آموزش: چطور بفهمیم کدام برنامه ها باتری آیفون را زود تخلیه می کنند؟

0

آموزش: چطور بفهمیم کدام برنامه ها باتری آیفون را زود تخلیه می کنند؟

یکی از مشکلاتی که همه تقریبا همه کاربران تلفن های هوشمند با آن درگیر هستند مصرف باتری این ابزارهاست. هر چقدر هم که درباره روش های بهینه مصرف کردن باتری و افزایش طول عمر آن صحبت کنیم باز هم بسیاری از استفاده کنندگان تلفن های هوشمند نمی تواند تغییری در نحوه مصرف باتری دستگاه خود ایجاد کنند. یکی از عواملی که باعث بروز چنین اتفاقی می شود برنامه هایی هستند که با فعالیت در پس زمینه دستگاه باتری آن را به صورت نامحسوس کاهش می دهند. پیدا کردن این برنامه ها و محدود کردن دسترسی آنها به منابع سیستمی می تواند باعث افزایش چشمگیر مدت زمان کارکرد باتری دستگاه شما شود. اگر از افرادی هستید که از پلتفرم iOS استفاده می کنید و با مشکل خالی شدن سریع شارژ دستگاه روبرو هستید پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

نظارت بسیار شدید اپل بر روی برنامه هایی که روی app store منتشر می شوند و همچنین تلاش توسعه دهندگان برای راضی نگاه داشتن کاربران با عرضه سریع بروزرسانی های اصلاحی باعث می شود مشکلات نرم افزاری این برنامه ها در مقایسه با برای مثال برنامه های اندروید اندکی کمتر باشد. با این حال برنامه های iOS هم خالی از ایراد نیستند و شاید کاربران آیفون بیش از سایرین متوجه این نکته شوند؛ چون عدم بهینه سازی استفاده از منابع در برنامه ها باعث کاهش شارژدهی دستگاه می شود. برای اینکه بتوانید برنامه های مشکل ساز را در آخرین نسخه از سیستم عامل iOS یعنی iOS 9 پیدا کنید باید این مراحل را طی کنید: ابتدا به بخش settings رفته و در آنجا وارد منوی battery شوید. پس از چند لحظه انجام محاسبه توسط دستگاه، میزان مصرف باتری به صورت تخمینی برای هر یک از برنامه ها و سرویس ها تعیین می شود. برای مثال برنامه هایی مانند فیسبوک یا تلگرام می توانند بخش زیادی از باتری دستگاه شما را مصرف کنند. اگر در سمت راست روی علامت ساعت تپ کنید جزئیات بیشتری درباره این نحوه مصرف مشاهده خواهید کرد. برای مثال سیستم به شما اطلاع می دهد که برنامه فیسبوک به مدت 2 ساعت به عنوان برنامه اصلی و بیش از 10 ساعت در پس زمینه مشغول فعالیت و در نتیجه مصرف باتری دستگاه شما بوده است. همچنین با تپ کردن روی گزینه Last 7 Days می توانید نحوه عملکرد همه برنامه ها در طول 7 روز گذشته را مشاهده کنید تا ببینید آیا یک برنامه در تمام روزهایی که از گوشی استفاده کرده اید عملکرد غیر قابل قبولی ارائه داده و یا اینکه تنها چند روز چنین مشکلی برای شما ایجاد کرده است.

حالا باید تصمیم بگیرید با این برنامه های دردسر ساز چطور رفتار کنید. اگر برنامه ای که از آن استفاده می کنید جایگزینی دارد و وجود آن ضروری نیست خیلی راحت آن را پاک کنید و دنبال برنامه ای بگردید که مصرف بهینه تری داشته باشد. اما اگر یکی از برنامه های کلیدی گوشی شما مصرف بیش از اندازه ای دارد می توانید این روش را امتحان کنید. وارد settings شوید و سپس از منوی general گزینه background app refresh را پیدا کنید. در این قسمت هم فهرست بلندی از همه برنامه هایی که نصب کردید وجود دارد. با یک بررسی ساده و تطابق دادن برنامه هایی که در منوی قبلی مصرف باتری بالایی داشتند با این فهرست، می توانید دسترسی هر کدام را محدود کنید. برای مثال مشخص کنید آیا زمانی که این برنامه ها در پشت زمینه در حال اجرا هستند می توانند برای دسترسی به شبکه تلاش کنند یا خیر. یا اینکه هر چند ساعت یک بار خود را در پس زمینه بروزرسانی کنند. بهترین کار این است که بروز رسانی آنها در پس زمینه را کاملا متوقف کنید و کسب اطلاعات جدید را تنها به زمانی موکول کنید که خودتان برنامه را باز می کنید.

شما چه پیشنهادهای دیگری برای حل مصرف بیش از حد باتری توسط بعضی از برنامه ها دارید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید