آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز ۱۰ از طریق File History

0

15fbd076e9af2d79427ca0e41c6c5814_L

آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز ۱۰ از طریق File History – آموزش بک آپ گرفتن از ویندوز ۱۰ – نحوه ی بک اپ گرفتن در ویندوز ۱۰ – آموزش تصویری پشتیبان گرفتن از ویندوز ۱۰ – نحوه ی بکاپ گرفتن از ویندوز ۱۰ – آموزش ریست کردن ویندوز ۱۰

آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز ۱۰ از طریق File History

مقدمه:خب دوستان خوبم در این مطلب قراره یاد بگیرین چگونه از اطلاعاتتون در ویندوز ۱۰ پشتیبان بگیرین , پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز ۱۰ یکی از موارد مهمی می باشد که کاربران برای حفاظت از دیتای سیستم عامل باید در وقت های معین شده انجام بدهند . پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز ۱۰ از طریق ۲ روش انجام می شود . بخش اول مربوط می شود به File History که نسبت به نسخه های قدیمی سیستم عامل بهینه تر شده است .File History که در ویندوز ۸ معرفی شده بود در ویندوز ۱۰ همچنان در دسترس است. و همچنان روش توصیه شده برای پشتیبان گیری می باشد. به همین دلیل است که File History هم در بخش Control Panel قدیمی و هم در بخش Settings وجود دارد در حالیکه برنامه ی Backup مربوط به ویندوز ۷ فقط در کنترل پنل موجود است.

File History محدودتر است و فقط از اطلاعات موجود در user account’s libraries یعنی library های هر کاربر مثل ویدیوها، music و documents و …. پشتیبان می گیرد. برای اینکه از اطلاعات شاخه های دیگری که در libraries هر کاربر نیست پشتیبان بگیرید باید آن شاخه ها را به این library ها اضافه کنید و یا اینکه یک library دیگر بسازید و شاخه ها را به آن library اضافه کنید تا از آنها نسخه ی پشتیبان تهیه شود.وقتی که این کار را انجام دادید ویندوز به طور خودکار از آن شاخه ها نسخه ی backup تهیه می کند. بعدا می توانید از این نسخه ی پشتیبان برای بازگرداندن تمام یا بخشی از فایل ها استفاده کنید و یا می توانید به نسخه ی قدیمی یک فایل برگردید.

برای استفاده از این ویژگی نیاز به یک هارد اکسترنال دارید و تا زمانیکه سیستم عامل این درایو خارجی را شناسایی نکند اجازه پشتیبان گرفتن از اطلاعات را به شما نمیدهد . همانطور که در توضیحات هم مشاهده می کنید پشتیبان گرفته شده در این قسمت بر روی یک درایو خارجی ذخیره شدعه و بعد از بروز مشکل امکان ریستور کردن آن وجود دارد .باز هم به این نکته اشاره کنم که File History از تمام اطلات پشتیبان نمی گیرد و فقط از اطلاعات موجود در user account’s libraries یعنی library های هر کاربر مثل ویدیوها، music و documents و …. پشتیبان می گیرد.

۱٫ بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید .

1_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

دستور File History را در کادر جستجو وارد کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . سپس باید صبر کنید تا سیستم عامل درایو خارجی را شناسایی کند . در صورت موفقیت آمیز بودن می توانید بر روی کلید Turn on کلیک کنید تا فعال شود .

4_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

همچنین می توانید از طریق گزینه Exclude folder پوشه هایی که قصد دارید پشتیبان از آنها نیز گرفته شود را از طریق گزینه add به برنامه اضافه کنید .

5_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

6_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

۲٫ کمی صبر کنید تا پنجره تنظیمات باز شود . سپس گزینه Update & Security را انتخاب کنید .

2_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

۳٫در بخش Update & Security، در منوی سمت چپ صفحه Backup را انتخاب کنید و روی Add a drive کلیک کنید.

3_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

۴٫ بعد از کلیک بر روی کلید Add a drive صبر کنید تا درایو اکسترنال شما نمایش داده شود . وقتی گزینه مورد نظر را انتخاب کنید به صورت اتوماتیک ویندوز از اطلاعات مورد نظر پشتیبان تهیه می کند .

7_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

۵٫ حالا بر روی More option کلیک کنید . در این بخش می توانید با کلیک بر روی گزینه Back up now پشتیبان گرفتن را آغاز کنید .
با استفاده از دو گزینه زیر منوی Back up now می توانید یک زمان را مشخص کرده که به صورت اتوماتیک بکاپ از اطلاعات شما گرفته شود .
همچنین از طریق گزینه Back up these folders پوشه هایی که قصد دارید از آنها پشتیبان تهیه شود را به برنامه اضافه کنید . بعد از اعمال تنظیمات بر روی گزینه Back up now کلیک کنید .

8_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

۶٫ بعد از پشتیبان گرفتن هر موقع که خواستید می توانید از طریق گزینه Restore files from a current backup اطلاعات را برگردانید

9_آموزش_پشتیبان_گرفتن_از_اطلاعات_در_ویندوز_10

یلیفلیفا

نتیجه گیری:کاربران عزیز و عزیز به انتهای مطلب آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات در ویندوز ۱۰ از طریق File History  رسیدیم در این آموزش به صورت کامل توضیح دادیم که چگونه به سادگی میتوانید در ویندوز ۱۰ از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

گردآوری:گیگر

منبع:learning.asarayan

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید