آموزش پس از روشن نشدن دیوایس اندرویدی چه کارهایی انجام دهیم ؟

0

روشن نشدن دیوایس اندرویدی
روشن نشدن دیوایس اندرویدی

آموزش پس از روشن نشدن دیوایس اندرویدی چه کارهایی انجام دهیم ؟

مقدمه:خب دوستان عزیز دیوایس های اندروید حتی اگر با بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده باشند، اما همچنان خیلی شکننده و حساس هستند و در معرض آسیب قرار دارند. بنابراین در چنین اسمارتفون ها و تبلت ها روشن نشدن دیوایس چندان غیرطبیعی نیست و هر از گاهی ممکن است که کابرانِ دستگاه های اندروید با چنین اتفاقی روبرو شوند. پس لطفا نترسید. روشن نشدن یک گوشی لزوما به معنای شکستن یا خرابی آن نیست. گاهی می توانید با چند روش ساده گوشی خود را دوباره روشن کنید.

دیوایس خود را شارژ کنید

باور کنید که شوخی نمی کنیم. گاهی شارژ گوشی های اندروید پیش از آنکه متوجه شوید تمام می شود. شاید هنگامی که گوشی شما تنها ۲۰% شارژ داشته است، به خواب رفته اید و پس از آنکه بیدار شدید، متوجه شدید که گوشی شما خاموش است. اگر دکمه روشن گوشی یا تبلت خود را فشار می دهید و همچنان گوشی روشن نمی شود، یکی از احتمالا این است که گوشی شما از بی شارژی خاموش شده است. گاهی ممکن است باتری دستگاه شما کاملا خالی شده باشد پس دستگاه با فشردن دکمه روشن و خاموش بالافاصله روشن نمی شود. بنابراین در چنین شرایطی ابتدا گوشی خود را به اندازه ۱۵ تا ۲۰ درصد شارژ کنید و سپس دکمه روشن را فشار دهید.

باتری را خارج کنید

گاهی اوقات مشکل دیوایس جدی تر از تمام شدن باتری است. برای مثال ممکن است بعضی از اسمارتفون ها در فرآیند بوت یا فرآیند قدرت رسانی گیر کرده باشند. در چنین شرایطی گوشی شما اساسا یخ زده است. بنابراین در این موارد شما می توانید با خارج کردن باتری و نصب دوباره آن پس از چند ثانیه مشکل را برطرف کنید. با انجام این کار در واقع شما منبع قدرت گوشی را قطع کرده اید و همین امر موجب برطرف کردن مشکل خواهد شد.

اگر گوشی شما دارای باتری های غیرقابل جابجایی است و امکان خارج کردن آن را ندارید اصلا جای نگرانی نیست. در این شرایط با فشردن طولای مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه ایی دکمه پاور می توانید صفحه نمایش را که در فرایند بوت گیرکرده است را از این حالت خارج کنید.

گوشی روشن است اما اسکرین نه

پیشاپیش بگوئیم شرایطی همچون روشن بودن گوشی و انجام تمام نقش های آن با وجود صفحه نمایش خاموش خیلی رایج است. در چنین شرایطی احتمالا صفحه نمایش اسمارتفون شما خراب شده است. شما می توانید با فشردن طولانی مدت دکمه پاور از خرابی صفحه نمایش مطمئن شوید. به طوریکه با فشار دکمه پاور اگر صدایی شنیدید یا احساس لرزش کردید، پس حتما مشکل از خود صفحه نمایش است که خراب شده و باید آن را برای تعمیر به نمایندگی ببرید.

از طریق حالت ریکاوری گوشی را ریست فکتوری کنید

اگر اسمارتفون شما در چرخه بوت گیر کرده باشد، روشن می شود اما صفحه نمایش از قسمت بوت خارج نمی شود. بطوریکه حتی پس از روشن و خاموش کردن هیچ تغییری در صفحه نمایش ایجاد نمی شود. در این شرایط مشکل گوشی شما نرم افزاری است و این اتفاق معمولا پس از به روز رسانی نسخه جدید اندروید یا فلش سفارشی ROM می افتد.

برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید گوشی خود را از طریق منو ریکاوری، ریست فکتوری کنید. البته لازم به ذکر است که استفاده از این روش زمانی خواهد بود که راه دیگری برای روشن کردن گوشی خود ندارید. چون ریست فکتوری تمام اطلاعات ذخیره شده شما در گوشی را پاک می کند.

برای انجام این کار ابتدا باید گوشی خود را خاموش و روشن کنید و به محض روشن شدن دکمه های زیر را به ترتیب فشار دهید:

افزایش صدا + کاهش صدا + دکمه پاور

ممکن است که ترکیب دکمه ها در گوشی های مختلف متفاوت باشد. اگر ترتیب اشاره شده در این مقاله در دستگاه شما عمل نکرد حتما نحوه ریکاوری گوشی یا تبلت خود را در اینترنت سرچ کنید.

هنگامی که شما در حالت ریکاوری قرار دارید با استفاده از دکمه تنظیم صدا، گزینه تنظیم مجدد کارخانه یا ریست فکتوری را از طریق دکمه پاور انتخاب کنید و گوشی خود را ریست فکتوری کنید.

شاید گوشی شما خراب شده

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب جدید روشن نشدن دیوایس اندرویدی رسیدیم،  اگر دستگاه شما با وجود اجرای روش هایی که به آن ها اشاره کردیم روشن نشد، پس احتمالا خراب شده است و باید به فکر خرید یک گوشی یا تبلت جدید باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:androidzoom

لینک مطلب

پاسخ دهید