهد توانست به اطلاعات شما در کامپیوتر دسترسی داشته باشد و یا حتی آن ها را پاک کند و تغییر در فایل ها شما ایجاد کند.

 

چونه یک هکر وبکم را هک میکند و راه تشخیص هک شدن وبکم چیست؟

 

هکر ها با گنجاندن بدافزار ها در ایمیل ها، لینک های سایت ها و نرم افزار ها میتوانند به سیستم شما نفوذ کنند. هکر پس از نفوذ به وبکم نه تنها میتواند از طریق دوربین وبکم شما را مشاهده کند، بلکه میتواند تقریبا هر کاری با کامپیوتر شما انجام دهد.

 

 

 

یکی از نشانه ها هک شدن وبکم چشمک زدن چراغ LED بر روی آن است. این چراغ باید زمانی چمک بزند که شما در حال استفاده از وبکم هستید. اگر در حال استفاده از وبکم نیستید و این چراغ که بر روی وبکم شماست چشمک میزند، یعنی به احتمال خیلی زیاد یک فرد به سیستم شما نفوذ کرده.

 

عاقلانه ترین کار در این زمان اسکن کردن کامل کامپیوتر با استفاده از یک آنتی ویروس است.

 

 

کار هایی جهت جلوگیری از هک شدن وبکم کامپیوتر

 

1. نصب آنتی ویروس

 

از یک آنتی ویروس به روز و قدرتمند استاده کنید و هر چند روز یک بار به صورت دستی نیز سیستم را چک کنید تا در صورت وجود هرگونه بدافزار در سیستم مطلع شوید.

 

 

 

2. استفاده از فایروال

 

فعلا بودن قابلیت فایروال در کامپیوتر ها ضروری بوده و مهم است. در صورتی که فایروال شما فعال باشد، تمامی ترافیکی که در کامپیوتر رد و بدل میشوند تحت نظر گرفته خواهد شد و همچنین نرم اتفزار هایی که بدون اجازه کاربر بخواهند به اینترنت دسترسی داشته باشند، توانایی انجام این کار را نخواهند داشت.

 

 

 

 

3. بهبود امنیت مودم اینترنت

 

مودم های اینترنت همیشه یکی از بهتری راه ها برای هکر ها جهت نفوذ به سیستم هستند. جهت جلوگیری از هک شدن مودم وای فایتان رمز پیشرض آن را تغییر دهید و یک رمز طولانی و سخت برای آن تعیین کنید تا نفوذ ب ان سخت تر شود.

 

 

 

 

4. بر روی لینک های مشکوک کلیک نکنید

 

بسیاری از اوقات هکر ها بدافزار ها را در لینک هایی در ایمیل ها و یا سایت ها ویا… میگنجانند و کاربر که بر روی لینک کلیک میکند باعث نفوذ بد افزار به سیستمش خواهد شد. قبل از اینکه بر روی یک لینک کلیک کنید ابتدا نشانگر ماوس را بر روی آن ببرید و سپس آدرس لینک که در زیر صفحه در مرورگر ظاهر میشود را مشاهده کنید و چک کنید که مشکوک نباشد.

 

همچنین ایمیل های ناشناس را باز نکنید و یا حداقل در گوشی تلفن همراهتان این نوع ایمیل ها را باز کنید زیرا معمولا این نوع ایمیل ها میتوانند به کامپیوتر نفوذ کنند نه گوشی.

 

 

5. غیر فعال کردن قابلیت “Remote Access”

 

بسیاری از اوقات یک هکر میتواند با استفاده از قابلیت “Remote Access” که در کامپیوتر شما روشن است به کامپیوترذ شما نفوذ کند. بنابراین بهتر است قابلیت “Remote Desktop” در ویندوز را غیر فعال کنید. همچنین قابلیت “Remote Assistant” را نیزغیر فعال کنید.

 

 

6. پوشاندن وبکم

 

میتوانید با استفاده از نوار چسب برق و یا نوار چسب کاغذی لنز دوبین وبکم را بپوشانید. این راه ساده ترین و بهترین راه برای جلوگیری از تحت نظر گرفته شدن شما توسط هکر هاست.

 

موفق باشید.

 

 

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید