آموزش: حذف نرم افزارهای سیستمی و پیش فرض از اندروید

0

آموزش: حذف نرم افزارهای سیستمی و پیش فرض از اندروید

معمولا در دستگاه های اندرویدی چندین نرم افزار به طور پیش فرض در کارخانه نصب می شود برخی از این نرم افزار ها کار برد خاصی برای کاربر نداشته و فقط مقداری از حافظه رم را به خود اختصاص می دهند و با فعال بودن در پشت زمینه موجب کندی و لگ زدن دستگاه می شوند.یکی از مزایای سیستم عامل اندروید نسبت به سایر سیستم عامل ها حذف دائمی یا غیر فعال کردن این گونه نرم افزار های سیستمی می باشد اما چگونه باید این کار را انجام  داد؟ با سخت افزار همراه باشید.

فریز و غیر فعال کردن

فریز کردن نرم افزار موجب می شود آیکن آن از منوی نرم افزار ها حذف شده و برنامه به طور کلی غیر فعال شود.پس از فریز نرم افزار اگر قصد استفاده از آن را داشتید باید آن را دوباره فعال کنید. برای فریز کردن نرم افزار نیاز به دسترسی روت نمی باشد و در تمامی دستگاه ها میتوان این کار را انجام داد. برای فریز کردن از تنظیمات (settings) به نرم افزار ها رفته (apps) و سپس دکمه غیر فعال (disable) را لمس کنید در این حالت نرم افزار فریز می شود ، شما میتوانید این کار را برای تمامی نرم افزار های بدون استفاده سیستمی نیز انجام دهید. برای فعال کردن نرم افزار فریز شده مراحل بالا را تکرار کرده و دکمه فعال سازی (enable) را لمس کنید.

 

حذف نرم افزار های سیستمی(نیازمند روت)

نرم افزار های سیستمی را میتوان به طور کامل از دستگاه حذف نمود البته برای این کار دستگاه نیازمند روت می باشد که موجب دسترسی به فایل های سیستمی شده و حذف نرم افزار های سیستمی را ممکن می سازد. پیش از حذف نرم افزار ها بهتر است از دستگاه پشتیبانی گرفت تا در صورت بروز مشکل یا حذف اشتباه نرم افزار بتوان آن را بازیابی کرد همچنین حذف اپ های مورد نیاز سیستم عامل موجب از کار افتادن دستگاه می شود بنابراین  از حذف اپ های مهم اجتناب کنید. ES File Exploler  یک نرم افزار قدرتمند جهت مدیریت فایل می باشد که کاربرد های فراوانی دارد همچنین در صورت روت بودن دستگاه میتوان با استفاده از آن اپ های سیستمی را نیز حذف نمود. پس از نصب این نرم افزار بر روی دستگاه در قسمت home با لمس آیکن app لیستی از نرم افزار های نصب شده بر روی دستگاه نشان داده می شود. در بالا سمت چپ لیست کشویی وجود دارد که با باز کردن آن و انتخاب system app لیستی از نرم افزار های نصب شده در کارخانه نمایش داده شده که می توان با لمس هر کدام اقدام به حذف آن نمود.

روشی دیگر استفاده از نرم افزار link2sd  است که یکی از نرم افزار های قدرتمند در زمینه مدیریت نرم افزار های نصب شده در دستگاه می باشد که بیشترین استفاده آن برای انتقال نرم افزار ها به کارت های حافظه جانبی است. در صورت روت بودن دستگاه میتوان از این نرم افزار برای حذف فایل های سیستمی نیز استفاده کرد  بدین منظور پس از نصب ، نرم افزار مورد نظر برای حذف را انتخاب کرده سپس با لمس دکمه more (به صورت سه نقطه می باشد) و انتخاب uninstall  نرم افزار به طور کامل حذف می شود.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید