آموزش: چطور نشانگر درصد باتری را در اندروید 6 فعال کنیم

0

آموزش: چطور نشانگر درصد باتری را در اندروید 6 فعال کنیم

با عرضه نسخه نهایی اندروید 6، به تدریج تعداد بیشتری از کاربران از این سیستم عامل روی تلفن های هوشمند خود استفاده خواهند کرد. در حال حاضر آخرین نسخه از سیستم عامل گوگل برای کاربران دستگاه های سری نکسوس به صورت رسمی عرضه شده و کمپانی های دیگر نیز برنامه زمان بندی خود برای ارائه آپدیت های مورد نظر را مشخص کرده اند (برای آگاهی از دستگاه هایی که به اندرود 6 بروز رسانی خواهند شد می توانید از طریق این لینک به مطلب ویژه وب سایت سخت افزار در این زمینه دسترسی داشته باشید). همچنین اگر به یاد داشته باشید تصمیم داریم به مرور آموزش های متنوعی را درباره اندروید 6 منتشر کنیم. تا به حال چندین مطلب در این مورد در اختیار خوانندگان قرار گرفته که می توانید با جست و جو در سایت آنها را مطالعه کنید. امروز هم آموزش دیگری برای فعال کردن نمایش میزان باتری باقی مانده در اندروید 6 با شما خواهیم بود.

اگر از کاربران دستگاه های HTC، سونی یا سامسونگ باشید حتما می دانید که در کنار نشانگر باتری، درصد باقی مانده آن نیز به تصویر در می آید. اما در نسخه اصلی اندروید تا به حال چنین قابلیتی وجود نداشته است و برای مطلع شدن از این مقدار می بایست یک بار از بالا به پایین سوایپ می کردید تا در بخش quick settings درصد باتری را می دیدید. اما گوگل تصمیم گرفته این قابلیت را در اندروید 6 قرار دهد و کاربران سری نکسوس را راحت کند. برای این کار باید به System UI Tuner که یک بخش مخفی در سیستم عامل است دسترسی داشته باشید. برای پیدا کردن این بخش هم باید developer option را فعال کرده باشید. اگر با این گزینه آشنا نیستید کافی است به منوی settings بروید و در انتهای لیست about را پیدا کنید. در داخل منوی about آخرین گزینه build number است که باید به صورت پشت سر هم و سریع چندین بار روی آن تپ کنید تا پیام now you are a developer ظاهر شود. بعد از این کار در منوی settings بخش جدیدی با عنوان developer option فعال می شود که باید وارد آن شوید. حالا باید system UI tuner را فعال کنید. برای این کار یک بار از بالا به پایین سوایپ کنید (انگشتتان را بکشید) تا quick settings نمایش داده شود. در بالای آن علامت چرخ دنده ای وجود دارد که باید روی آن به صورت طولانی تپ کنید (انگشتتان را روی آن بگذارید و چندین ثانیه نگه دارید). با این کار System UI Tuner فعال می شود و این مورد هم در انتهای منوی settings نمایش داده می شود که باید آنجا روی آن تپ کنید و وارد تنظیماتش شوید. در این بخش گزینه show embedded battery percentage را فعال کنید.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید