آموزش سیستم محافظت از ناحیه گردن چیست و چگونه عمل می‌کند ؟!

0

Whiplash-Protection-System-1

آموزش سیستم محافظت از ناحیه گردن چیست و چگونه عمل می‌کند – آموزش رایگان حفاظت از گردن در رانندگی- چگونه از ناحیه گردن در حین رانندگی در امان باشیم – سیستم جدید برای محافظت از گردن شما در ماشین – سیستم حرف ای حفاظت از گردن در ماشین ها 

آموزش سیستم محافظت از ناحیه گردن چیست و چگونه عمل می‌کند ؟!

مقدمه:دوستان گرامی و عزیز در این قسمت قراره درباره ی سیستم محافظت ازناحیه گردن صحبت کنیم , طبق تحقیقات کمپانی‌های خودروساز معتبر که برای گرفتن ستاره ایمنی با هم در رقابت بوده و واقعا برای جان خریدارانشان ارزش قائل‌ هستند، ناحیه گردن از آسیب پذیرترین نقاط بدن در هنگام تصادفات است که در بیشتر حوادث آسیب‌های وارد شده به این عضو به صورت کامل قابل درمان نبوده و تا آخر عمر فرد مصدوم را دچار مشکل خواهد کرد. به همین دلیل کمپانی‌های خودروساز به دنبال یافتن راهی برای پیشگیری و یا کاهش صدمات وارده به گردن در هنگام تصادفات اتومبیل بوده و هستند. کمپانی ولوو که در زمینه ایمنی همیشه از برترین‌های دنیا بوده در این زمینه تحقیقات زیادی انجام داده و سیستم محافظت از ناحیه گردن خود را با نام “Whiplash Protection System” یک دهه پیش به صنعت خودروسازی معرفی کرد. این سیستم ایمنی که بعد از ۱۰ سال از معرفی شدنش حالا به بلوغ رسیده توانایی این را دارد که حداقل ۵۰ درصد از شدت ضربه وارد شده به ناحیه گردن را به خود جذب کرده و مانع از آسیب‌های جدی نخاعی به سرنشینان جلویی می‌شود.

Whiplash-Protection-System-1

 

اما این سیستم چگونه مانع از رسیدن آسیب‌های نخاعی به ناحیه گردن می‌شود ؟

هنگامی که خودرو از بخش عقب تصادف کرده و ضربه می‌خورد بدن راننده به شدت با صندلی برخورد می‌کند و به این دلیل که صندلی محکم در جای خود قرار دارد و حرکت نمی‌کند نیروی ضربه به بدن و نهایتا گردن راننده اعمال خواهد شد. در سیستم ایمنی ولوو، در داخل صندلی خودرو بخش فلزی محکمی وجود دارد که با پشت سری به صورت یکپارچه عمل می‌کند و در هنگام تصادف و برخورد از پشت به شکل فنری رو به عقب حرکت کرده و بیشتر فشار وارد شده به بدن و گردن راننده را به خود جذب می‌کند و پس از آن قسمت پشتی صندلی رو به عقب خم شده و باقی مانده نیرو را نیز جذب می‌کند تا کمترین فشار ممکن به راننده وارد شود. بدین ترتیب با کاهش فشار وارده در تصادفات از پشت، گردن راننده و یا سرنشین خودرو آسیب نمی‌بیند.

Whiplash-Protection-System-2Whiplash-Protection-System-4

 

نتیجه گیری:کاربران محترم به انتهای آموزش سیستم محافظت از ناحیه گردن چیست و چگونه عمل می‌کند رسیدیم در این قسمت توضیحات لازم درباره ی سیستم محافظت از گردن رو به صورت کامل و مختصر به شما توضیح دادم امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

منبع:charkhan

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید