آموزش چگونه با ویژگی Actions برنامه فتوشاپ به صورت دسته ای تصاویر را ویرایش کنیم ؟

0

ویژگی Actions برنامه فتوشاپ
ویژگی Actions برنامه فتوشاپ

آموزش چگونه با ویژگی Actions برنامه فتوشاپ به صورت دسته ای تصاویر را ویرایش کنیم ؟

مقدمه:خب دوستان عزیز تصاویر دیجیتالی هنر عکاسی را دگرگون کرده اند و برنامه های  Photoshop و Lightroom به شما اجازه می دهند که به نتایجی دست پیدا کنید که تا چند سال پیش غیر قابل تصور بود . اما دیگر بیش از این بحث راجب به این نیست که شما چه کارهایی می توانید برای عکس هایتان با کامپیوتر بکنید . بلکه کاملا برعکس این قضیه است بحث سر این است که کامپیوترتان چه کارهایی می تواند با عکس هایتان به جای شما  انجام بدهد . امروز قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه با کمک قابلیت Actions برنامه Photoshop عکس ها را به صورت دسته ای ویرایش کنیم .

چرا این تکنیک مفید است ؟
در حالیکه برنامه Lightroom  برای ویرایش ساده دسته ای تصاویر  ( همانند exposure , contrast , white balance و … ) بسیار عالی است اما زمانی که می خواهید کمی بیشتر سبکی را در عکستان اعمال کنید پوشش کاملی نمی دهد این جاست که برنامه Photoshop وارد میدان می شود . اگر شما می خواهید به صورت دسته ای تصاویر را طوری ویرایش کنید که مناسب سبک و سیاق و چشم انداز شرکت شما باشد این یک راه حل بسیار عالی است .

نمام کاری که باید بکنید این است که یک عکس را ویرایش کنید بعد بگذارید که برنامه Photoshop دقیقا همان مراحل طی شده را در دیگر عکس ها اعمال کند .


مرحله اول : آماده سازی عکس ها
نکته : این روش به بهترین نحوه برای عکس هایی که از نظر سایز و کیفیت برابر باشند کار می کند . اگر چه این روش برای عکس هایی با سایز و کیفیت متفاوت نیز کار می کند ولی بستگی به مراحلی دارد که شامل قسمت ضبط action می شود .
مطمئن شوید که تمام عکس هایتان آماده است و تمام آن ها در یک پوشه ذخیره شده باشند .(عکس هایی که قصد ویرایش گروهی آنها را دارید در یک پوشه ذخیره کنید)


مرحله دوم : ضبط فعالیت های شما
نکته : شما شاید بخواهید که یک نسخه دوم از اولین عکستان را که می خواهید ویرایش را بر روی آن اعمال کنید را  تهیه کنید . در غیر این صورت شما می توانید به صورت مستقیم بر روی اولین عکسی که می خواهید ویرایش یر روی آن اعمال شود کار کنید .
با باز کردن عکستان کار را شروع کنید . برای این کار به زبانه File رفته و گزینه Open را انتخاب کنید . سپس به مسیر عکس هایتان رفته و اولین عکس را انتخاب کنید .

سپس به مسیر پنل actions بروید . باید شبیه به یک دکمه بخش ( Play ) بزرگ باشد . اگر نمی توانید آن را ببینید می توانید آن را از منوی Window در برنامه Photoshop فعال کنید .

ویژگی Actions برنامه فتوشاپ
ویژگی Actions برنامه فتوشاپ

یکسری تنظیمات را برای فعالیتتان ایجاد کنید .( یا همانند اغلب افراد که آن را با اسم پوشه یا  folder می شناسند ) این کار را برای این انجام دهید که همه چیز به صورت تمیز و مرتب باشد .(یک پوشه به نام اکشنی که قصد دارید آن را ذخیره کنید ایجاد کرده و نام دلخواه را برای آن تایپ کنید)

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به انتهای مطلب با ویژگی Actions برنامه فتوشاپ رسیدیم,  سپس فعالیت های خود را با دکمه کوچکی که شبیه آیکون New Layer است ایجاد کنید . به آن یک اسم مناسب اختصاص دهید . به صورت دلخواه می توانید کلید های عملکردی و رنگ را اختصاصی دهید . زمانی که انجام شد گزینه Record را بزنید تا فعالیت های شما شروع به ضبط شدن بکند . همراه با ما باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید