آموزش سگ‌های متخصص مواد منفجره

0

گیگر :

در یک محوطه وسیع در شمال شهر نیویورک، یک سگ ۳ ساله از نژاد جرمن شپرد به نام جانی، دیوانه‌وار برای یافتن مواد منفجره پنهان شده در قطار، در میان صندلی‌ها و زباله‌ها بو می‌کشید. زمانی که جانی بوی مواد منفجره C4 را حس کرد، بی‌حرکت جلوی آن نشست و تکان نخورد تا توجه یکی از نیروهای پلیس سیستم حمل و نقل متروپولیتان به نام کوین پیم‌پینلی که مسئول این سگ بود را به خود جلب کند. پیم‌پینلی یک اسباب‌بازی جویدنی به عنوان پاداش به جانی داد. جانی یکی از ۵۰ سگ نیروی پلیس سیستم حمل و نقل است که در یک زمین ۲۹ هکتاری به ارزش ۱۳ میلیون دلار، در مرکز استورم ویل، ۱۱۳ کیلومتری شمال نیویورک آموزش می‌بیند. سازمان حمل و نقل متروپولیتان به اداره مترو، اتوبوس و راه آهن‌های نیویورک، نیوجرسی و كنكتيكوت می‌پردازد و سالانه بیش از ۲٫۷ میلیارد سفر برای مسافران فراهم می‌آورد.

این مرکز آموزش سگ که بزرگ‌ترین مرکز ایالات متحده آمریکا در نوع خود محسوب می‌شود، به آموزش سگ‌هایی می‌پردازد که توسط پلیس‌های سراسر کشور استفاده می‌شوند. سازمان پلیس آمریکا معتقد است به‌کارگیری این سگ‌ها در حملاتی مانند بمب‌گذاری ماه مارس در ایستگاه قطار و فرودگاه بروکسل که منجر به مرگ ۳۲ نفر شد، یک کلید اصلی برای حفظ امنیت در فضاهای عمومی است. سگ‌ها با حس بویایی قدرتمندی که دارند، در پیدا کردن مواد منفجره و ردیابی مظنونان قوی‌تر از انسان و ماشین‌ها عمل می‌کنند. این سگ‌ها با دقت انتخاب شده‌اند. تنها یک سگ از هر ۳۰ سگ پرورشگاهی برای نیروی پلیس انتخاب می‌شود. نژاد این سگ‌ها معمولاً جرمن شپرد است. این نوع سگ‌ها قوی و پرانرژی هستند و تمایل زیادی به کار کردن دارند. این مرکز آموزش سگ شامل اتاق‌هایی شبیه کلاس درس و ایستگاه اتوبوس است و دارای ۲۶ لانه سگ و یک کلینیک دامپزشکی است. بیرون این مرکز ۹ اتوبوس، حوضچه و واگن قطار وجود دارد که برای آموزش سگ‌ها استفاده می‌شوند. اگرچه هیچ پایگاه داده‌ای برای ردیابی تعداد سگ‌هایی که برای پلیس کار می‌کنند، وجود ندارد؛ اما انجمن سگ‌های پلیس ایالات متحده آمریکا، این رقم را حدود ۱۰ هزار سگ تخمین می‌زند. این سگ‌ها به طور معمول تا حدود ۱۰ سالگی کار می‌کنند. پس از ۱۰ سالگی، آن‌ها معمولاً به عنوان حیوان خانگی در خانه مسئول اولیه خود زندگی می‌کنند.

۱- یک افسر پلیس سازمان حمل و نقل شهری (MTA ) به نام کیت فلود در حال آموزش سگش، یک جرمن شپرد، در داخل اتاق انبار در مرکز آموزش سگ اداره پلیس MTA در استورم ویل، ایالت متحده آمریکا، نیویورک.

۲- یک افسر پلیس سازمان حمل و نقل شهری به نام نلسون هرناندز در کنار لانه همکار خود، یک سگ جرمن شپرد با موهای بلند.

۳- کیت فلود در حال آموزش به سگ خود در داخل اتاق انبار.

۴- یک افسر پلیس به نام جیسون وارتون در حال آموزش به مایکی، یک سگ جرمن شپرد، در داخل یک اتاق آموزش که به نظر می‌رسد با نشستن روی زمین، اعلام کرده مواد منفجره پیدا کرده است.

۵- یک افسر پلیس نام کوین پیم‌پینلی در حال آموزش به سگش جانی، یک سگ جرمن شپرد، برای پیدا کردن یک بمب در واگن یک قطار اختصاصی که برای آموزش سگ‌ها استفاده می‌شود.

۶- یک افسر پلیس نام کوین پیم‌پینلی در حال آموزش به سگش جانی، یک سگ جرمن شپرد، برای پیدا کردن یک بمب در واگن یک قطار اختصاصی که برای آموزش سگ‌ها استفاده می‌شود.

۷- یک سگ پلیس در بین افسرانی ایستاده که در حال آموزش به این سگ هستند.

۸- یک افسر پلیس به نام دنیل مک کید و سگ همکارش دروگا، یک سگ مالینوی بلژیکی، در حال آموزشی شبیه سازی شده برای پیدا کردن یک بمب در نزدیک اتوبوس اختصاصی MTA که برای آموزش سگ‌ها استفاده می‌شود.

۹- یک افسر پلیس به نام کوین پیم‌پینلی در حال آموزش به سگش جانی، یک سگ جرمن شپرد، برای پیدا کردن یک بمب بیرون از واگن قطار اختصاصی که برای آموزش سگ‌ها در مرکز آموزش سگ اداره پلیس MTA در استورم ویل استفاده می‌شود.

۱۰- یک سگ متخصص مواد منفجره در حال پرش از روی یک مانع به عنوان بخشی از آموزشش.

۱۱- یک افسر پلیس به نام جیسون وارتون در حال بازی با سگ خود مایکی، یک جرمن شپرد.

۱۲- یک افسر پلیس به نام جیسون وارتون در حال پیاده روی با سگ جرمن شپرد خود به نام مایکی ویل.

۱۳- سگ‌های متخصص مواد منفجره در حین آموزش چابکی در مرکز آموزش سگ اداره پلیس MTA در استورم که به دستور افسر پلیس نشسته‌اند.

۱۴- تیم متشکل از سگ‌های پلیس متخصص مواد منفجره سازمان حمل و نقل شهری در حال یادگیری دوره چابکی.

۱۵- تیم متشکل از سگ‌های پلیس متخصص مواد منفجره سازمان حمل و نقل شهری در حال یادگیری دوره چابکی.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید