آموزش طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی

0

 طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی
طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی

آموزش طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی

مقدمه:دوستان گرامی و عزیز  رولت گوشت با پوره سیب زمینی از مجموعه دستور غذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. این غذای خانگی به همان خوشمزگی غذاهای رستورانی است.
مواد لازم رولت گوشت با پوره سیب زمینی :

هویج۲ عدد کوچک
کرفس۲ ساقه
پیاز متوسط ۱/۴ عدد
 آرد سوخاری۱/۴ پیمانه
سفیده تخم مرغ۱ عدد بزرگ
گوشت۳۵۰ گرم
نمک و فلفلبه میزان لازم
سس باربیکیو۱/۴ پیمانه
سیب زمینی۴۵۰ گرم
آب دوغ۳/۴ پیمانه
لوبیا سبز۴۵۰ گرم
روغن زیتون۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی :
از قبل، فر را با حرارت ۲۳۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. به کمک غذاساز هویج‌، کرفس، پیاز و آرد سوخاری را به همراه سفیده ی تخم‌مرغ برای حدود ۱ دقیقه تا یکدست شوند، مخلوط کنید. آن را در ظرفی بریزید و گوشت را به آن اضافه کنید. بر روی آن ها ۱ قاشق چایخوری نمک و یک هشتم قاشق چایخوری فلفل بپاشید.

در سینی فر یک لایه فویل پهن کنید و ترکیب گوشت را به شکل رولت ۱۵ سانتی متری بر روی فویل قرار دهید. با قلمو نیمی از سس باربیکیو را بر روی آن بمالید و آن را برای ۲۵ تا ۳۰ دقیقه در فر بگذارید. در میانه پخت مابقی سس باربیکیو را روی آن بمالید.

در این میان در قابلمه ای متوسط، سیب ‌زمینی ها را در آب نمک سرد بریزید، آب حدود ۳ سانتی متر روی سیب زمینی ها را بپوشاند. آن را بجوشانید و سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تا چنگال به راحتی در سیب زمینی ها فرو رود، قل بزند. آن ها را آبکشی کرده و به قابلمه برگردانید و برای ۱ دقیقه تا آب آن ها کشیده شود، حرارت دهید. آن را از روی حرارت برداشته پوستشان را جدا کرده و به همراه آبدوغ له کنید تا به صورت پوره ای نرم شود. بر روی آن نمک و فلفل بپاشید.

در این میان تا سیب زمینی ها می پزند، در قابلمه ای ۳ سانتی متر آب بریزید و یک سبد بخارپز در آن قرار دهید. آب را بجوشانید. لوبیا سبزها را در سبد بخارپز بریزید، درب ظرف را بگذارید و برای ۴ تا ۶ دقیقه، تا لوبیا ها نرم شوند، بخار پز کنید. سپس آنها را در ظرفی بریزید و به آن روغن، نمک و فلفل اضافه کنید و با هم ترکیب کنید.

رولت گوشت را به همراه لوبیا سبز و پوره ی سیب‌زمینی سرو کنید.

نکات:
۱- هویج و کرفس را خرد کنید.
۲- از گوشت راسته گاو استفاده کنید. آن را چرخ کنید.

 نتیجه گیری:کاربران محترم و گرامی به انتهای مطب  طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی رسیدیمدر این دستور، از آبدوغ استفاده می شود. آبدوغ (buttermilk)، دوغ پس از گرفتن کره، مایعی است که پس از گرفتن کره از خامه باقی می ماند. می توانید به جای آن از ترکیب یک سوم شیر و دوسوم ماست استفاده کنید. این دستور به آبدوغ کم چرب نیاز دارد. همراه با پردیس سلامت باشید.

گردآوری:پردیس سلامت

منبع:beytoote

لینک مطلب

پاسخ دهید