آموزش خارج کردن فایل ها در آندروید ۶ از حالت Doze

0

Android-6.0-Marshmallow-could-be-released-on-October-5-for-Nexus-5-and-Nexus-6

آموزش تصویری چگونه برنامه های خود را در اندروید ۶ از حالت Doze خارج کنیم؟

مقدمه:دوستان گرامی قابلیت Doze یکی از قابلیت های جدید در اندروید ۶ است که به کمک آن می توان مصرف باتری را به شدت کاهش داد. هنگامی که این قابلیت فعال می شود بسیاری از برنامه های غیر ضروری و همچنین اعلانات آن ها در پس زمینه غیر فعال می شود. خوشبختانه امکانی در اندروید در نظر گرفته شده که به کمک آن می توانید Doze را شخصی سازی کنید. شخصی سازی Doze زمانی به کار شما می آید که بخواهید پیام های اپی را در زمان فعالیت این قابلیت دریافت کنید. در این آموزش چگونگی شخصی سازی Doze را به شما نشان می دهیم.

ابتدا تنظیمات دستگاه خود را باز کرده و به بخش باتری بروید. در قسمت راست بالای صفحه گزینه های مربوط به باتری را باز کرده و گزینه Battery Optimization را انتخاب کنید.

خارج کردن فایل ها در آندروید 6 از حالت Doze
خارج کردن فایل ها در آندروید ۶ از حالت Doze

در پنجره ای که باز می شود می توانید لیست اپلیکیشن های دستگاه خود را ببینید. دربین آن ها اپ مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه “Don’t Optimize” را فعال کنید. به همین سادگی برنامه شما از Doze خارج می شود.

خارج کردن فایل ها در آندروید 6 از حالت Doze
خارج کردن فایل ها در آندروید ۶ از حالت Doze

لازم به ذکر است که اگر برنامه های زیادی را از این حالت خارج کنید، مطمئنا این قابلیت دیگر آن چنان که باید بازدهی نخواهد داشت. برنامه هایی نیز که از Doze خارج می کنید به لیست Not Optimized اضافه می شوند. Google Play یکی از برنامه هایی است که در حالت پیش فرض Don’t Optimize شده است.

نتیجه گیری:خب کاربران عزیز با ترفندی دیگر از آندروید ۶ با عنوان آموزش تصویری چگونه برنامه های خود را در اندروید ۶ از حالت Doze خارج کنیم در خدمت شما عزیزان بودیم امیدوارم مفید بوده باشه و به دردتون بخوره این ترفند کاربردی همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:gooyait

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید