آموزش شناخت مشخصات مانیتورهای سامسونگ

0

آموزش شناخت مشخصات مانیتورهای سامسونگ

کمپانی سامسونگ الکترونیک بزرگترین تولید کننده مانیتور، تلویزیون و پنل های وابسته در جهان است. این شرکت کره ای گاها تلویزیون های خود را با “بام مدل” های یکسان اما شناسه های متفاوت، در نقاط مختلف جهان عرضه می دارد؛ با این وجود مانیتورهای سامسونگ عموما با یک مدل در سراسر جهان به فروش می رسند. سامسونگ تمامی اطلاعات یک نمایشگر، اعم از مانیتور و یا تلویزیون را در مدل آن رمزگذاری کرده و در صورتی بدان تسلط یابید، قادر به شناسایی کامل محصول خواهید بود؛ نمایشگرهای امروزی دست کم از نظر ظاهر بسیار نزدیک به یکدیگر بوده و شناخت آنها بدون ارائه مشخصات دشوار خواهد بود.

این مهارت به شما کمک خواهد کرد تا به سادگی نمایشگرهای این شرکت کره ای را شناسایی کرده و آنها از یکدیگر تمیز نمایید. افزون بر آن، مواردی از جمله ریلیز برای کشورهای مختلف، تاریخ تولید و سری ساخت که یکی از مهمترین پارامترهای محصولات سامسونگ است نیز بدین ترتیب قابل شناسایی است.

در پایان سال 2016 سامسونگ تولید مانیتورهای کوانتومی (QD) را آغاز کرد؛ سپس نمایشگر های QLED را به مدل های خود افزود که به همین علت دو افزونه ی جدید برای مدل های این شرکت در نظر گرفته شد. در اسلاید زیر، نمونه ای از مدل مانیتورهای تولید و عرضه 2017 سامسونگ را مشاهده خواهید کرد:

حرف اول که در بسیاری از مدل ها مشترک است، برای شناسایی نوع Backlight است که عموما L به معنی LED خواهد بود.

دومین حرف گونه پنل را نمایان خواهد کرد؛ بدین ترتیب که با پنل های استاندارد، UHD، منحنی و … سر و کار داریم.

اعداد پس از آن نیز سایز مانیتور را نشان خواهند داد.

نکته: در تمامی برندها، گاها دو عدد نشان دهنده سایز نمایشگر می تواند با نیم اینچ اختلاف نوشته شود. به عنوان مثال سایز اصلی پنل 23.5 اینچ است که در مدل 24 درج می گردد.

حرف پس از اعداد نیز نشانگر سال تولید محصول است.

حرف بعدی که در اسلاید ما G است، تکنولوژی پنل را تعیین می کند. همانطور که گفته شد، در بین مدل هایی همچون QLED یا کوانتوم تفاوت هایی وجود دارد که بدین ترتیب می توان آنها را تشخیص داد.

پس از حرف نمایشگر تکنیک تولید، به نشان دهنده سری محصول می رسیم. همانطور که گفته شد، سری تولید در مانیتور و تلویزیون های سامسونگ بسیار حائز اهمیت بوده چرا که تفاوت امکانات و کیفیت تصویر در بین آنها بسیار زیاد است.

عدد بعدی نشانگر مدل سری است.

حرف پس از آن که در تصویر نمونه ما F است دقت و رزولوشن مانیتور را به ما نشان خواهد داد. بسته به مدل های HD، FHD، UHD و… این حرف تغییر پیدا خواهد کرد. H نشانگر HD و U نیز رزلوشن UHD را ثابت می کند.

حرف پس از آن نیز رنگ آمیزی کابینت را نشان می دهد.

و در نهایت حرف آخر که در تصور مورد نظر ما I است، منطقه جهانی ریلیز شده را نشان خواهد داد.

نکته: مدل هایی که در نقاط مختلف جهان عرضه می شوند نیز می توانند دارای مشخصات متفاوت باشند و از این رو این حرف نیز بسیار مهم است.

نکته: سامسونگ علاوه بر تلویزیون های خود، در مانیتور ها نیز از سری هایی مانند 6، 7، 8 و… استفاده می کند.

اسلاید زیر نمونه از مدل های تولید شده در سال 2016 را به تصویر کشیده است.

  • L: پنل LED
  • C: منحنی یا استاندارد
  • 27: سایز پنل
  • F: سال تولید؛ به عنوان مثال F برای سال 2016 و E برای سال 2015 است
  • 5: سری محصول
  • 91: سری مدل
  • F: دقت مانیتور که در بالا نمونه های آن را توضیح دادیم
  • D: نشانگر رنگ کابینت مانیتور است
  • U: نشان دهنده منطقه جهانی عرضه شده

تصویر پایانی نیز مدل های قدیمی تر این شرکت را نمایش خواهد داد.

از جمله موارد کاربردی این مطلب می توان به خرید و فروش مانیتورهای دست دوم نیز اشاره کرد؛ هم اینک شما قادر به شناسایی مشخصات کامل تمامی مانیتورهای داخلی و وارداتی سامسونگ در بازار خواهید بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید